X
تبلیغات
رایتل

منشور ملّی حقوق دانش آموز

چهارشنبه 10 آذر 1395

منشور ملّی حقوق دانش آموز

مقدمه : ضرورت تدوین منشور ملی حقوق دانش آموز

1اهمیت دوران تحصیلی : بی شک دوران تحصیلی و دانش آموزی از مهمترین فصول زندگی هر فرد در جامعه می باشد و در واقع پایه و اساس بسیاری از بنیانهای فکری ، اخلاقی ، اعتقادی و اجتماعی هر فرد در این دوران شکل می گیرد . از این رو وضع قوانین مناسب و مؤثر که تأمین کننده حمایت برای این قشر می باشد ، امری ضروری است .

2. آسیب پذیری دانش آموزان : با توجه به حضور چندین ساله دانش¬آموزان در مراکز آموزشی و به علت شرایط سنی و اجتماعی خاص آنها ، دانش آموزان بسیار آسیب پذیر می باشند و این آسیب پذیری ایجاب می کند که با وضع قوانین مناسب و خاص برای دانش آموزان زمینه های لازم را جهت رشد و سلامت جسمی ، فکری و روانی آنها تأمین شود .

3. پیوسته بودن دوران تحصیلی : به دلیل پیوسته بودن دوران تحصیل و تغییر و تحولات جسمی ، شخصیتی ، اعتقادی و اجتماعی دانش آموزان در تمام این مدت ضرورت ایجاب می کند که قوانین خاص و متناسب با مقررات و تحولات شخصیتی و جسمی دانش آموزان تدوین گردد و این قوانین به عنوان حامی دانش آموزان به آنها کمک کند تا تمامی این تحولات را به آرامی و بدون تنش پشت سر بگذارند .

4. منشور حقوق دانش آموز با دید همه جانبه ای که نسبت به مسائل دانش آموزان دارد زمینه ای را ایجاد می کند تا به معرفی حقوق پایه ای و بنیانی یک دانش آموز بنگردد مخصوصاً اینکه در جمعیت عظیم دانش¬آموزی کشور دانش آموزان از طیف های مختلف اجتماعی ، فرهنگی ، اعتقادی و جغرافیایی می باشند . برهمین اساس این منشور سعی در معرفی حقوق پایه و بنیانی دانش آموزان در تمام طیف های فوق دارد و از این رو شرایط لازم جهت رسیدن به اصول پایه حقوق دانش آموزان سراسر کشور در فرآیند یکسان سازی فرصت ها در منشور دیده شده است .

نوع فایل: word

سایز:27.2 KB

تعداد صفحه:13خرید فایللینک منبع :منشور ملّی حقوق دانش آموز

[PDF] آموز منشور ملّی حقوق دانش https://bayanbox.ir/view/.../منشور-حقوق-دانش-آموز.pdf‎Cachedمنشور ملّی حقوق دانش. آموز. فصل اول : حقوق اساسی دانش آموز. ماده. -1. دانش آموز دارای حق آزادی عقیده و بیان و مصونیت پس از بیان می باشد . ماده. -2. دانش آموز مصون از ... حقوق از یاد رفته دانش آموزان / جزئیات منشور حقوقی دانش آموزی ... www.mehrnews.com/.../حقوق-از-یاد-رفته-دانش-آموزان-جزئیات-منشور-حقوقی-دانش-آموزی‎Cached Similar25 آوریل 2013 ... منشور ملی حقوق دانش آموز با 7 فصل و 54 ماده سالهاست که حقوق دانش آموزان ایرانی را تعریف کرده ولی عدم آگاهی معلمان و دانش آموزان از این حقوق موجب شده ... منشور ملی حقوق دانش آموز - اندیشه و آموزش niknezhadmr.blogsky.com/1391/08/15/post-23/‎Cached Similarمنشور ملی حقوق دانش آموز. دوشنبه 15 آبان‌ماه سال 1391. 1. اهمیت دوران تحصیلی : بی شک دوران تحصیلی و دانش آموزی از مهمترین فصول زندگی هر فرد در جامعه می باشد و در ... منشور ملی حقوق دانش آموز دانلود Hacked www.upload-law.ir/do.php?id=172‎Cached Similarمنشور ملی حقوق دانش آموز دانلود. اطلاعات فایل. نام فایل, منشور ملی حقوق دانش آموز. نوع فایل, pdf. حجم فایل, 220.54 KB. تاریخ فایل, 30-06-2013 02:56 عصر. منشور حقوق دانش آموز؛ چه دور، چه نزدیک am2.khschool.ir/Articles/ViewArticle.asp?ID=14566...1‎Cached Similarدر این منشور، حقوق دانش آموزان در هفت فصل طبقه بندی شد و این حق نامه چنان ... کرد، ولی این منشور پنجاه و چهار ماده ای با این که لقب «ملی» را همراه داشت به سرانجام نرسید. منشور حقوق دانش آموزی - BlogyLaw www.blogylaw.com/forum/showthread.php?tid=4827‎Cached Similarمنشور ملی حقوق دانش آموز با 7 فصل و 54 ماده سال هاست که حقوق دانش آموزان ایرانی را تعریف کرده است اما آگاهی نداشتن معلمان و دانش آموزان از این حقوق ... دبستان پسرانه شهید محلاتی منطقه 12 - منشور ملی حقوق دانش آموز mahallati-12.blogfa.com/post/121‎Cachedدبستان پسرانه شهید محلاتی منطقه 12 - منشور ملی حقوق دانش آموز - شامل مطالب درسی ، علمی ، سرگرمی ، مذهبی ، کتابخوانی و .......... - دبستان پسرانه شهید محلاتی منطقه ... منشور ملی حقوق دانش آموز - کتابخانه دیجیتالی تبیان library.tebyan.net/fa/146439/منشور-ملی-حقوق-دانش-آموز‎Cachedمنشور ملی حقوق دانش آموز. [منبع الکترونیکی]. افزودن به کتابخانه شخصی. زبان : فارسی. نوع منبع : کتاب الکترونیکی. موضوعات : نوجوانان‌ · کلاس‌ های‌ مدرسه‌ · مدارس‌. وبلاگ تخصصی دینی قرآن و عربی خدابنده - دانش آموزان هم حقوقی دارند dinikh.blogfa.com/post-21.aspx‎Cached Similarاین طرح در دومین نشست رسمی مجلس دانش آموزی تصویب شد و بالاخره با تلاش کارشناسان سازمان دانش آموزی (منشور ملی حقوق دانش آموز) تدوین شد، منشوری که در آن به طور ... منشور ملی حقوق دانش آموز | cell full cellfull.ir/?p=168462‎Cached21 ا کتبر 2016 ... اهمیت دوران تحصیلی: بی شک دوران تحصیلی و دانش آموزی از مهمترین فصول زندگی هر فرد در جامعه می باشد و در واقع پایه و اساس بسیاری از بنیانهای ...
برچسب‌ها: منشور، ملّی، حقوق، دانش، آموز