X
تبلیغات
رایتل

قصه پر غصه طلاق

چهارشنبه 10 آذر 1395

قصه پر غصه طلاق

از بدو خلقت انسان، همواره زنان و مردان، با تشکیل کانونی به نام خانواده، عمری را در کنار هم گذرانده و فرزندانی در دامان پر مهر خود پرورش داده و از این جهان رخت بربسته اند.در یک نگاه ظاهری متوجه می شویم که عناصر اصلی تشکیل دهنده خانواده، یک زن و یک مرد است که مطابق آداب و رسوم اجتماعی خویش با یکدیگر پیوند زناشویی بسته اند و بعد فرزند یا فرزندانی بر جمع آنها افزوده شده است.

شاید بتوان در یک تقسیم بندی کلی زندگی انسان را به دو بخش اساسی تقسیم کرد.این دو بخش شامل دوران مجردی و دوران متأهلی است.متأهل کسی است که ضمن تعهد به شخصی دیگر و پایبندی به این پیوند وظایف و حقوقی را بر عهده دارد.

در هر حال چه ازدواج را پیوند میان دو روح تلقی کنیم و چه آن را صرفاً قراردادی اجتماعی بدانیم، دارای تأثیرات اساسی در زندگی فرد و اجتماع است.اساسی ترین و آشکارترین کارکرد ازدواج بقای نسل است و علاوه بر آن کارکردهای دیگری نیز بر آن مترتب است.طبیعی ترین شکل خانواده همین است که هیچ عاملی جزء مرگ نتواند پیوند زناشویی را بگسلد و میان زن و شوهر جدایی بیفکند. اگر ازدواج را قراردادی بین دو شخص برای زندگی مشترک بدانیم، این قرارداد همواره دائم نیست و گاهی بنا به دلایلی فسخ می شود.جریان فسخ قرارداد بین یک زوج را اصطلاحاً طلاق می گویند.

هیچ دختری در آغاز زندگی و در پای سفره عقد تصور نمی کند ممکن است روزی مشکلات چنان بر او غلبه کنند و شرایطی بر او تحمیل شود تا دادخواست طلاق داده و به زندگی مشترکش پایان دهد.

طلاق، احساس باخت و بازنده بودن در ارتباط زناشویی است که طرفین آن برای رهایی از این احساس، اقدام به جدایی می کنند.گاهی طلاق، تنها راه منطقی، برای حل مشکل به نظر می رسد.آنچه دارای اهمیت است، نگرش متفاوت افراد جامعه، نسبت به این پدیده است.

طلاق دلایل گوناگونی دارد.این دلایل متناسب با موقعیت، طبقه و جایگاه اجتماعی زوجین متفاوت است.شناخت عوامل مؤثر در شکل گیری این پدیده، در کنترل و کاهش آن نقش بسزایی خواهد داشت.

●عوامل مؤثر در طلاق

به گفته کارشناسان، ازدواج هایی که درآ نها هماهنگی بیشتری میان زوجین وجود دارد موفق ترند و کمتر به طلاق می انجامند.تشابهاتی مانند طبقه اجتماعی، سطح تحصیلات، هم نژاد، هم دین، هم زبان بودن و ...، یک ازدواج موفق را رقم می زند.ازدواجی که با تشابه نژادی _زبانی _روانی واجتماعی صورت بگیرد ازدواجی موفقیت آمیز است

تفاوت طبقاتی یکی از عواملی است که با امکانات اجتماعی؛ معمولاً دیدگاه های مختلفی را به وجود می آورد.البته اگر دو نفر، آن اندازه از آگاهی لازم برخوردار باشند که این تفاوتها را به رسمیت بشناسند ازدواجشان منعی ندارد.

نوع فایل: word

سایز:40.9 KB

تعداد صفحه:10خرید فایللینک منبع :قصه پر غصه طلاق

Images for قصه پر غصه طلاق قصه پر غصه طلاق - مهمترین اخبار ایران و جهان vista.ir/article/238095/قصه-پر-غصه-طلاق‎Cached Similarقصه پر غصه طلاق از بدو پیدایش انسان بر روی کره زمین، همواره زنان و مردان، با تشکیل کانونی به نام خانواده، عمری را در کنار هم گذرانده و فرزندانی در دامان پر مهر خود پرورش ... قصه پر غصه ای به نام طلاق - راسخون rasekhoon.net/.../قصه%20پر%20غصه%20ای%20به%20نام%20طلاق/‎Cached Similarقصه پر غصه ای به نام طلاق. نویسنده: علی اکبر سرباز شندی. طلاق از نظر لغوی به معنی رها شدن است و در اصطلاح به پایان دادن زناشویی به وسلیه زن و شوهر اطلاق می شود. قصه پر غصه طلاق tahghigh20.filenab.com/product-64557-takgikg.aspx‎Cachedطلاق قصه پر غصه طلاق خلقت پدیدة طلاق ابغض‌الحلال جدایی زندگى زناشویى بازنده بودن تفاوت طبقاتی تحقیق جزوه مقاله پایان نامه پروژه دانلود تحقیق دانلود جزوه ... قصه پر غصه طلاق https://library.tebyan.net/a/146438/قصه-پر-غصه-طلاق‎Cachedقصه پر غصه طلاق. [منبع الکترونیکی]. افزودن به کتابخانه شخصی. زبان : فارسی. نوع منبع : مقاله. موضوعات : احکام طلاق · اکراه بر طلاق · قهر. منابع دیجیتالی : ... قصه پر غصه طلاق دانلود Hacked www.upload-law.ir/do.php?id=171‎Cachedنام فایل, قصه پر غصه طلاق. نوع فایل, pdf. حجم فایل, 244.93 KB. تاریخ فایل, 30-06 -2013 02:54 عصر. تعداد دانلود ها, 189. file Report گزارش فایل های خلاف قوانین. مقاله قصه پر غصه طلاق | کانون نور | مقاله ،پایان نامه ، پروژه کارآموزی ... www.kmnoor.ir/مقاله-قصه-پر-غصه-طلاق.html‎Cachedمقاله قصه پر غصه طلاق از بدو خلقت انسان، همواره زنان و مردان، با تشکیل کانونی به نام خانواده، عمری را در کنار هم گذرانده و فرزندانی در دامان پر مهر خود پرورش داده و از این جهان ... مقاله قصه پر غصه طلاق – جارگستر jargostar.ir/?p=15408‎Cachedمقاله قصه پر غصه طلاق. campiran · دسته‌بندی نشده; آبان, ۲۰, ۱۳۹۵; بدون نظر. دریافت فایل. « فایل اکسل برآورد حق الزحمه نظارت عالیه تونل، پل ، راه و زیرسازی راه آهن ... تحقیق قصه پر غصه طلاق - پیشرو دانلود pishrodl.site/post.php?id=5740‎Cached23 ا کتبر 2016 ... وقت بخیر هموطن گرامی سلام.به صفحه ی دانلود _تحقیق قصه پر غصه طلاق_خوش امدید. امیدوارم بهره کافی را از تحقیق قصه پر غصه طلاق ببرید ... قصه پر غصه طلاق... - پایگاه دانلود رایگان کتاب www.takbook.com/5155-article/miscellaneous.../قصه-پر-غصه-طلاق/‎Cachedاز بدو خلقت انسان، همواره زنان و مردان، با تشکیل کانونی به نام خانواده، عمری را در کنار هم گذرانده و فرزندانی در دامان پر مهر خود پرورش داده و از این جهان.
برچسب‌ها: طلاق