X
تبلیغات
رایتل

بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان(حاکمیت بیمار، اقتصاد سرطانی)

چهارشنبه 10 آذر 1395

بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان(حاکمیت بیمار، اقتصاد سرطانی)


مقدمه

به اعتقاد اکثر متفکران، فساد یک بیماری انکار ناپذیر در همه‌ی حکومت هاست و مختص یک قاره، منطقه یا گروه قومی خاص نمی‌باشد. فساد در رژیم های سیاسی دموکراتیک و دیکتاتوری، اقتصادهای سوسیالیستی، سرمایه داری و فئودال یافت می‌شود و آغاز اقدامات فساد آمیز مربوط به زمان حال نیست بلکه تاریخ آن به قدمت پیدایش مفهوم دولت است.

در این راستا کارکرد قانون های اجتماعی به ویژه قوانین اساسی همواره در این جهت بوده است که به سهیم شدن در قدرت سازمان دهد تا بر نحوه‌ی اجرای آن نظارت داشته باشد، بنابراین بنا به قولی: «دنیای کهن سیاست، جهان پر ازدحامی است انباشته از ارباب رجوع، حامیان، حکومتیان، توطئه گران و مفتخورها.»

امروزه کشورها را از این حیث می‌توان به بیمار، بیمار مزمن و بیمار وخیم دسته بندی نمود. این وضعیت در کشورهای جهان سوم چون‌کشور ما به حدی وخیم و مزمن گشته است که بیمار را تا حد احتضار پیش برده امید اندکی برای بهبود و نقاهت آن باقی گذارده است.

در کشورهای جهان سوم انواع و اقسام فساد مثل فساد اداری، فساد مالی، فساد اخلاقی وبه روشنی‌در هنجارهای هر روزه و هر ساعته مسئولان و به تبع آن ها مردم قابل مشاهده است.

هدف این تحقیق بررسی اجمالی علل و آثار فساد مالی و «پول شوئی» به عنوان عمده ترین، بارزترین و کثیف ترین زیر شاخه‌ی این فساد است.

پول شوئی نیز مانند بحث کلی‌ترآن، فساد مالی، از قدمت دیرینه ای برخوردار است، هر جا حقی ضایع می‌شود، ملتی به خاک و خون کشیده می‌شود، دولتی سرنگون می‌شود،کودتائی بر پا می‌شود و حتی جنبش مردمی به راه می‌افتد، ردپای این هیولای وحشتناک دیده می‌شود.

بنابر یک ضرب‌المثل انگلیسی معروف: «هر طوفان بدی برای عده ای خیر و برکت به همراه دارد.[1]» این پدیده به طور کلی زائیده تبانی سران کشورهائی است که بسترهای فعالی برای تطهیر منابع مالی نامشروع در عرصه‌های اقتصادی و سیاسی در اختیار دارند ازجمله این بسترها می‌توان «قانون رازداری بانکی» نظام بانکداری کشور سوئیس را نام برد.

تجمع هم زمان قدرت اقتصادی و سیاسی در دست این افراد سبب می‌شود تعداد دست های پشت پرده افزایش یافته، هر حرکت و جنبش اصلاح گرایانه مخالف را در نطفه خفه نموده، با هر داوطلب کمال گرا و سالم در دستگاههای ارشد کشور برخورد به عمل آید.

به همین سبب است که وکلا، قضات و حسابرسان قسم خورده که عوامل اصلی حفظ سلامت اقتصادی و قضائی و سیاسی هر کشور هستند دو راه بیشتر در پیش روی ندارند یا باید از عرصه فعالیت‌های فعلی کنار رفته، به عناصری منفعل و فقط منتقد تبدیل شوند و یا درگرداب پول شوئی و فساد مالی غرق شوند.

در این بین نقش سیستم های پولی و مالی بسیار مؤثر و کارساز است، نشانگرهای وجود توانائی های بالقوه برای تغییر ماهیت صادقانه یک بنگاه مالی به یک بستر مناسب برای پول شوئی بسیار ساده و در عین حال تأمل برانگیزند:

1)وجود بی‌تفاوتی میان کارکنان از پائین ترین رده تا بالاترین آنها نسبت به عملکرد صادقانه خود و سایرین به شکلی که این رفتارها به یک پدیده درونی تبدیل شوند.

2)وجود اختلاس و رشوه وکم‌کاری از خفیف ترین تا انواع بارز آن.

3)وجود ملاک و معیارهای ظاهری برای جدا نمودن فرد سالم از فرد فاسد.

و

در نهایت لازم به ذکر است که پول شوئی پدیده ای نیست که از سطوح خرد اجتماع، کارکنان بانک ها،مؤسسات اعتباری وآغاز شود بلکه این پدیده از سطوح بالادست، مسئولان، سیاست گذاران، دولتمردان وآغاز می‌شود و تمامی افراد جامعه را درگیر و مبتلا می سازد، به این ترتیب که نهادهای پول شو


.................................

منابع:

1) سوئیس، بزرگترین مرکز تطهیر پول جهان/ دکتر سید مهدی صحرائیان/

2) زنده باد فساد/ دکتر علی ربیعی

3) گزارش کنگره بین المللی پول شویی/ آکادمی نخبگان جوان تولید گرای ایران.

فهرست مطالب

  • o

  • مقدمه.............................................................................................................................. 1
  • o تعاریف و مفاهیم............................................................................................................ 4
  • o تجربه‌ی کشورهای جهان................................................................................................ 20
  • o تمهیدات جلوگیری از پول شوئی و فساد مالی در سایر کشورها..................................... 29
  • o لایحه مبارزه با پول شوئی در ایران.................................................................................. 51
  • o بررسی و نقد لایحه مبارزه و پول شوئی در ایران............................................................ 56
  • o الزامات بین المللی ایران برای وضع قانون مبارزه با پول شوئی........................................ 64
  • o جدول رتبه بندی فساد مالی درکشورهای جهان ............................................................ پیوست (1)
  • o منابع................................................................................................................................ پیوست (2)خرید فایللینک منبع :بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان(حاکمیت بیمار، اقتصاد سرطانی)

بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان(حاکمیت بیمار ... prozhe.marketfile.ir/product-42591-egtesad-saratan.aspx‎Cachedحجم فایل: 46 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 72. بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان(حاکمیت بیمار، اقتصاد سرطانی) در 72صفحه word قابل ویرایش ... بررسی دو عامل فساد مالی پول شویی در کشورهای جهانحاکمیت بیمار ... lovegreen.bistarinha.xyz/.../بررسی+دو+عامل+فساد+مالی+پول+شویی+در+کشورهای+جهانحاکمیت+بیمار،+اقتصاد+سرطانی.html‎Cachedبررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان(حاکمیت بیمار، اقتصاد سرطانی) دسته: اقتصاد بازدید: 1 بارفرمت فایل: docx حجم فایل: 46 کیلوبایت تعداد ... بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان - دانلود انواع فایل irandocs.blogsky.com/1395/06/26/post-25193‎Cached16 سپتامبر 2016 ... دانلود متن کامل فرمت ورد word «حاکمیت بیمار، اقتصاد سرطانی» (بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان) فهرست مطالب o مقدمه. پایان نامه بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان ... ostadfile.blogsky.com/1395/06/02/post-529/ پایان نامه بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان. سه‌شنبه 2 شهریور 1395 ... عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان · حاکمیت بیمار، اقتصاد سرطانی ... بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان - دانلود پروژه و مقاله nabproje.rozblog.com/.../-بررسی-دو-عامل-فساد-مالی-و-پول-شویی-در-کشورهای-جهان-.html‎Cachedدانلود پایان نامه بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان. حاکمیت بیمار، اقتصاد سرطانی. فهرست مطالب. مقدمه 1. تعاریف و مفاهیم 4. تجربه‌ی کشورهای جهان 20. بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان - دانلود مقاله و پروژه maghalenab.rozblog.com/.../بررسی-دو-عامل-فساد-مالی-و-پول-شویی-در-کشورهای-جهان.html‎Cachedپروژه حاکمیت بیمار، اقتصاد سرطانی (بررسی دو عامل فساد . ... دانلود پروژه بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان پایان نامه مقدمه به اعتقاد اکثر متفکران، ... بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان shir-ghahve2.rozblog.com/.../بررسی-دو-عامل-فساد-مالی-و-پول-شویی-در-کشورهای-جهان.html‎Cached4 ا کتبر 2016 ... حاکمیت بیمار اقتصاد سرطانی بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان. فهرست مطالب مقدمه ۱ تعاریف و مفاهیم ۴ تجربه‌ی کشورهای جهان ۲۰ ... بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان filedoon.avablog.ir/.../بررسی+دو+عامل+فساد+مالی+و+پول+شویی+در+کشورهای+جهان+‎Cached10 سپتامبر 2016 ... دانلود متن کامل فرمت ورد word «حاکمیت بیمار، اقتصاد سرطانی» (بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان) فهرست مطالب o مقدمه… دانلود پروژه بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی - مقالات دانشگاهی article.university/بررسی-دو-عامل-فساد-مالی-و-پول-شویی-در-کش/‎Cachedحاکمیت بیمار اقتصاد سرطانی بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان. فهرست مطالب مقدمه ۱ تعاریف و مفاهیم ۴ تجربه‌ی کشورهای جهان ۲۰ تمهیدات جلوگیری ... پایان نامه بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی در کشورهای جهان cafefilesell.ir/product-30314-payanname.aspx‎Cachedدانلود متن کامل فرمت ورد word «حاکمیت بیمار، اقتصاد سرطانی» بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی عامل فساد مالی پایان نامه (بررسی دو عامل فساد مالی و پول شویی ...