X
تبلیغات
رایتل

حقوق تجارت الکترونیک (۱)

شنبه 13 آذر 1395

حقوق تجارت الکترونیک (۱)

گر چه استفاده از وسایل الکترنیکی در تجارت ، امر تازه ای نیست و زمانی طولانی است که از تلفن وتلگرام در مذاکرات وتوافقهای تجاری استفاده می شود ومدتی نیز از کاربرد دورنگار(Telex ) ونمابر (Fax )در این زمینه می گذرد ، ولی اصطلاح «تجارت الکترونیک » از زمانی معمول شده است که سامانه های رایانه ای در مبادلات پیام ها وارد شدند ومبادله الکترونیکی داده ها

Electronic Data Interchange_EDI) )رایج گردید .در EDI حجم زیاد داده ها به صورت متن ، گرافیک وحتی صدا ، باسرعت و هزینه کم از یک سامانة رایانه ای در یک نقطة زمین به نقطه دیگر انتقال پیدا می کند و بدین ترتیب بستر مناسبی را برای مبادله پیامها ، تصاویر واسناد در تجارت داخلی و بین المللی مهیا می سازد . نتیجه آنکه در آینده مواجه با تجارتی خواهیم بود که روش و استانداردهای خاص خود را خواهد داشت و آن آمیزه ای خواهد بود از واقعیات تجاری ،احکام حقوقی و مقتضیات فنی . کما اینکه هم اینک نیز در بخشهایی از تجارت نظیر حمل ونقل و خریدو فروش در پاره ای از فروشگاهها در نقاطی از جهان مانند سنگاپور وآمریکا این نوع تجارت به اجراء در آمده وپیش بینی می شود با کار برد وسیع اینترنت EDI ، رونق بیشتری نیز پیدا کند .

با ماشینی شدن تجارت و حذف کامل یا زیاد کاغذ ، واجباری شدن رعایت استانداردها درپیامهای تجاری درسطح بین الملل، کشورهای کمتر توسعه یافته نیز ناگزیر می شوند که برای برقراری تماس و انجام معاملات ، به روش طرف تجاری خود عمل کرده وهمان روش را پیاده نمایند .

چشم انداز آینده ، مراجعی نظیر کمیسیون ملل متحد در تجارت بین الملل (Uncitral )واتاق تجارت بین الملل (ICC ) را بر آن داشته تا مقررات نمونه ای را در تجارت الکترونیک تدوین وارائه نمایند . علاوه بر این سازمان ملل از طریق تشکلات وابسته خود مبادرت به تدوین استانداردهایی نموده است که در این نوع پیامهای تجاری مورد استفاده قرار گیرد (در ذی المقدمه به آن خواهیم پرداخت ) .

آینده نه چندان دور و بلکه نمونه ها وموارد پیاده شدة تجارت الکترونیک ، حقوقدانان را بر آن می دارد تا خود را با این پدیده آشنا کنند وعلاوه بر آنکه مشاوران خوبی در قراردادهای تجاری باشند ، دانش حقوقی کشور را از این مسائل بهره مند نموده مراکز آموزشی ودستگاه قضایی را مجهز به این آگاهیها نمایند وعلاوه بر این در موارد ضروری نیز پیش نویس قوانین مقررات نوینی را هماهنگ با جهان و متناسب با مبانی حقوقی کشور تدوین وپیشنهاد کنند .

آن چه در پی خواهد آمد ، در عین اختصار کمک خواهد کرد تا با نوع وماهیت مسائل و قلمرو تجارت الکترونیک ،آشنایی حاصل شود وضمناً مطالب به نحوی مطرح گردد که زمینه را برای بحث وبررسی تفصیلی تر پیرامون موضوعات خاص ترآماده سازد .

نوع فایل: word

سایز: 15.2 KB

تعداد صفحه:22خرید فایللینک منبع :حقوق تجارت الکترونیک (۱)

[PDF] قانون تجارت الکترونیکی www.hsu.ac.ir/law/...و.../قانون%20تجارت%20الکترونیکی.pdf‎Cached Similarﻗﺎﻧﻮن ﺗﺠﺎرت اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ. ﺑﺎب اول. –. ﻣﻘﺮرات. ﻋﻤﻮﻣﯽ. ﻣﺒﺤﺚ اول. -. در ﮐﻠﯿﺎت. ﻓﺼﻞ اول. -. ﻗﻠﻤﺮو و ﺷﻤﻮل. ﻗﺎﻧﻮن. ﻣﺎده. -1. اﯾﻦ ﻗﺎﻧﻮن ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ اﺻﻮل و ﻗﻮاﻋﺪی اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺮای ﻣﺒﺎدﻟﻪ آﺳﺎن و اﯾﻤﻦ. اﻃﻼﻋﺎت در واﺳﻂ. قانون تجارت الکترونیکی - Codal www.codal.ir/provisions/ecommerceact.htm‎Cachedماده 1- این قانون مجموعه اصول و قواعدی است که برای مبادله آسان و ایمن اطلاعات در واسطه‌های الکترونیکی و با استفاده از سیستمهای ارتباطی جدید به کار می‌رود. فصل دوم – ... حقوق تجارت الکترونیک | رسا گستر rasagostar.ir/category/حقوق-1/تجارت-الکترونیکی/‎Cached Similarفایل پاورپوینت حقوق تجارت الکترونیک · جزوات حقوقی و ... ۱) بانکداری اینترنتی ۲) بانکداری ... ۱) حفظ مشتری های کنونی بدون هراس از تهدید رقبا ۲) کسب منافع ... حقوق تجارت الکترونیک (۱) - مفیددانلود - فایل ناب mofiddownload.filenab.com/product-64625-takgikg.aspx‎Cachedحقوق تجارت الکترونیک (۱) تجارت الکترونیک تجارت پیامها تصاویر اسناد قضات مجازات محیط زیست جرم تعزیری تحقیق جزوه مقاله پایان نامه پروژه دانلود تحقیق دانلود ... مرکز پژوهشها - قانون تجارت الکترونیکی rc.majlis.ir/fa/law/show/93997‎Cached Similarمسیر شما : سـامانه قوانین › قوانین و مقررات › قانون تجارت الکترونیکی ... م - «‌شخص» (Person) : اعم است از شخص حقیقی و حقوقی و یا سیستم‌های‌رایانه‌ای تحت قانون تجارت الکترونیکی | پلیس فتا www.cyberpolice.ir/page/2581‎Cached Similarم- «شخص» (Person): اعم است از شخص حقیقی و حقوقی و یا سیستم‌های رایانه‌ای تحت ..... رقابت‌های مشروع در بستر مبادلات الکترونیکی استفاده از علائم تجاری به صورت ... [PDF] ﻗﺎﻧﻮن ﺗﺠﺎرت اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ - track www.track.unodc.org/.../Iran/.../E-commerce%20law%20(Farsi).pdf‎Cachedﻗﺎﻧﻮن ﺗﺠﺎرت اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿﮑﯽ. ﺑﺎب اول. -. ﻣﻘﺮرات ﻋﻤﻮﻣﯽ. ﻣﺒﺤﺚ اول. -. در ﮐﻠﯿﺎت. ﻓﺼﻞ اول. -. ﻗﻠﻤﺮو و ﺷﻤﻮل ﻗﺎﻧﻮن. ﻣﺎده. -1. اﯾﻦ ﻗﺎﻧﻮن ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ اﺻﻮل و ﻗﻮاﻋﺪی اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺮای ﻣﺒﺎدﻟﻪ آﺳﺎن و. اﯾﻤﻦ. اﻃﻼﻋﺎت در واﺳﻂ ﻫﺎی ... آشنایی با حقوق تجارت الکترونیکی - مهمترین اخبار ایران و جهان vista.ir/article/219259/آشنایی-با-حقوق-تجارت-الکترونیکی‎Cached۱ـ تعریف حقوق تجارت الکترونیک حقوقی است که ناظر بر جریان خرید و فروش بین تولید کننده و مصرف کننده (B۲G) یا معامله بین دو تولید کننده (B۲B) و یا معامله بین دو ... حقوق تجارت الکترونیک (۱) - معاونت حقوقی و امور مجلس www.hvm.ir/DetailNews.aspx?id=31353 قوانین و مقررات حقوقی و امور مجلس. ... اصلاح تبصره (۱) ماده (۴) آیین نامه اجرایی بند ( هـ) تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۳۹۵ . ... حقوق تجارت الکترونیک (۱). دریافت فایل ... [PDF] قانون تجارت الکترونیکی و آیین نامه های آن - مرکز توسعه تجارت ... www.ecommerce.gov.ir/files/pdf/eCommerce_law.pdf‎Cached Similarقانون تجارت الکترونیکی و آیین نامه های آن. کلیه حقوق مادی و معنوی. این اثر. متعلق به مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران می. باشد. ،. 0904. 0. از. 94. مطالب. ابالغ.
برچسب‌ها: حقوق، تجارت، الکترونیک، (۱)