X
تبلیغات
رایتل

جنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف کار تحقیق 1

چهارشنبه 10 آذر 1395

جنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف کار تحقیق 1

پیشگفتار:

جوانان، جمعیت معتنابهی را در سطح جهان تشکیل می دهند. تخمین زده شده است که در فاصله سالهای 1960 تا 2000، افراد گروه سنی 15 تا 24 ساله از 419 میلیون نفر به 000/000/280/1 بالغ خواهد گردید. بیشترین رقم از این تعداد در کشورهای جهان سوم هستند و در کشور ما ایران حدود 3/1 جمعیت را تشکیل می دهند نمی توان جمعیت فعال را نادیده گرفت.

از طرف دیگر، خانواده اولین نهادی است که در آن کودک دیروز و نوجوان امروز به تدریج با هنجارهای گروهی جامعه هم نوا می گردد.

در این تحقیق به بررسی بزهکاری نوجوانان و نوع دادرسی اطفال بزهکار می پردازیم. اما قبل از همه چیز، ابتدا بزه و بزهکاری تعریف شده است و سپس به علت شناسی آن پرداخته ایم و از همه مهم تر نوع دادرسی در اطفال بزهکار اشاره شده است و اساس تحقیق همان محور دادرسی است که به آن پرداخته ایم.

از طرف دیگر ضرورت این تحقیق بررسی مشکلاتی است که موجودیت جامعه را مورد تهدید قرار می دهد. در واقع بررسی ها نشان می دهند که مجرمین بزرگسال همان بزهکاران جوان و نوجوان هستند که انحرافات دوره نوجوانی آنها ادامه یافته است.

به طوری که در فصول مختلف این تحقیق تشریح خواهد شد طفل، اهمیت روان شناسی طفل و جرایم اطفال و چگونگی رسیدگی به جرایم اطفال و دادگاه رسیدگی به جرایم اطفال و ... بررسی می شود. اینجانب مریم جعفرپور پیشاپیش کمال تقدیر و تشکر را از استاد گرامی جناب آقای اولیایی که با زحمات بی دریغ مرا در انجام این تحقیق یاری نمودند دارم و برای ایشان آرزوی توفیق روزافزون را از خداوند متعال خواستارم.

فشرده مطالب

جرم شناسی از یونان آغاز شد. اگرچه پیدایش آن به غارها و مقبره های مصر نیز برمی گردد که جملات موجود در آن ها حکایت از نافرمانی نوجوانان در آن زمان داشته است. اما چهره علمی و مدرن آن بین سالهای 1865-1840 در سایه روان پزشکی به وجود آمد.

به نظر می رسد اصطلاح جرایم اطفال در سال 1815 برای اولین بار در انگلستان به کار رفته است زیرا درست یک سال قبل از آن، 5 کودک 8 الی 12 ساله توسط محکمه ای در لندن محکوم به مرگ شده بودند.

مجموعاً، مسئله مهم این است که بررسی علمی بزهکاری، سالهاست که مورد توجه دانشمندان قرار گرفته است.

جنایتکاری و بزهکاری از نظر حقوقی دارای مفاهیم روشن و معینی هستند و در واقع قوانین آنها را دقیقاً تعریف می کنند. به همین دلیل است که مایکل و م. ج آدلر در سال 1933 اعلام داشته اند که قانون جزائی علت صوری جنایت است و اگر قوانین وجود نداشتند جنایت نیز خود به خود از بین می رفت.

رابین نیز در 1949 نوشته است که «بزهکاری آن چیزی است که قانون می گوید چیست» در مجموع، طبق تعریف اقدام به عملی که بر خلاف موازین، مقررات و قوانین و معیارها و ارزش های فرهنگی هر جامعه باشد بزهکاری تلقی می شود و کسانی که مرتکب چنین اعمالی می شوند را مجرم یا بزهکار می خوانند.

بین جنایتکاری و بزهکاری از لحاظ معنا و مفهوم تفاوتی نیست. فقط تفاوت در این است که بزهکاری به ارتکاب جرائمی اطلاق می گردد که کمتر از سن معینی به وقوع پیوسته اند. تعیین میزان این سن به دست قانون است و برحسب جوامع مختلف، متفاوت می باشد.

فصل اول: تعریف طفل

تعیین سن برای تعریف اطفال بسیار ضروری می باشد. تردیدی نیست که نوجوانی قبل از نمایان شدن بلوغ آغاز می گردد. از لحاظ طول دوره نوجوانی بین روانشناسان اتفاق نظری وجود ندارد. در کلیه کشورها بین وضع کیفری اطفال با بزرگسالان تفکیک قائلند.

باید ذکر کرد که حدود سن طفل با در نظر گرفتن نظام های حقوقی خاص است که تعیین می شود. این مورد به صراحت در ماده 1 معاهده حقوق کودک در اسناد سازمان ملل متحد ذکر شده است. این موضوع باعث می شود که در تعریف نوجوان به طور کامل تنوع سنی وسیعی از 7 تا 18 سال یا بالاتر ایجاد شود.

- طفل در حقوق انگلستان

در حقوق انگلستان مجرم نوجوان، فردی است بین سن 10 تا 17 سالگی که مرتکب جرم شده است. مجرم جوان به شخصی می گویند که در سن 14 تا 17 سالگی ارتکاب جرم کرده باشد و فرد بین 10 تا 14 سال به عنوان طفل نمی تواند مرتکب جرم شود. بنابراین اگر طفلی کمتر از 10 سال داشته باشد یک فرض غیر قابل انکار هست که وی قادر به ارتکاب جرم نمی باشد. اگر طفل، بین 10 تا 14 سالگی مرتکب جرم شود در صورتی مقصر شناخته می شود که دولت دیدگاه شریرانه را در وی اثبات نماید.

- طفل در حقوق ایتالیا

در ایتالیا طبق قانون 1889 جزائی اطفال تا سن 9 سال غیر مسئول و در سن 9 تا 14 سالگی در صورت اثبات نداشتن قوه تمیز خوب و بد مشغول موارد مخففه می باشد. در مورد جوانان 14 تا 18 سال مرتکب جرم روش تربیتی اجرا و کیفر خفیف تر از بزرگسالان مجرم می باشد.

- ژاپن

در ژاپن اطفال تا 8 سال غیر مسئول و اطفال 8 تا 16 سال نیز روش های تربیتی خاصی اعمال می شود.

- فرانسه

طبق ماده 12 ژوئن 1722 طفل کمتر از 14 سال در صورت ارتکاب جرم در دارالتأدیب نگهداری می شود.

- تدوین قوانین ویژه اطفال در ایران

در سال 1304 مواد 1 تا 280 توسط مجلس شورای ملی به طور آزمایشی تصویب شد . مواد مربوط به اطفال به شرح ذیل بود:

- ماده 34 قانون مجازات عمومی: «اطفال غیر ممیز را نمی توان جزائاً محکوم نمود. در امور جزائی، هر طفلی که 12 سال تمام نداشته باشد حکم غیر ممیز را دارد.

نوع فایل: word

سایز:48.0 KB

تعداد صفحه:80خرید فایللینک منبع :جنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف کار تحقیق 1

جنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف کار تحقیق 1 - فایل ناب be3t.filenab.com/product-64486-takgikg.aspx‎Cachedجنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف کار تحقیق 1 تعلیق اجرای مجازات اجرای مجازات مجازات تعلیق مجازات استحقاق محکوم صدور حکم محکومیت اعلام ضمانت محکومیت ... جنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف کار تحقیق ۱ - لونا پروژه lonadoc.com/جنبه-های-حقوقی-طفل-کشورهای-مختلف-کار/‎Cached31 مه 2016 ... کاربران حاضر: 1; بازدید امروز: 23; بازدیدکننده امروز: 6; بازدید دیروز: 4,733; بازدید کننده ... جنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف کار تحقیق ۱. دانلود کار تحقیقی جنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف - دانلود ... docs.blogsky.com/1395/06/11/post-45469‎Cached1 سپتامبر 2016 ... دانلود مقاله مقاله جنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف کار تحقیق ... کار تحقیق 1 محدوده قیمت از 27000 تومان از فروشگاه تک پروژه, تحقیق آماده, . دانلود مقاله مقاله جنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف کار تحقیق www.papervalid.com/prod-234192-مقاله+جنبه+های+حقوقی+طفل+در+کشورهای+مختلف++کار+تحقیق.html‎Cachedمقاله جنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف کار تحقیق ... [1] بیشترین رقم از این تعداد در کشورهای جهان سوم هستند و در کشور ما ایران حدود 3/1 جمعیت را تشکیل می دهند ... جنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف کار تحقیق 1 - قیمت 27,000 ... https://selzir.com/.../12289420-جنبه-های-حقوقی-طفل-در-کشورهای-مختلف-کار-تحقیق-1 جنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف کار تحقیق 1 محدوده قیمت از 27000 تومان از فروشگاه تک پروژه, تحقیق آماده, خرید پروژه, تحقیق رایگان, طرح کارآفرینی, پایان ... جنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف (کار تحقیق 1 ) - مرکز پروژه ... www.irpas.ir/.../جنبه-های-حقوقی-طفل-در-کشورهای-مختلف-(کار-تحقیق-1-)/‎Cachedجنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف (کار تحقیق 1 ). فهرست مطالب : پیشگفتار بخش اول: کلیات فصل اول: تعریف طفل طفل در ایتالیا طفل در ژاپن طفل در فرانسه مقاله جنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف کار تحقیق | cell full cellfull.ir/?p=75929‎Cached19 ا کتبر 2016 ... صفحه اصلی مقاله جنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف کار تحقیق ... رقم از این تعداد در کشورهای جهان سوم هستند و در کشور ما ایران حدود 3/1 جمعیت ... کار تحقیقی در مورد جنبه های حقوقی اطفال در کشورهای مختلف | فروشگاه ... faridfile.ir/?p=212281‎Cached16 ا کتبر 2016 ... کار تحقیقی در مورد جنبه های حقوقی اطفال در کشورهای مختلف ... آراء دادگاه ها در کشورهای مختلف. گفتار سوم: حقوق طفل پس از محرومیت از آزادی ... بیشترین رقم از این تعداد در کشورهای جهان سوم هستند و در کشور ما ایران حدود 3/1 جمعیت را ... دانلود کار تحقیق جنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف - فروشگاه ... payanamehyab.ir/.../دانلود-کار-تحقیق-جنبه-های-حقوقی-طفل-در-ک/‎Cached15 سپتامبر 2016 ... ... در کشورهای مختلف. payanamehyab 4 روز ago علوم انسانی Leave a comment 1 Views ... دانلود کار تحقیق جنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف. دانلود دانلود کار تحقیق جنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف (موضوع ... ehsan99.ir/دانلود-دانلود-کار-تحقیق-جنبه-های-حقوقی/‎Cached27 سپتامبر 2016 ... خانه / دانلود دانلود کار تحقیق جنبه های حقوقی طفل در کشورهای مختلف (موضوع ... 15 تا 24 ساله از 419 میلیون نفر به 000/000/280/1 بالغ خواهد گردید.
برچسب‌ها: جنبه، حقوقی، کشورمختلف، تحقیق، 1