X
تبلیغات
رایتل

تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد

چهارشنبه 10 آذر 1395

تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد


مقدمه :

همانطور که می دانیم صنعت گردشکری به عنوان یکی از بخش های مهم اقتصادی و اجتماعی کشورهای صنعتی و در حال توصعه جهان به شمار می آید و سرمایه گذاری در این بخش قابل توجهی را در فرایند توسعه ملی فراهم می‌آورد. شکی نیست که همه کشورهای جهان در رقابتی فشرده و در پی بهره گیری از مزایای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و به ویژه در یافت سهم بیشتری از درآمد و بالا بردن سطح اشتغال از این صنعت خدماتی در کشور خود هستند توسعه صنعت گردشگری در ایران به خصوص در استان هایی که از لحاظ جاذبه های توریستی غنی هستند نتایج مثبتی را در جامعه خواهد گذاشت.

استان یزد یکی از استان های پنج گانه برتر کشور از نظر جاذبه های متنوع گردشگری است که با اختیار داشتن بافت اکولوژیکی، معماری گلی و خشت خام و جاذبه های متنوع تاریخ، فرهنگی و مذهبی از نظر گردشگران دارای اهمیت فوق العاده ای
می باشد که در این میان درخشان ترین بنای یزد یعنی مسجد جامع کبیر نقش بسیار مهمی در جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد.

در نتیجه می تواند در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شهر و هم چنین استان تأثیر به سزایی داشته باشد و این اثر تاریخی زیبا از گذشته های دور تا به امروز انسان‌های شیفته هنر معماری را از سرزمین های دور و نزدیک به سوی خود کشانده است و نقش به سزایی در رونق جهانگردی این دیار داشته است.

فصل اول: مقدمه ای بر مشخصات تحقیق

1-1- بیان موضوع و تشریح آن:

شهر موجودی است زنده و پویا و متحول در بستر زمان و بر پهنه مکان، متشکل از اجزاء فیزیکی و انسانی و روابط پیچیده میان آنها و متبلور از نقش انسان و اندیشه والای او و متأثر از عوامل و شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، تاریخی، جغرافیایی و سیاسی ویژه است. بدون شک مسجد جامع یکی از این عناصر بوده است. اکنون با از بین رفتن این مرکز محلات. محلات قدیمی از رونق افتاده است اما امروزه این مجموعه های تاریخی به عنوان عناصر میراث فرهنگی به شمار می رود که می توانند در جذب توریست داخلی و خارجی نقش به سزایی داشته باشند و سازمان میراث فرهنگی با توجه به اقداماتی که در این زمینه انجام داده توانسته است صنعت توریست را گسترش دهد و باعث ایجاد فرصت های شغلی شود.

زیرا فرصت های شغلی تشکیل دهنده این بخش است. علاوه بر این عوامل نباید موقع جغرافیایی و ارتباطی خاصی از یزد در مرکز کشور داشته را فراموش کرد که از روزگاران پیش همواره نزد سیاحان، بازرگانان و مسافران دارای جایگاه ویژه ای بوده است این ویژگی در سرنوشت استان به ویژه یزد به عنوان مرکز استان تأثیر به سزایی گذاشته و موجب رواج و رونق بازرگانان رفت و آمدهای بسیار و آثار فراوان اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی شده است.

1-2- اهمیت و ضرورت مطالعه

انتخاب مسجد جامع به عنوان بناهای مهم شهر یزد بررسی جایگاه آن در نقش اقتصادی شهر و توسعه آن حائز اهمیت است. مسجد جامع یزد به عنوان مهمترین و معتبرترین اثر معماری واقع در حاشیه کویر مرکز ایران می تواند در رشد و توسعه اقتصادی شهر یزد. استان و حتی ناحیه هم تأثیر گذار باشد لذا ضرورت تحقیق از لحاظ اجتماعی، اقتصادی و تأثیر ات آن در توسعه اقتصادی شهر مورد توجه است که امید است با تلاش و کوشش متخصصان و مسئولین مربوط از این موهبت های خدادادی این سرزمین استفاده شود و صنعت بدون دور و صادرات نامرئی محصولات یا خدمات توریست را در کنار دیگر بخش های صنعتی و کارخانه ای بتواند علاوه بر رشد و توسعه اقتصادی باعث اعتلای فرهنگ مردمان این دیار شود.

...................................................

منابع و مأخذ

1- طرح راهبردی بافت تاریخی شهر یزد، جلد اول تحت نظارت مهندس محمد حست ملک ثابت تابستان 84

2- طرح راهبردی توسعه جهانگردی استان یزد، تشخیص تحلیل برنامه نویسی، جلد دوم، چهارم وششم

3- طراحی وسامان دهی جلوخان و خیابان مسجد جامع و بافت پیرامون

مطالعات مرحله اول مهندس معمار راد (شهرداری یزد)

4- یزد نگین کویر کماری از استانداری استان یزد، زمستان 75خرید فایللینک منبع :تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد

تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد - فایل ناب radyab.filenab.com/product-64505-tasir-egtesad-masjed-bar-yazd.aspx‎Cachedتأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد. مقدمه : همانطور که می دانیم صنعت گردشکری به عنوان یکی از بخش های مهم اقتصادی و اجتماعی کشورهای صنعتی و در حال توصعه جهان ... تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد - دانلود تحقیق , پروژه و مقاله - رز ... tahghigh20.rozblog.com/.../-تأثیر-اقتصادی-مسجد-جامع-بر-شهر-یزد-.html‎Cached13 سپتامبر 2016 ... تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد. مقدمه : همانطور که می دانیم صنعت گردشکری به عنوان یکی از بخش های مهم اقتصادی و اجتماعی کشورهای صنعتی و در ... پایان نامه تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد | فروشگاه آسان پروجکت www.asanproject.ir/تأثیر-اقتصادی-مسجد-جامع-بر-شهر-یزد/‎Cachedچکیده: تحقیق فوق در خیابان مسجد جامع انجام شد و هدف کلی آن شناخت تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد بود و هدف دیگر آن انجام یک کار دانشجویی است. نوع تحقیق ... تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد instagram.tebyan.net/post/1002‎Cachedتأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد. بدون موضوع (3755) · آبان 1395. صفحه ها. آمار وبلاگ. تعداد بازدید ها : 3715. تعداد نوشته ها : 3755. تعداد نظرات : 0. درباره وبلاگ ... [PDF] PDF—مقاله تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد amparticle.tk/.../14218-مقاله-تأثیر-اقتصادی-مسجد-جامع-بر-شهر-یز.pdf‎Cachedﺗﺤﻘﯿﻖ ﻓﻮق در ﺧﯿﺎﺑﺎن ﻣﺴﺠﺪ ﺟﺎﻣﻊ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ و ﻫﺪف ﮐﻠﯽ آن ﺷﻨﺎﺧﺖ ﺗﺄﺛﯿﺮ اﻗﺘﺼﺎدی ﻣﺴﺠﺪ ﺟﺎﻣﻊ ﺑﺮ ﺷﻬﺮ ﯾﺰد ﺑﻮد و. ﻫﺪف دﯾﮕﺮ آن اﻧﺠﺎم ﯾﮏ ﮐﺎر داﻧﺸﺠﻮﯾﯽ اﺳﺖ. ﻧﻮع ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺗﻮﺻﯿﻔﯽ ﺗﺤﻠﯿﻠﯽ و از روش ﭘﺮﺳﺶ ﻧﺎﻣﻪ ای ﺑﺮای ﺟﻤﻊ. تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد - پرشین مقاله - سفارش پروپوزال persianmaghale.com/تأثیر-اقتصادی-مسجد-جامع-بر-شهر-یزد/‎Cachedتحقیق فوق در خیابان مسجد جامع انجام شد و هدف کلی آن شناخت تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد بود و هدف دیگر آن انجام یک کار دانشجویی است. نوع تحقیق ... تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد | بانک فایلهای تخصصی phdtez.ir/tag/تأثیر-اقتصادی-مسجد-جامع-بر-شهر-یزد/‎Cachedتأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد فرمت فایل : word(قابل ویرایش)تعداد صفحات84     چکیده: تحقیق فوق در خیابان مسجد جامع انجام شد و هدف کلی آن ... تحقیق تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد - فایل prozhe20.cero.ir/product-341718-تحقیق-تأثیر-اقتصادی-مسجد-جامع-بر-شهر-یزد.aspx‎Cachedآیا موقعیت مسجد جامع توانسته است بر اقتصاد و توسعه شهر یزد تأثیر گذارد و نتیجه ای که از این تحقیق گرفته شد. این بود که از مهمترین بناهای بافت قدیمی بوده. تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد | بیسترینها lovegreen.bistarinha.xyz/.../تأثیر+اقتصادی+مسجد+جامع+بر+شهر+یزد.html‎Cachedپاورپوینت مسجد جامع گلپایگان خرید فایل فهرست: مقدمه – آشنایی با شهرستان گلپایگان - موقعیت مسجد جامع گلپایگان – معماری مسجد – تاریخ بنای مسجد جامع ... کویر دانلود » دانلود فایل ( تحقیق تأثیر اقتصادی مسجد جامع بر شهر یزد) kavirdlc.ir/دانلود-فایل-تحقیق-تأثیر-اقتصادی-مسجد-ج/‎Cached24 ا کتبر 2016 ... از حضور شما عزیزان در سایت بسیار خوشحالیم و آرزو داریم محصولات ما رضایت شما را فراهم آورد نام محصول دانلودی: تحقیق تأثیر اقتصادی مسجد جامع ...
برچسب‌ها: تأثیر، اقتصادی، مسجد، جامع، یزد