X
تبلیغات
رایتل

دانلود تحقیق قـانون کار

چهارشنبه 10 آذر 1395

دانلود تحقیق قـانون کار


پیش گفتار

شاید بسیار دشوار باشد درمورد کارهای قرار دادی و پیمانی در کشوری که قوانین عرفی مقدم بر قوانین مدون بوده است سخن می‌گفت.

قرارداد به نوعی آغاز و پایان هر تصمیم حقوقی یا اقتصادی و حتی سیاسی شمرده می شده است ودر تمام زوایای زندگی نشانه ای از قرار داد، آنهم غالبا به صورت شفاهی قابل مشاهده است. شگفتا حتی هنوز هم در قوانین موجود در کشور توافق ها و قراردادهای شفاهی یکی از پایه های مبادلات مختلف را تشکیل می دهد.

در قوانین کار همواره قرار کار پیمانی کتبی یا شفاهی تعریف شده است که نزد دو طرف قرارداد و مراجع رسیدگی کننده محترم بوده است .

کارهای پیمانی

کارپیمانی یا قرار داد کارپیمانی عبارت از قرارداد یا کاری است که در آن کارفرمای اصلی که موسسه یا شرکت مادر به حساب می آید بخش ها یا تمام نیروی کارخود را برای راحتی از درگیر شدن با مقررات کار و تامین اجتماعی، مالیات همچنین تشکیلات کارگری و درخواست های کارگران برای ارتقای وضعیت، موسسه، شرکت یا افراد معمولاً به پیمان یک ساله یا بیشتر واگذار می نماید. در این نوع از قرارداد کار در واقع کارگر با وجود آن که برای کارفرما اصلی کار می کند از او مزد نمی گیرد پس کارفرما هیچ تعهدی در قبال کارگر احساس نمی کند.

کارهای پیمانی که در ایران از 1364 ابتدا توسط بخش دولتی با قصد افزایش بهره‌وری در بخش خدمات آغاز گردید و ادعای دولت آن بود که مستخدمینش از عهده مشاغلی که متعهد به آن هستند به خوبی بر نمی آیند و در صورتی که این کارها توسط پیمانکارها صورت گیرد علاوه بر آن دولت تعهدی در برابر این دسته از کارکنان ندارد، می‌تواند متقاضی کار بیشتر با هزینه های کمتری باشد.

این تصمیم سبب گردید تا بلافاصله 126 شرکت برای به پیمان گرفتن مناقصه‌های دولتی در بخش نیروی انسانی پدید آید. تحقیق به عمل آمده در باب این126 شرکت در آن زمان را به خود اختصاص داده و سود سرشاری را نصیب خود کرده اند. با این شرایط شرکت پیمانکاری، جز فروش نیروی کار یا اجازه دادن کار آنها خدمت و تلاش دیگری انجام نمی دهند تا مستحق چنین پاداشتی گردند.

هم چنین کار پیمانی به معنی به کرایه گرفتن کار جمعی و فروش آن، غیر متعارف و غیر معمول بوده و به طور آشکار استثمار به حساب آمده و اصولا مخالف اصل چهل و سوم بند شماره 4 می باشد.

- رعایت آزادی انتخاب شغل و عدم احیار افراد به کاری معین و جلوگیری از بهره‌کشی از کار دیگری.

کار موقت به جای کار دائم ؟

اگر چه این یکی از آسان ترین سوالاتی است که می توان به آن پاسخ داد. باید گفت: جایگزینی قرارداد موقت به جای قرارداد دائم ، یکی از زیان بارترین صورت های نقض حقوق کار محسوب می‌شود.

یکی از زیان بارترین صورت های نقص کار، کارفرمایان برای تسلط بیشتر بر کارگران خویش، پرداخت دستمزد و مزایای کمتر و استفاده بیشتر و واگذاری مشاغل سخت تبر به‌آنها، مدیریت آسان تر و بالاخره استفاده آسان از اهرم اخراج و سود بیشتر با مزد کمتر به کار موقت می باشد نکته ای که در اینجا قابل تأمل است توجه به سیر بازار کار ایران و تعادل نسبی آن در طول اعصارو قرون مختلف در این بازار می‌باشد. همواره میان عرصه نیروی کار وتقاضای آن اگر تعادل نسبی برقرار نبوده است، در بیشتر ایام تقاضا دربازار کار بیشتر از عرضه آن بوده است. بدین جهت کارفرمایان چه خصوصی و چه دولتی ناچار بودند با ارتقای شرایط کار نظر نیروی کار را به سمت خویش جلب نمایند.

..............................................................

منابع و مأخذ :

1- قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

2- قانون کار جمهوری اسلامی ایران

3- کتاب مقدمه علم حقوق (دکتر ناصر کاتوزیان)

4- کتاب قراردادهای موقت کار در ایران (علیرضا محجوب)خرید فایللینک منبع :دانلود تحقیق قـانون کار

دانلود مقاله بررسی حقوقی قراردادهای حقوق کار - پروژه دات کام www.prozhe.com/بررسی-حقوقی-قراردادهای-حقوق-کار‎Cached Similar14 ا کتبر 2012 ... عنوان مقاله : بررسی حقوقی قراردادهای حقوق کار قالب بندی : word, PDF قیمت : رایگان ... دانلود مقاله بررسی جرم از دیدگاه حقوق و قانون مجازات اسلامی ... دانلود تحقیق قانون کار - بانک مقالات فارسی papersky.ir/download/10631/تحقیق-قانون-کار/‎Cachedدانلود تحقیق قانون کار دانلود مقاله قانون کار دانلود تحقیق در مورد قانون کار دانلود گزارش کار تحقیق قانون اهم پروژه مقاله در مورد قانون کار مقاله درباره قا. مقالات حقوق کار ، مقاله حقوق کار ، تحقیق حقوق کار، مقالات حقوقی ... nashreedalat.ir/maghalat-hoghoghe/hoghooghe-kar/‎Cached22 ژانویه 2015 ... مقالات حقوق کار، پایگاه جامع مقالات حقوقی، تحقیق حقوق کار ، حقوق کار ، ... فصل دوم: انواع قرارداد کار در قانون کار ایران و بررسی ماهیت قرارداد موقت کار. مبحث اوّل : انواع قرارداد کار در قانون کار. .... مرتبط با حقوق کار. دانلود در اداه مطلب. دانلود تحقیق قـانون کار - فایل ناب filenab.com/product-64510-ganoon-kar.aspx‎Cachedدانلود تحقیق قـانون کار. پیش گفتار. شاید بسیار دشوار باشد درمورد کارهای قرار دادی و پیمانی در کشوری که قوانین عرفی مقدم بر قوانین مدون بوده است سخن می‌گفت. تحقیق در مورد قانون کار جمهوری اسلامی ایران - دانلود مقاله mag-iran.com/تحقیق-در-مورد-قانون-کار-جمهوری-اسلامی-ا.htm‎Cachedمقدمه : آیا راستی ماهیت کار چیست؟ آیا “کار” با “شغل” یکی است یا تفاوت دارد؟ در فارسی می گوئیم “… کار پیدا کردی؟” و کمتر می گوئیم “… شغل پیدا کردی؟”. خرید و دانلود تحقیق قانون کار visraepc.blogroom.ir/post/879‎Cachedامیدواریم از خرید خود بهره کافی را برده و به موفقیت نزدیکتر شوید محقق گرامی،شما با جستجوی تحقیق قانون کار وارد این صفحه شده اید محصول دانلودی(تحقیق قانون ... فروشگاه فایل همکلاسی دانلود تحقیق قانون کار hamkelas.sellfile.ir/prod-660121-دانلود+تحقیق+قانون+کار.html?r...‎Cachedقانون کار فرمت فایل: ورد قابل ویرایش تعداد صفحات: 22. دانلود مقاله کار و قانون کار - دانلود فایلهای روز www.filez.blogsky.com/1395/06/27/post-20182/‎Cached17 سپتامبر 2016 ... ذکر تاریخجه تحولات قانون کار و چگونگی تصویب[۱] آن نیاز به زمان مناسب تری دارد ولی در ... تحقیق در مورد قانون کار جمهوری اسلامی ایران - دانلود مقاله ... قانون کار ایران - دانلود رایگان پاورپوینت آماده - قالب ... - دانلود تحقیق pptx.ir/downloads/قانون-کار/‎Cached29 سپتامبر 2016 ... دانلود رایگان پاورپوینت آماده – قالب پاورپوینت – دانلود تحقیق ... قانون کار ایران شامل ۱۲ فصل و ۲۰۳ ماده می باشد که در مهر ماه سال ۱۳۶۸ به تصویب ... دانلود تحقیق قانون کار – فایل یاب phd-file.ir/دانلود-تحقیق-قانون-کار/‎Cached31 ا کتبر 2016 ... مقدمهحقوق کارحقوق کار از آن رشته هایی است که ریشه درحقوق خصوصی دارد و دخالت دولت آن را در ردیف شعبه های حقوق عمومی در آورده است:رابطه حقوق کارگر ...
برچسب‌ها: دانلود، تحقیق، قـانون، کار