X
تبلیغات
رایتل

کنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC

چهارشنبه 10 آذر 1395

کنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC

مقدمه:

امروزه در بین کشورهای صنعتی ، رقابت فشرده و شدیدی در ارائه راهکارهایی برای کنترل بهتر فرآیندهای تولید ، وجود دارد که مدیران و مسئولان صنایع در این کشورها را بر آن داشته است تا تجهیزاتی مورد استفاده قرار دهند که سرعت و دقت عمل بالایی داشته باشند. بیشتر این تجهیزات شامل سیستم‌های استوار بر کنترلرهای قابل برنامه‌ریزی (Programmable Logic Controller) هستند. در بعضی موارد که لازم باشد می‌توان PLCها را با هم شبکه کرده و با یک کامپیوتر مرکزی مدیریت نمود تا بتوان کار کنترل سیستم‌های بسیار پیچیده را نیز با سرعت و دقت بسیار بالا و بدون نقص انجام داد.


قابلیت‌هایی از قبیل توانایی خواندن انواع ورودی‌ها (دیجیتال ، آنالوگ ، فرکانس بالا...) ، توانایی انتقال فرمان به سیستم‌ها و قطعات خروجی ( نظیر مانیتورهای صنعتی ، موتور، شیر‌برقی ، ... ) و همچنین امکانات اتصال به شبکه ، ابعاد بسیار کوچک ، سرعت پاسخگویی بسیار بالا، ایمنی ، دقت و انعطاف پذیری زیاد این سیستم‌ها باعث شده که بتوان کنترل سیستم‌ها را در محدوده وسیعی انجام داد. شاید تا به حال نام اتوماسیون صنعتی،فرآیند و آشناتر از همه PLC را شنیده باشید.اما آیا تا به حال به مفهوم این لغات فکر کرده اید؟

تعاریف:

فرآیند: منظور از فرآیند مجموعه کارهایی است که بوسیله مجموعه عناصری روی مواد اولیه صورت می گیرد و ماده یا مواد دیگری را با تغییرات فیزیکی یا شیمیای تولید کند.

بطور مثال:

- فرآیند تولید کاغذ

- فرآیند تولید رنگ از ترکیب کردن مواد مختلف شیمیایی

برای کنترل قطعاتی که در فرآیند به کار گرفته می شود در دهه های گذشته اذ مدارات الکترومکانیکی یا سیتمهای پنوماتیکی استفاده می شده است.که می توان از آن میان به مدارات فرمان رله ای اشاره کرد.با پیشرفت علم الکترونیک و انقلاب نیمه هادی ها و میکروپروسس ها در آن کم کم انسان برای بالا بردن کیفیت و افزایش و بهینه سازی محصولات در کارخانه جات صنعتی انسان به فکر به کار گیری کامپیوتر ها در صنعت افتاد.

اتوماسیون صنعتی: به بهره گیری از کامپیوتر و وسایل الکترونیکی قابل برنامه ریزی(مانند PLC ) به منظور کنترل ماشین آلات صنعتی در اجرا یک فرآیند در صنعت که قبلا توسط انسان انجام می پذیرفت اتوماسیون صنعتی گفته می شود.

:PLC(Programmable Logic Controller) یا کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی دستگاهی است که به عنوان مغز متفکر اتوماسیون صنعتی در حال کار می باشد.که جایگزین مدارات فرمان رله ای و جانشین انسان در کنترل یک فرآیند در صنایع مختلف گردید.خرید فایللینک منبع :کنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC

کنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC - فروشگاه فایل رایگان tahghigh20.filenab.com/product-64582-PLC.aspx‎Cachedقیمت فایل فقط 3,200 تومان. خرید. کنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC. مقدمه: امروزه در بین کشورهای صنعتی ، رقابت فشرده و شدیدی در ارائه راهکارهایی ... مقاله کنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC | مهندس | هر آنچه ... www.mohandes.org/مقاله-کنترل-کنندهای-واحدهای-صنعتی-و-پت/‎Cached Similar12 دسامبر 2014 ... همانگونه که می دانید نقش کنترل کننده های برنامه پذیر روز به روز در صنعت و در بخش های مختلف مهمتر و بیشتر می شود در این میان PLC و صنعت ... کنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC - AllScience allscience.4kia.ir/.../کنترل-کنندهای-واحدهای-صنعتی-و-پتروشیمی-PLC/‎Cachedامروزه در بین کشورهای صنعتی،رقابت فشرده وشدیدی در ارائه راهکارهایی برای کنترل بهتر فرآیندهای تولید ، وجود دارد که مدیران و مسئولان صنایع دراین کشورها را... کنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC | بانک فایلهای ... phdtez.ir/کنترل-کنندهای-واحدهای-صنعتی-و-پتروشیم/‎Cached12 ا کتبر 2016 ...   کنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC 31 صفحه در قالب word        مقدمه امروزه در بین کشورهای صنعتی ... کنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC | بانک فایلهای ... phdtez.ir/tag/کنترل-کنندهای-واحدهای-صنعتی-و-پتروشیم/‎Cachedکنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC   کنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC 31 صفحه در قالب word         ... کنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC | بیسترینها omidsharafi.bistarinha.xyz/page-39492.html‎Cachedکنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC. مقدمه: امروزه در بین کشورهای صنعتی ، رقابت فشرده و شدیدی در ارائه راهکارهایی برای کنترل بهتر فرآیندهای تولید ... کنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC | دانلود فیلم و سریال ... zarinmovie.ir/محصول-770-کنترل-کنندهای-واحدهای-صنعتی-و-پ/ 30 جولای 2016 ... مقدمه: امروزه در بین کشورهای صنعتی ، رقابت فشرده و شدیدی در ارائه راهکارهایی برای کنترل بهتر فرآیندهای تولید ، وجود دارد که مدیران و مسئولان ... کنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC prozhe2.rozblog.com/.../کنترل-کنندهای-واحدهای-صنعتی-و-پتروشیمی-plc/‎Cachedمقدمه ای کوتاه : وظیفه PLCقبلا بر عهده مدارهای فرمان رله ای بود که استفاده ازآنها در محیط های صنعتی جدید منسوخ گردیده است.اولین اشکالی که…,کنترل کنندهای واحدهای ... مقاله : کنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC - فروش فایل file1download.blogsky.com/1395/07/24/post-24442/‎Cached15 ا کتبر 2016 ... مقاله : کنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC ، حرف فرمت ورد 23 برگ قسمتی از مقاله : امروزه در بین کشورهای صنعتی ، رقابت فشرده و ... کنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC | کمپ ایران campiran.ir/project-47814-کنترل-کنندهای-واحدهای-صنعتی-و-پتروش/ 6 مه 2016 ... صفحه اصلی اخبار کنترل کنندهای واحدهای صنعتی و پتروشیمی PLC ... کشورهای صنعتی ، رقابت فشرده و شدیدی در ارائه راهکارهایی برای کنترل بهتر ...