X
تبلیغات
رایتل

کتاب نظام حیات خانواده در اسلام

چهارشنبه 10 آذر 1395

کتاب نظام حیات خانواده در اسلام

مقدمه

انقلاب صنعتی را به واقع می توان یکی از رخدادهای مهم تاریخ حیات بشر بحساب اورد از آن بابت که کمتر رویدادی را در جهان میتوان ذکر کرد که تا بدین حد در جوانب ابعاد حیات انسان اثر گذارده باشد.

شیوه زندگی و اصولاً طرز فکرها در رابطه با آن دگرگون گردید، اندیشه هائی جدید در رابطه با حیات نوین پدید آمدند که دامنه آن به زودی در اقصی نقاط جهان گسترده شده و حتی کشورهای غیرصنعتی را هم زیر پوشش قرار دادند.

اخلاق که تا آن روزگار بیشتر جنبة تعیینی داشت بمرحله استنباطی رسید و هر گروه و طرفدار مکتبی کوشیدند که آن را بر اساس دید و برداشت خود تبیین کنند. ارزشهای گذشته بویژه در زمینه روابط زیر سؤال قرار گرفتند و چه بسیار از آنها که فانی شده و بجایش ارزشهای دیگری پدید آمدند.

نهضت صنعتی عاملی بود که در آن سرمایه داران کوشیدند برای دستیابی به کار بیشتر و مزدی کمتر زنان را از خانواده ها به بیرون کشند و به سوی کارخانه ها گسیل دارند و این امر با فریب و حقه تحت عنوان دادن «حق آزادی» به زنان و تساوی حقوق آنها با مردان آنچنان فلاکت و بیچارگی برای این طبقه بوجود آورد که وصف ناشدنی است و شما در دنیای غرب هرروزه صبحها بانوانی خواب آلود را می بینید که دست کودکان خواب آلود خود را گرفته و منتظر قطار یا اتوبوسی هستند که بیاید و جگرگوشه‌شان را به پرورشگاه و مهد کودک ها بسپارد و خود آنها را هم به کارخانه و این جدائی که خود منشاء پیدایش عقده ها و نابسامانیها در سنین بعدی حیات کودکان است موجب پیدایش بزهکاری‌هائی است که همه روزه تکرار میشود.

بیان اینکه در دنیای امروز دذر رابطه با خانواده چه مسائلی مطرح است و چه شیوه هائی در برخورد با آن بچشم میخورد بحثی است پردامنه که موضوع تحقیق دانشمندان جامعه شناسی، حقوق، روانشناسی، تربیت و حتی علم سیاست است.

ولی ما گمان داریم بسیاری از آنچه که می بایست مورد بحث و بررسی قرار گیرد عالمانه و یا جاهلانه از دید مسؤولان پوشیده مانده است.

عده ای هوسباز در قالب روشنفگرنمائی سعی کرده اند زنان را از کانون گرم خانواده بیرون بکشند و بصورت ابزار و وسیله در اختیار خود قرار دهند و گروهی هم کورکورانه به دعوت و ندای آنها پاسخ گفته و تیشه به ریشه خود میزنند. حتی امروزه ما در مواردی می بینیم که خانواده وجود دارد، اما چه خانواده ای؟ در آن نه سر و سامانی است نه نظم و آرامشی نه تربیت و سکونی....

ما امروزه عملاً می‌یابیم و شاهدیم که خانواده ها دچار نابسامانی و درگیری هستند. در رابطه با خود و فرزند مسائل و دشواری هائی دارند:

-روابط‌شان سست و متزلزل است و از صفا و صمیمیت و در نتیجه آرامش و سکون واقعی خبری نیست.

-زن و شوهر ظاهراً در کنار یکدیگرند ولی وضع حیات‌شان آنان را چون دو بیگانه در کنار هم قرار داده است.

-آمار طلاق سرسام آور است و زن و مرد باندک بهانه یا رشته حیات خانوادگی را از هم می گسلند.

-فرزندان مهر و عطوفت لازم را از خانواده ها بدست نمی آورند و در نتیجه اغلب شان زودرنج و زودشکن و بی عاطفه اند.

-بعلت برخورداری نسل از تربیت صحیح بزهکاری کودکان رو به افزایش و تزاید است.

-فرزندان نامشروع رو به افزایشمند و وحدت ها و صمیمت ها در حال تزلزل و سقوط. و این فقط گوشه ای از وضع نابسامان اکثر خانواده های جهان امروز است.

خانواده هایی که فدای مدعیان و روشنفکران و صاحبان مکاتب شده اند آنان که ویرا اعتراف کردند در عرضه و ارائه طرز فکر خود عجله کرده اند و تحت عنوان آزادی زنان و تساوی حقوق کار به فساد و رسوائی کشانده اند.

اندیشه روشنفکر مآبانه بسیاری از پدید آورندگان مکاتب و غفلت آنها و غرورشان از آن جهت که خود را دلسوزتر از خدا برای بشر دیده اند سبب ضایع شدن انسان و حیوانی شدن زندگی آنها گردید. موقعیت فطری و طبیعی انسانها نادیده گرفته شد و موجبات افزایش نابسامانیها از هر حیث فراهم گردید.

ما معتقدیم امروزه بیش از هر عصری ضروری است در باره خانواده ها بحثها و ارشادهائی صورت گیرد. نخست از آن بابت که در هیچ عصر و دوره‌ای بشریت تا این اندازه در رابطه با خانواده دچار سقوط و انحطاط نشده بود. ثانیاً هیچگاه بدین اندازه انسانها از دست پخت فکری و فلسفی خود دچار سرخوردگی نشده بودند، و ثالثاً در هیچ عصری آوای تعالیم جانبخش اسلامی و معرفی اسلام بعنوان یک تز حیاتبخش و انقلاب آفرین جا نیفتاده بود.

بشریت امروز چشم به سوی اسلام دارد و میخواهد ببیند اسلام در این رابطه چه میگوید و برای نجات انسان از بدبختیها و بیچارگی های موجود چه تزی ارائه میدهد.

نوع فایل: word

سایز:25.6 KB

تعداد صفحه: 44خرید فایللینک منبع :کتاب نظام حیات خانواده در اسلام

نظام حیات خانواده در اسلام www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=14127‎Cached Similar14 نوامبر 2005 ... بخش سوم - تشکیل خانواده – صورت و نظام آن در اسلام ... بخش ششم - حیات اقتصادی خانواده ... سلام متن کتاب نظام حیات خانواده در اسلام را میخواستم. 00 ... آدینه بوک: نظام حیات خانواده در اسلام ~علی قائمی - شابک: 978-964-451 ... www.adinehbook.com/gp/product/9644511212‎Cached Similarنظام حیات خانواده در اسلام ~علی قائمی - 978-964-451-121-9 - بزرگترین فروشگاه اینترنتی کتاب در ایران - خرید و ارسال کتاب. نظام حیات خانواده در اسلام | بیرق beyragh.ir/نظام-حیات-خانواده-در-اسلام/‎Cached31 ا کتبر 2014 ... نظام حیات خانواده در اسلام. معرفی شده توسط: حجه الاسلام والمسلمین سید جواد بهشتی نوشته: دکتر علی قائمی تعداد صفحه: ۳۲۰ نشر: انتشارات انجمن ... دانلود رایگان کتاب نظام حیات خانواده در اسلام - کتاب خوب www.finebook.ir/book/20832/نظام-حیات-خانواده-در-اسلام‎Cachedنظام حیات خانواده در اسلام. ... نویسنده یا ناشر گرامی در صورتی که حقوق مادی کتاب های موجود در این سایت متعلق به شما می باشد جهت حذف از طریق ارسال ایمیل به ... [PDF] خانواده در اسلام - 1.03 مگابایت - پایگاه کتاب های درسی ، اداره کل نظارت ... www.chap.sch.ir/sites/default/files/lbooks/91-92/85/000-185-C486.pdf‎Similarﺧﺎﻧﻮاده در اﺳﻼم / ﻣﺆﻟﻒ : ﻋﻠﯽ ﻗﺎﺋﻤﯽ اﻣﻴﺮی. ﺗﻬﺮان: ﺷﺮﮐﺖ ... ﮐﺘﺎب ﻫﺎی درﺳﯽ رﺷﺘﻪٔ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺧﺎﻧﻮاده دﻓﺘﺮ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﻳﺰی و ﺗﺄﻟﻴﻒ آﻣﻮزش ﻫﺎی ﻓﻨﯽ و ﺣﺮﻓﻪ ای و ..... ﻧﻈﺎﻡ ﺣﻴﺎﺕ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺩﺭ ﺍﺳﻼﻡ ، ﻓﺼﻞ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ. 3. کتاب نظام حیات خانواده در اسلام - مفیددانلود - فایل ناب mofiddownload.filenab.com/product-64498-ketab.aspx‎Cachedکتاب نظام حیات خانواده در اسلام نظام حیات خانواده در اسلام نظام حیات خانواده در اسلام نقلاب صنعتی حیات بشر حق آزادی تساوی حقوق آمار طلاق فرزندان نامشروع تحقیق جزوه ... کتابخانه مجازی ایران - نظام حیات خانواده در اسلام irpdf.com/book-5252.html نظام حیات خانواده در اسلام ... صفحات: 28, ناشر: سایت تبیان. حجم کتاب: 278 کیلوبایت ... توجه: نرم افزارهای مورد نیاز برای مطالعه کتابهای را از این قسمت دانلود نمایید. اطلاعات کتاب : نظام حیات خانواده در اسلام - مهمترین اخبار ایران و جهان vista.ir/book/119551/نظام-حیات-خانواده-در-اسلام‎Cachedپدیدآورندگان : نویسنده: علی قائمی‌امیری موضوع : زنان - وضع حقوقی و قوانین , زناشویی (اسلام) , زنان در اسلام ناشر : انجمن اولیاء و مربیان محل نشر : تهران قطع : رقعی نوع ... نظام حیات خانواده در اسلام - دکتر علی قائمی pdf - دانلود کتاب|دانلود ... www.panteashop.ir/نظام-حیات-خانواده-در-اسلام-دکتر-علی-قا/‎Cached9 مه 2016 ... نظام حیات خانواده در اسلام – دکتر علی قائمی. بیان اینکه در دنیای امروز در رابطه با خانواده چه مسائلی مطرح است و چه شیوه هایی در برخورد با آن به چشم می ... کتاب نظام حیات خانواده در اسلام ketab.ir/modules.php?name=News&op=pirbook&bcode=9745 کتاب نظام حیات خانواده در اسلام انتشارات انجمن اولیاء و مربیان تاریخ چاپ68/01/01 نوبت چاپ4.
برچسب‌ها: کتاب، نظام، حیات، خانواده، اسلام