X
تبلیغات
رایتل

پیشنهاد معماری برای شهر سنندج

چهارشنبه 10 آذر 1395

پیشنهاد معماری برای شهر سنندج


پیشنهاد معماری برای شهر سنندج

در شهر سنندج طبق نتایج همدمای مؤثر 77 درصد اوقات سال احساس سرما وجود دارد و حدود 3 درصد شرایط گرم وجود دارد و حدود 20 درصد آسایش حرارتی برقرار است . بنابراین اولویت معماری در شهر سنندج مقابله با سرمای هوا در طول سال مخصوصاً فصل پاییز و زمستان می باشد . در مرحله دوم باید تا حد امکان با گرمای طاقت فرسایی تابستان مقابله نمود. بجز پیشنهادات که در معیار ماهانی برای شهر سنندج شده است می توان پیشنهادات زیر را برای بیشتر کردن محدوده آسایش حرارتی بکار برد .

الف )‌در خصوص مقابله با سرما پیشنهادات زیر را می‌توان بکار برد :

پیشنهاد اول :

فضاهای داخلی ساختمان از همدیگر تفکیک شود و هر کدام به اندازه‌ مورد نیاز گرم شوند – مثلاً لزومی ندارد که به طور دائم اتاق خواب یا حمام و بعضی فضاهای غیر ضروری را گرم نگه داریم . همچنین می توانیم به وسیله نصب در ، در بین فضای داخلی منزل و راه پله‌ای که به بالا می رود از اتلاف گرما جلوگیری نمود.

پیشنهاد دوم :

استفاده از پنجره های که در سقف منازل تعبیه می شوند برای ورود به نور خورشید در فصل زمستان مفید هستند ولی شکل استفاده از این پنجره ها در فصل تابستان با عبور نور و انرژی خورشید به داخل منازل باعث گرم شدن فضای داخلی ساختمان می شوند. برای ا مقابله با گرمای ورودی از این پنجره ها در فصل تابستان باید از سایه بانها استفاده شود . البته تعبیه یک دریچه قابل باز و بسته شدن در این پنجره ها می تواند جهت ایجاد کوران در فضای ساختمان برای فصل گرم مؤثر باشد .

پیشنهاد سوم :

استفاده بهینه از وسایل گرمای زای داخل ساختمان می تواند اتلاف انرژی را به حداقل برساند برای نمونه می توان امتداد لوله را در فضای منزل طولانی تر کرد تا هوای گرم تر دیرتر به خارج منزل هدایت شود یا میتوان با گذاشتن یک مخزن آب کنار بخاری از گرمای مخزن آب استفاده کرد . در نهایت با درزگیری روزنها و استفاده از پنجره های دوجداره می توان اتلاف حرارت را به حداقل رساند .

ب) درباره مقابله با گرما در ماههای تابستان نیز می توان روشهای زیر را به کار برد :

اول : می توان با کاشت درختان خزان دار در فصل تابستان از سایه مناسب آنها استفاده نمود و نیز با تعیین محل مناسب غرس درخت از قدرت خنک کنندگی آن در فصل تابستان بهره مند شده و از چشم اندازی زیبا آن استفاده کرد . در غرس درختان باید فضای بین آنها در نظر گرفته شود تا در طول شب اشعه موج بلند زمین بدون برخورد با مانعی حرارت را دفع کند . برای جریان بهتر هوا در فصل تابستان بهتر است زیردرختان خلوت نگه داشته شوند.

دوم: ساخت منازل دو یا چند طبقه برای کمتر شدن مساحت سطوحی که در معرض نور خورشید قرار می گیرند مفید است همچنین ایجاد بافت بهم چسبیده و متراکم جهت دریافت هر چه کمتر انرژی خورشیدی مؤثر است ضمناً با ایجاد برآمدگی روی لبه بام و پنجره ها می توان از نفوذ بیش از حد نور و حرارت خورشید به منازل جلوگیری کرد .

نتیجه گیری نهایی درباره میزان آسایش اقلیمی

برای بدست آوردن میزان آسایش اقلیمی در شهر مورد مطالعه از 3 معیار آسایش روش اولگی ، گیونی و ماهانی استفاده گردیده در شاخص آسایش اولگی مواقع نسبتاً‌ناراحت تا کاملاً ناراحت به عنوان ناراحتی حرارتی تلقی می گردد.

و مواقع نسبتاً سرد تا کاملاً‌سرد به عنوان منطقه سرد سال و بقیه مواقع سال نیز منطقه آسایش شناخته می شود در معیار ماهانی و میزان طول سال با 3 قسمت آسایش ، گرم ، و سرد ارزیابی می شود.

نتیجه گیری نهایی با استفاده از روش اولگی

برای اینکه نتایج به دست آمده شاخص آسایش دما – نم در شهر مورد مطالعه تمام اوقات سال را به 3 منطقه گرم و سرد و آسایش تقسیم شده است و نتایج نهایی در جدول ( ) ( ) ارائه شده است .خرید فایللینک منبع :پیشنهاد معماری برای شهر سنندج

Images for پیشنهاد معماری برای شهر سنندج پیشنهاد معماری برای شهر سنندج - فروشگاه اینترنتی شهر - فایل ناب townstore.filenab.com/product-64512-pishnhad-memare.aspx‎Cachedپیشنهاد معماری برای شهر سنندج در 44صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc ... بجز پیشنهادات که در معیار ماهانی برای شهر سنندج شده است می توان پیشنهادات زیر را ... پیشنهاد معماری برای شهر سنندج | بیسترینها takinsaze.bistarinha.xyz/list/پیشنهاد+معماری+برای+شهر+سنندج.html‎Cachedپیشنهاد معماری برای شهر سنندج در 44صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc قیمت فایل فقط 7,000 تومان پیشنهاد معماری برای شهر سنندج پیشنهاد معماری برای شهر ... پیشنهاد معماری برای شهر سنندج | بیسترینها fastdl2.bistarinha.xyz/list/پیشنهاد+معماری+برای+شهر+سنندج.html‎Cached14 نوامبر 2016 ... پیشنهاد معماری برای شهر سنندج در 44صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc قیمت فایل فقط 7,000 تومان پیشنهاد معماری برای شهر سنندج پیشنهاد ... پیشنهاد معماری برای شهر سنندج - فروشگاه اینترنتی لافتی - lafata.ir lafata.ir/428465-پیشنهاد-معماری-برای-شهر-سنندج/bz=88308‎Cachedپیشنهاد معماری برای شهر سنندج. این فایل ... بنابراین اولویت معماری در شهر سنندج مقابله با سرمای هوا در طول سال مخصوصاً فصل پاییز و زمستان می باشد . در مرحله دوم ... دانلود مقاله پیشنهاد معماری برای شهر سنندج - یونی سلس www.unisells.ir/prod-384113-دانلود%20مقاله%20پیشنهاد%20معماری%20برای%20شهر%20سنندج...‎Cachedدانلود مقاله پیشنهاد معماری برای شهر سنندج. ... بنابراین اولویت معماری در شهر سنندج مقابله با سرمای هوا در طول سال مخصوصاً فصل پاییز و زمستان می باشد . در مرحله دوم ... دانلود مقاله پیشنهاد معماری برای شهر سنندج - فاکس فایل filefox.blogsky.com/.../دانلود-مقاله-پیشنهاد-معماری-برای-شهر-سنندج‎Cached22 ژوئن 2016 ... در شهر سنندج طبق نتایج همدمای مؤثر 77 درصد اوقات سال احساس سرما وجود دارد و حدود 3 درصد شرایط گرم وجود دارد و حدود 20 درصد آسایش حرارتی برقرار ... اقلیم شهر سنندج , پیشنهادات معماری ماهانی در سنندج , معماری در سنندج ... shahrfile.ir/?tag=اقلیم-شهر-سنندج-پیشنهادات-معماری-ماها‎Cachedخانه / بایگانی برچسب: اقلیم شهر سنندج , پیشنهادات معماری ماهانی در سنندج , معماری در سنندج , فنی و مهندسی , دانلود مقاله پیشنهاد معماری برای شهر سنندج ... دانلود مقاله پیشنهاد معماری برای شهر سنندج - پژوهش 3 pazhohesh3.ir/دانلود-مقاله-پیشنهاد-معماری-برای-شهر-س/‎Cached  مشخصات این فایل عنوان: پیشنهاد معماری برای شهر سنندج فرمت فایل: word( قابل ویرایش) تعداد صفحات : ۴۰ این مقاله در مورد پیشنهاد معماری برای شهر سنندج می ... دانلود مقاله پیشنهاد معماری برای شهر سنندج – فایل پولی رو با قیمت ... arzon-file.ir/p30-30-دانلود-مقاله-پیشنهاد-معماری-برای-شهر/‎Cached2 نوامبر 2016 ... دانلود مقاله پیشنهاد معماری برای شهر سنندج. در شهر سنندج طبق نتایج همدمای مؤثر 77 درصد اوقات سال احساس سرما وجود دارد و حدود 3 درصد شرایط گرم وجود ...
برچسب‌ها: پیشنهاد، معماری، برای، سنندج