X
تبلیغات
رایتل

قانون بین المللی حقوق جوانان

چهارشنبه 10 آذر 1395

قانون بین المللی حقوق جوانان

«حقوق بین الملل جوانان»شاید ناشناخته ترین رشته مطالعاتی در میان زیر مجموعه های حقوق بین الملل باشد.در حالی که حقوق بین الملل مربوط به گروه هایی همچون زنان ،کودکان،مجرمان،کا رگران مهاجر ونظا یر آنها کاملاً شناخته شده و مدّون است، حقوق بین الملل جوانان تا کنون به طور تعریف نشده و تا حدود زیادی ناشناخته باقی مانده است.

همزمان با ظهور جوانی در قالبی جدید پس از دوران مدرنیزاسیون و به طورخاص، حضوربرجسته جوانان در تحولات سیاسی و اجتماعی قرن بیستم(به ویژه جنبش های اجتماعی وسیاسی دهه های شصت وهفتاد میلادی)،جوانان در کانون توجه دولت ها،نهاد های بین المللی و صاحب نظران رشته های مختلف قرار گرفتند.

شنسایی جوانان به عنوان یک گروه متمایز که ویژگی های منحصر به فردی دارد، توجه دست اندرکاران ذی ربط را به حقوق و مسئولیت خاص این گروه ـ که با ویژگی ها،علایق و نیازمندی های آنان تناسب داشته باشد ـ جلب نمود.البته،حقوق جوانان در موارد متعددی با حقوق گروه هایی همچون زنان و کودکان همپوشی پیدا می کند،زیرا از یک طرف نیمی از جمعیت جوانان را دختران و زنان جوان تشکیل می دهند واز طرف دیکر،طبق تعریف سازمان ملل متحد از کودکان (افراد زیر 18سال) وجوانان(افراد 15تا24ساله)،بین این دوگروه نیز همپوشی وجود دارد.

باتوجه به اهمیت روزافزون مبحث جوانان درجامعۀامروز ایران و با توجه به نیاز مبرمی که برای آشنایی جامعه و به ویژه دست اندر کارانامور جوانان با مباحث حقوقی مربوط به جوانان احساس می شد،سازمان ملی جوانان اقدام به ترجمه وانتشا کتاب مزبور نمود.این کتاب می تواندمنبع بسیار مفیدی برای کلیۀ نهادهای مرتبط با جوانان(از جمله وزارتخانه های کار واموراجتماعی،بهداشت ، آموزش وپرورش،آموزش عالی ، وزارت کشور و نیز مجلس شورای اسلامی،قوه قضائیه و سازمان های غیر دولتی جوانان)و همچنین،اساتیدودانشجویان علاقه مندبه حقوق بین الملل باشد.

سازمان ملی جوانان

پیش درآمد

دختران وپسران ایرانی به طور متوسط در سنین 13سالگی به بلوغ جنسی می رسند و به طور میانگین درسنین 26تا28سالگی اکثر آنها متاًهل وشاغل می شوند.سازمان ملی جوانان این فاصله سنی را که درکشورماحدوداً15سال می باشد،دوره جوانی می نامد وازجمله وظایف و ماًموریتهای اساسی خود راشناخت این مرحله از زندگی جوان می داند.

با عنایت به اینکه تمامی قوای زیستی،روحی،روانی،فکری وعاطفی فرد از دوران بلوغ دچار تغییروتحولات اساسی گردیده و بر هر یک از این تغییر وتحولات نیز قانونمندی خاصی حاکم می باشد(هندسۀدوره جوانی)،می توان اذعان نمود که هیچ برنامه ریزی ای برای این دوران بدون آگاهی نسبت به این قانونمندی ها موًثر وکارگشا نخواهد بود.

البته به اندازه ای که وقوف نسبت به این قانونمندی ها لازمۀ یک برنامه ریزی جامع واصولی است،آگاهی به اهداف ومقاصدی که رشد وشکوفایی

استعدادهای جوانان باید به آن سرمنزل رهنمون گرذند نیز از ارکان اصلی برنامه ریزی برای نوجوانان وجوانان خواهد بود.

نوع فایل: word

سایز:16.0 KB

تعداد صفحه: 16خرید فایللینک منبع :قانون بین المللی حقوق جوانان

بشردوستان جوان - آموزش حقوق بشردوستانه بین الملل bashardustan.blogfa.com/post-18.aspx‎Cached Similarحق چیست ؟ حق ، قدرت و امتیازی است که کسی یا جمعی سزاوار برخورداری از آن می باشد ( مثل حق طبیعی حیات) و یا قدرت و یا امتیازی است که به موجب قانون (حق قانونی) یا ... (روز بین المللی جوانان) دسترسی به حقوق بشری www.aihrc.org.af/home/videos/4506‎Cached Similar9 مه 2008 ... برنامه تلویزیونی روشنی از کمیسیون مستقل حقوق بشرافغانستان ... 12 اگست برابر با 21 اسد مصادف است با روز بین‌المللی جوانان که مطابق ... قانون بین‌المللی حقوق جوانان: همراه با اسناد و گزارش‌های مرجع vista.ir/article/546828 قانون بین‌المللی حقوق جوانان: همراه با اسناد و گزارش‌های مرجع نویسنده : انجل - ویلیام‌دیوید مترجم : سطوتی - جعفرجنیدی - رضاموحدیان - احسان محل نشر : تهران تاریخ نشر ... قانون بین‌المللی حقوق جوانان همراه با اسناد و گزارش‌های مرجع vista.ir/article/546827/‎Cachedگردآورنده : انجل - ویلیام‌دیوید مترجم : تاج‌مزینانی - علی‌اکبرسطوتی - جعفر محل نشر : تهران تاریخ نشر : ۱۳۸۰/۱۲/۲۵ رده دیویی : ۳۴۱.۴۸۱ قطع : وزیری جلد : شومیز تعداد... درگاه الکترونیکی وزارت ورزش و جوانان:: ترجمه ها لیست ترجمه ها msy.gov.ir/tranclate/1873-ترجمه-لیست-ترجمه.html ترجمه 1. نوجوانی (اشتین برگ) 2. بزهکاری نوجوانان 3. جوانان در جامعه 4. جوانان در نظام بین الملل 5. قانون بین المللی حقوق جوانان (جلد اول) 6. قانون بین المللی حقوق جوانان ... همایش بین‌المللی حقوق جوانان در اسلام در تهران برگزار شد www.humanrights-iran.ir/news-18908.aspx‎Cached26 فوریه 2011 ... حقوق بشر > ایران - همایش بین‌المللی حقوق جوانان در اسلام به همت کانون ... قانون کار ایران از منظر اشتغال جوانان»، «راهکارهای برخورداری جوانان از حق ... انجمن جوانان سوئدی حقوق قانونی دگرباشان جنسی | RFSL Ungdom ... sprak.rfslungdom.se/fa‎Cached Similarانجمن جوانان سوئدی حقوق قانونی دگرباشان جنسی. "جوانان ار. اف. اس. ال" یک سازمان جوانان ... ما با سازمانهای مشابه در چندین IGLYO در سطح بینالمللی نیز ما فعال هستیم و حقوق بشر جوانان چیست؟ - مهرخانه mehrkhane.com/fa/news/11499/حقوق-بشر-جوانان-چیست‎Cached Similar9 ژوئن 2014 ... برگزاری این نشست حاکی از دغدغه نهادهای بین‌المللی در رابطه با موضوع جوانان و شناسایی حقوق بشر آنها است که در سال‌های اخیر بارها بر اهمیت آن تأکید ... اعلامیه جهانی حقوق بشر - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki/اعلامیه_جهانی_حقوق_بشر‎Cached Similarلایحه جهانی حقوق بشر از اعلامیه جهانی حقوق بشر، میثاق بین‌المللی حقوق ... زیادی به مفاد اعلامیه جهانی حقوق بشر استناد کرده و آن را در قوانین بنیادی یا قانون اساسی ... مصاحبه با رتبه های برتر ارشد حقوق سال92 - گاه نـوشت حقوقی وکیل جوان javanlawyer.blogfa.com/post/50‎Cached Similarدانشگاه علامه طباطبایی، رتبه ی 19 گرایش حقوق تجارت بین الملل. فارغ‌التحصیل چه ... تجارت: تجارت ۱ فقط متن قانون/تجارت2 پاسبان/تجارت3 کاویانی،. /تجارت4 ...
برچسب‌ها: قانون، المللی، حقوق، جوانان