X
تبلیغات
رایتل

پاورپوینت بررسی خاک مسلح

پنج‌شنبه 11 آذر 1395

پاورپوینت بررسی خاک مسلحمقدمه

ابداع خاک مسلح توسط هانی ویدال در سال 1963 و گسترش سریع این فن جدید در پایان دهه 60 نقطه آغازی بود برای پیدایش سیستم‌های تسلیح خاک. خاک مسلح به ویژه در مورد سیستم‌های تسطیحی که در آنها ضرورت استفاده از روش‌های نگهداری خاک در جاهایی که تسطیح خاک به صورت متناوب باید انجام پذیرد و همچنین در جاهایی که اثر متقابل خاک مسلح کننده در تمام طول مسلح کننده وجود دارد، کاربرد داشت. این سیستم‌ها توسط اشلوسر و همکاران تحت عنوان خاک مسلح نامگذاری شدند.

هانری ویدال، خاک مسلح را به عنوان نوع جدیدی از مصالح مرکب درنظر گرفت و مفاهیم بسیار جالبی را در مورد خاک مسلح معرفی نمود که امروزه کلیت، حقیقت و کارایی آنها در عمل به اثبات رسیده است. باید توجه داشت که ویدال در اولین مقاله خود در سال 1996 نظریه جامعی درباره شیوه‌های مختلف ایجاد یک ماده چسبنده با استفاده از دانه‌های ناپیوسته و عناصر تسطیح ارائه نمود.

او ابتدا بافت مسلح کننده‌هایی متشکل از الیاف (بافته نشده، بافته شده و ...) را مورد بررسی قرار دارد و رفتار مصالح متعددی نظیر چوب، کاغذ رس، بتن و بالاخره مواد تشکیل دهنده بدن انسان را از طریق مجموعه مرتبطی از دانه‌ها و عناصر مسلح کننده‌ای که به واسطه نیروهای اصطکاکی در تاثیر متقابل با یکدیگر قرار می‌گیرند، توضیح داد.


انواع پلیمرهایی که به عنوان مسلح کننده به کار می‌روند

از آغاز ایجاد و توسعه خاک مسلح، تلاش‌های تجربی بسیاری جهت جایگزینی مسلح کننده‌های فلزی با مسلح کننده‌های پلیمری انجام گرفته است. در مقایسه با فلزات دامنه‌ ضرایب تغییر شکل و مقاومت کششی مواد پلیمری گسترده‌تر است. تاکنون از فرآورده‌های پلیمری زیر به عنوان مسلح کننده استفاده شده است:

ورقه‌هایی از پرده‌های زمینی

ورقه‌های زمین شبکه

نوارهای بافته‌ شده‌ای از پرده‌های زمینی

نوارهای الیافی پوشش دارد

نوارهای پلاستیکی صلب


به طور کلی مواد پلیمری تغییر شکل‌پذیرترند و نسبت به فلزات مقاومت کمتری دارند. گذشته از این، آنها از خود رفتار خزشی خاصی نشان می‌دهند. با وجود این، در هر سیستم حایل، می‌توان از مسلح کننده‌های پلیمری بر اساس تغییر رفتار شکل مجاز دیوار اسنفاده نمود.

کشسانی مسلح کننده‌ها به مقدار زیادی بر رفتار خاک مسلح تاثیر می‌گذارد. این موضوع توسط مک گاون و همکارانش در سال 1987 به طور کاملاً واضح نشان داده شده است. وی مسلح کننده‌های کشسان و غیرکشسان را مورد بررسی قرار داده است. علاوه بر افزایش مقاومت، عمده‌ترین اثر مسلح کننده‌های کشسان، افزایش شکل‌پذیری خاک و کاهش یا حتی حذف نرم شدگی مشاهده شده در رفتار ماسه‌های متراکم است. برعکس، مسلح کننده‌های غیرکشسان، اساساً مقاومت خاک و ضریب تغییر شکل‌پذیری را افزایش می‌دهند. لیکن آنها سبب می‌شوند که ضریب تغییر شکل‌پذیری خاک، بسیار ترد و شکننده شود.بر این اساس می‌توان موارد زیر را از یکدیگر متمایز ساخت:

تسلیح با مسلح کننده‌های ترجیحاً غیرکشسان که عمدتاً با خاک مسلح مشخص می‌شوند. در این روش، مسلح کننده‌ها عموماً خطی و فلزی هستند.

تسلیح با مسلح کننده‌های ترجیحاً کشسان که با خاک لایه لایه (خاک چند لایه) مشخص شده‌اند. در این روش، مسلح کننده‌ها عموماً مسطح و از مواد صنعتی مصنوعی (پرده‌های زمینی و غیره) ساخته شده‌اند.خرید فایللینک منبع :پاورپوینت بررسی خاک مسلح

پاورپوینت بررسی خاک مسلح - مفیددانلود - فایل ناب mofiddownload.filenab.com/product-64587-khak-mosallah.aspx‎Cachedپاورپوینت بررسی خاک مسلح. مقدمه. ابداع خاک مسلح توسط هانی ویدال در سال 1963 و گسترش سریع این فن جدید در پایان دهه 60 نقطه آغازی بود برای پیدایش سیستم‌های ... پاورپوینت بررسی خاک مسلح | آفمَس دات نت ofmas.net/پاورپوینت-بررسی-خاک-مسلح/‎Cachedپاورپوینت خاک مسلح در ۳۵ اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx ... را مورد بررسی قرار دارد و رفتار مصالح متعددی نظیر چوب، کاغذ رس، بتن و بالاخره مواد تشکیل ... پاورپوینت بررسی خاک مسلح freedownloadfile.aramblog.ir/post/999‎Cached31 ا کتبر 2016 ... در این ساعت به روز هستیم با دانلود فایل پاورپوینت بررسی خاک مسلح که محتویات آن یاری گر کاملی برای موضوع مد نظر شماست . شما پس از کلیک ... پاورپوینت بررسی خاک مسلح novinparsaa.blogroom.ir/post/955‎Cached27 ا کتبر 2016 ... امیدواریم از خرید خود بهره کافی را برده و به موفقیت نزدیکتر شوید نام محصول دانلودی: پاورپوینت بررسی خاک مسلح درجه کیفی و رضایت از دانلود: ... پاورپوینت بررسی خاک مسلح - سیستم وبلاگدهی sellmefile.madblog.ir/post/846‎Cached19 ا کتبر 2016 ... در این ساعت به روز هستیم با دانلود فایل پاورپوینت بررسی خاک مسلح که محتویات آن یاری گر کاملی برای موضوع مد نظر شماست . شما پس از کلیک ... فروش فایل پاورپوینت بررسی خاک مسلح - صفحه اصلی parsaraine.nedablog.ir/post/386‎Cached24 سپتامبر 2016 ... عنوان محصول دانلودی:پاورپوینت بررسی خاک مسلح یکی از بهترین فایل ها در این موضوع پیش روی شماست. فهرست ، چکیده و لینک دانلود((پاورپوینت ... پاورپوینت بررسی خاک مسلح - exrxfile exrxfile.parsiblog.com/Posts/3619/‎Cached19 نوامبر 2016 ... به سایت ما برای دانلود پاورپوینت بررسی خاک مسلح خوش آمدید . امیدواریم فایل پاورپوینت بررسی خاک مسلح برای پزوهش شما باشد . برای مشاهده ... برترین فایل پاورپوینت بررسی خاک مسلح 4af6a7.kiadanlodce.ir/‎Cachedنام محصول دانلودی: پاورپوینت بررسی خاک مسلح درجه کیفی و رضایت از دانلود:عالی پاورپوینت بررسی خاک مسلح در 35 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx. کاملترین فایل پاورپوینت بررسی خاک مسلح - ساخت وبلاگ avybran.aslblog.ir/post/185‎Cached27 ا کتبر 2016 ... مدیریت سایت آرزوی لحظاتی پر از موفقیت برای شما دارد و پس از تلاشهای مستمر همکاران فایل مارکت مجموعه پاورپوینت بررسی خاک مسلح برایتان آماده ... خرید آنلاین پاورپوینت بررسی خاک مسلح | سیگما دانلود sigmadlweb.ir/?p=597‎Cached18 سپتامبر 2016 ... سلام.به وبسایت ما خوش آمدید. به صفحه دانلود فایل(پاورپوینت بررسی خاک مسلح) خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید.شما پس از پرداخت هزینه ای ...
برچسب‌ها: پاورپوینت، بررسی، مسلح