X
تبلیغات
رایتل

پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت

پنج‌شنبه 4 آذر 1395

پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریتمقدمه

ظهورسازمانهای اجتماعی وگسترش روزافزون انها یکی از خصیصه های بارز تمدن بشری است .

وبه این ترتیب وبا توجه به عوامل گوناگون مکانی و زمانی و ویژگیها و نیازهای خاص هر جامعه هر روز بر تکامل و توسعه این سازمانها افزوده می شود .بدیهی است هر سازمان اجتماعی برای نیل به اهدافی طراحی شده و با توجه به ساختارش نیازمند نوعی مدیریت است . یکی از پیامدهای مهم در هم ریخته شدن نظام ارزشی غرب حاکم شدن مکتب اصالت نفع بر روند فعالیتهای اقتصادی و تولید است .معتقدین به این مکتب یک عمل را تا انجا درست قلمداد میکند. که برای فرد یا افرادی بیشترین خوشی و اسایش را به بوجود اورد به بیان دیگر ملاک درستی یک عمل نتایج ان است نه شیوه انجام ان عمل.


تعریف مدیریت

مدیریت فرایند به کارگیری مؤثرو کارآمد منابع مادی وانسانی در برنامه ریزی سازماندهی بسیج منابع وامکانات هدایت و کنترل است که برای دستیابی به اهداف سازمانی و بر اساس نظام ارزشی مورد قبول صورت می گیرد.

واقعا باید گفت ؛که در ابتدا انسانها درباره مدیریت چقدر میدانند؟دانش مدیریت تا چه حد علمی است و آیا مدیریت علم است یا هنر؟ بخشی از مدیریت را میتوان از طریق مدریت آموزش فرا گرفت و بخشی دیگررا ضمن کار باید آموخت در واقع بخشی را که با آموزش فرا گرفته می شود علم مدیریت است . و بخشی را که موجب به کار بستن اندوختها در شرایط گوناگون می شود هنر مدیریت می نامند. «به عبارتی دیگر سخن علم دانستن است و هنر توانستن .»


نظریه نقشهای مدیریتی

جدیدترین نظریه مدیریت نظریه نقشهای مدیری است اساس این نظریه این است که آنچه را مدیر انجام میدهد باید ملاحظه نمود و بر پایه چنین ملاحظاتی فعالیتها یا نقشهای مدیری را معین کرد . آدیزس (adizes ) با مطالعه مدیریت برای اداره موثرهر سازمان چهارنقش « مدیر تولید ـ اجرای ـ ابداعی و ترکیبی » را لازم میداند هر یک از این نقشهای مدیری با یکی از خرده سیستم و یک سیستم اجتماعی ارتباط دارد . زیرا هر نوع سازمانی خواه بازرگانی،صنعتی یا اداری یک سیستم اجتماعی است و بیشتر خرده سیستم های اجتماعی مرکب از خرده سیستم های به هم پیوسته زیادی هستند . که شامل خرده سیستم های انسانی ، اجتماعی ، اداری ، ساختاری ، اطلاعاتی ، تصمیم گیری و تکنولوژی اقتصادی است . ادریزس این چنین استدلال می کند که به طور کامل هر چهار نقش را ایفا کنند و هیچ گونه سبک مدیری غلط نداشته باشند اندکند زیرا چنین مدیری باید تکنسینی عالی ، رئیس ،مبتکر و نیز ترکیب کننده باشد. هر مدیری با توجه به نوع کار سطح سازمان و شرایط محیطی به درجاتی از مهارتها ی مدیری نیاز دارد . مدیریت به شکل یک هرم است که در پایین ان عالی ،در وسط میانی ، در بالا عملیاتی ؛مدیران عملیاتی ،این مدیران سرشان بسیارشلوغ است و مراجعه مکرر افراد موجب انقطاع کارشان می شود . و اغلب مجبورند برای نظارت در رفت وامد باشند و برای پرسنل خود ماموریتهای کاری خاص تعیین کنند وبا برنامه عملیاتی تفصیلی کوتاه مدت طرح ریزی کنند.

مدیران میانی؛ انها به طور مستقیم به مدیریت رده بالا گزارش میدهند کارشان مدیریت بر سرپرستا ن است و نقش حلقه واسطی را میان مدیریت عالی و مدیران عملیاتی به عهده دارند بیشتر وقتها به تحلیل دادهها ،اماده کردن اطلاعات برای تصمیم گیری تبدیل تصمیمهای مدیریت عالی به پروژههای معیین برای سرپرستان و جهت دادن به نتایج کار مدیران عملیاتی است . مدیریت عالی ؛ مدیری که در نقشهای عملیاتی و میانی موفق بوده و عملکرد کلی واحدهای عمده را ارزیابی می کنند و درباره موضوعات و مسائل کلی با مدیران سطح پایین به تبادل نظر می نشینند و بیشتر وقتشان را با همکاران یا افراد خارج از سازمان واندک زمانی را با افراد زیردست می گذرانند .

هرمدیری باید خلاقیت داشته باشد خلاقیت یعنی به کارگیری توانایهای ذهنی برای ایجاد یک فکر یا مفهوم جدید تداوم حیات سازمانها به باسازی انها بستگی دارد؛ باسازی سازمانها از طریق هماهنگ کردن اهداف یاـ وضعیت روز و اصلاح و بهبود روشهای حصول این اهداف انجام می شود .

ماکسیم گورکی می گوید :اگر کار تفریح باشد زندگی لذتبخش است و اگر وظیفه باشد زندگی بردگی است .


خلاقیت مدیران

هر مدیری باید خلاقیت داشته باشد خلاقیت یعنی به کارگیری توانای های ذهنی برای ایجاد یک فکر یا مفهوم جدید . تداوم حیات سازمان ها به باسازی آنها بستگی دارد باسازی سازمان ها از طریق هماهنگ کردن اهداف با وضعیت روز و اصلاح و بهبود روش های حصول این اهداف انجام می شود .

چه کسی خلاقیت و نوآوری می کند ؟

هر انسان مدیر یا غیرمدیری از استعداد خلاقیت برخوردار است بنابرین نباید خلاقیت فقط در انحصار مدیران خاصی باشد زیراآنچه که محکمتر از وجود استعداد خلاقیت است جلوگیری از عوامل بازدارنده ظهور آن است که در صورت آزاد سازی ذهن از پیش فرض ها و الگو های زنجیرهای ذهنی در مدت کوتاهی توان خلاقیت و به کارگیری فکر های نو در عمل را می توان دو برابر افزایش داد.خرید فایللینک منبع :پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت

پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت - مفیددانلود - فایل ناب mofiddownload.filenab.com/product-64113-modiriat-27-slid.aspx‎Cachedپاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت. مقدمه. ظهورسازمانهای اجتماعی وگسترش روزافزون انها یکی از خصیصه های بارز تمدن بشری است . وبه این ترتیب وبا توجه به عوامل ... پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت - به فایل behfile.ofmas.ir/product-340588-modiriat-27-slid.aspx‎Cachedپاورپوینت مدیریت در 27 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx. فهرست مطالب : تعریف مدیریت. نظریه نقشهای مدیریتی. خلاقیت مدیران. مدیریت موفق و مؤثر. پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت - مان فایل maanfile.blogsky.com/1395/.../پاورپوینت-بررسی-مفهوم-مدیریت‎Cached21 سپتامبر 2016 ... پاورپوینت مدیریت در 27 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx. فهرست مطالب : تعریف مدیریت. نظریه نقشهای مدیریتی. خلاقیت مدیران. مدیریت ... پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت bitanrmafzar.meeblog.ir/post/858‎Cached27 ا کتبر 2016 ... شما به صفحه اختصاصی پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت وارد شده اید.برای مشاهده توضیحات کامل روی دکمه توضیحات بیشتر کلیک کنید. خرید آنلاین پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت - کمیاب دانلود kmyabdlcnt.ir/post.php?id=2667‎Cached1 نوامبر 2016 ... به صفحه دانلود فایل(پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت)خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید.شما پس از پرداخت هزینه ای ناچیز فایل{پاورپوینت ... پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت 28mehr95.aramblog.ir/tag/پاورپوینت+بررسی+مفهوم+مدیریت‎Cachedدر این ساعت به روز هستیم با دانلود فایل پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت که محتویات آن یاری گر کاملی برای موضوع مد نظر شماست . شما پس از کلیک روی تصویر زیر ... پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت - مدرسه مجازی دانلود فایل schoolfile.parsiblog.com/Posts/.../پاورپوینت+بررسی+مفهوم+مدیریت/‎Cached11 نوامبر 2016 ... پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت. درود بر شما. به دانشگاه مجازی آفمَس خوش آمدید. در این ساعت به روز هستیم با دانلود فایل پاورپوینت بررسی مفهوم ... پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت chmdl.blogroz.ir/post/733/پاورپوینت+بررسی+مفهوم+مدیریت‎Cached5 ا کتبر 2016 ... به صفحه دانلود فایل پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت خوش آمدید . این فایل تمامی نیاز های شما را در موضوع مد نظرتان مرتفع خواهد کرد . برای مشاهده ... خرید آنلاین پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت | نوین مقاله www.novinmgali.ir/?p=9148‎Cached12 نوامبر 2016 ... به صفحه دانلود فایل(پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت)خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب بروید.شما پس از پرداخت هزینه ای ناچیز فایل{پاورپوینت ... پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت - دوم دانلود - لاین بلاگ chmdl.lineblog.ir/post/737/پاورپوینت+بررسی+مفهوم+مدیریت‎Cached23 ا کتبر 2016 ... به صفحه دانلود فایل پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت خوش آمدید . این فایل تمامی نیاز های شما را در موضوع مد نظرتان مرتفع خواهد کرد . برای مشاهده ...