X
تبلیغات
رایتل

اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت

چهارشنبه 10 آذر 1395

اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پختاهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت

از سالهای بسیار دور غلات به صور مختلف به عنوان پایه اصلی غذای قسمت اعظمی از نفوس جهان بوده وامروزه نیز هنوز این مقام را در تغذیه مردم حفظ نموده است.

مصرف غلات در تغذیه، از مراحل ابتدایی وبه صورت دانه بوداده شروع گردیده وسپس مراحل تکاملی خودرا به شکل خمیرونان مسطح ونازک طی نموده وامروزه درفرم نان حجیم و متخلخل و یادر انواع مختلف رشته، ماکارونی، شیرینی، بیسکوئیت و... نقش عمده ای را در تغذیه، صنایع غذائی و سایر فرآورده های مشابه بعهده دارد.

مراحل مختلف آماده سازی دانه های غلات را در طول تاریخ تکاملی بشر میتوان به صورت زیر تصور کرد:

ابتدا مصرف غلات با ساقه و پوشینه ایجاد مشکلاتی در هضم وجذب آن به وجود آورده است وبه این دلیل با اصطکاک دانه ها به یکدیگر قسمتی از پوشینه را از دانه جدا نمودند که نهایتاً به خرمنکوبی منتهی گردید.

مراحل بعد عبارت بودند از: خرد کردن دانه، اختلاط آندوسپرم نرم و ریز شده با آب که در نهایت منجر به تولید خمیر و پخت آن بر روی آتش گردید.

در افسانه ها آمده است که نانوای فرعون به دلیل فراموشی،خمیر مانده و ترش شده را به خمیر اضافه می نماید که در نتیجه آن کیفیت نان بهبود قابل ملا حظه ای پیدا نمود و این مقدمه ای برای استفاده از خمیر ترش گردید.

تهیه نان با استفاده از خمیر ترش و به صورت نازک و مسطّح باعث گردید که در اثر تخمیر، نان حاصل پوک و از سفتی و سختی خارج وقابلت جویدن بهتری پیدا نماید.

از برهه صدها سال گذشت تادر اثر پیشرفت و توسعه صنعت مخمر سازی نانهای حجیم متخلخل امروزه به وجود آمد که این نیز به نوبه خود باعث محدود شدن غله مورد نظر برای تهیه نان، فقط به گندم و چاودار گردید.

نام گذاری و طبقه بندی آرد گندم

بطوری که میدانیم، املاح معدنی در لایه آلرون وپوسته (دانه) بیشتر از آندوسپرم ذخیره میشوند. بنابر این یز روی میزان خاکستر یا املاح میتوان پی بردکه آرد بیشتر از کدامیک از لایه ها وقسمتهای دانه استحصال گردیده است.

نامگذاری و طبقه بندی آرد گندم به شرح زیر خلاصه میگردد:

< آرد مغز دار > : جهت کیک وشیرینی جات مناسب میباشد ودارای پائین ترین درجه استخراج است.

<آردروشن1و2>: برای تهیه کیک، نانهای مخلوط روشن و نانهای روشن اروپائی به کار می رودخرید فایللینک منبع :اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت

Images for اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت proje20.filenab.com/product-64522-pokhte-nan.aspx‎Cachedبازدید: 4 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 27 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 21. اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت در 21صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc ... اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت - sellu - فایل ناب sellu.filenab.com/product-64522-pokhte-nan.aspx‎Cachedاهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت دسته: صنایع غذایی بازدید: 1 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 27 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 21. اهمیت نان و سایر محصولات ... دانلود مقاله اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت - فایل لیستینگ listingf.blogsky.com/.../دانلود-مقاله-اهمیت-نان-و-سایر-محصولات-صنایع-پخت‎Cached12 ژوئن 2016 ... دانلود مقاله اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت. از سالهای بسیار دور غلات به صور مختلف به عنوان پایه اصلی غذای قسمت اعظمی از نفوس جهان بوده ... دانلود مقاله اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت - shahrfile.ir/?p=26671‎Cached11 ا کتبر 2016 ... از سالهای بسیار دور غلات به صور مختلف به عنوان پایه اصلی غذای قسمت اعظمی از نفوس جهان بوده وامروزه نیز هنوز این مقام را در تغذیه مردم حفظ نموده است ... دانلود تحقیق اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت , فنی و مهندسی ... markfile.ir/tag/دانلود-تحقیق-اهمیت-نان-و-سایر-محصولات-ص/‎Cachedخانه / بایگانی برچسب: دانلود تحقیق اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت , فنی و مهندسی , دانلود تحقیق اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت ... اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت - فروشگاه اینترنتی شهر townstore.avablog.ir/.../اهمیت+نان+و+سایر+محصولات+صنایع+پخت‎Cached14 سپتامبر 2016 ... بازدید: 3 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 27 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 21. اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت در 21صفحه word قابل ... دانلود مقاله اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت – ارجان دانلود arjandownload.ir/tag/دانلود-مقاله-اهمیت-نان-و-سایر-محصولات-ص/‎Cachedبرچسب: دانلود مقاله اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت. دانلود مقاله اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت · ژوئن 30, 2014 aramfar · دانلود مقاله اهمیت نان و سایر ... دانلود مقاله اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت – دانلود مستقیم word-amade.ir/tag/دانلود-مقاله-اهمیت-نان-و-سایر-محصولات-ص/‎Cached6 ا کتبر 2007 ... برای دانلود مستقیم فایل شماره 592085 با نام دانلود مقاله اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت با موضوعات دانلود مقاله اهمیت نان و سایر محصولات ... دانلود مقاله اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت khandehsara.ir/.../دانلود-مقاله-اهمیت-نان-و-سایر-محصولات-صنایع-پخت‎Cached31 ا کتبر 2016 ... مشخصات این فایل عنوان: اهمیت نان و سایر محصولات صنایع پخت فرمت فایل: word( قابل ویرایش) تعداد صفحات : 20 این مقاله در مورد اهمیت نان و سایر ...
برچسب‌ها: اهمیت، سایر، محصولات، صنایع، پخت