X
تبلیغات
رایتل

چگونگی مفهوم معماری ها

پنج‌شنبه 4 آذر 1395

چگونگی مفهوم معماری ها

معماریهای مفهوی چگونه اند

1- انتزاع در تفکر معماری

کاملا امکان آن هست که کلیه فرمها را در ذهن ساخت بدون آنکه هیچ ماده ای را وارد جریان کرد، با طراحی کردن و تعیین مدارهای ثابت و ارتباط خط های گوناگون و زاویه ها. (لئون باتیستا آلبرتی. 1755b.1. 1. چیز سختی نیست تصور کردن اینکه دو تا بچه نمی توانند با همدیگر تقسیم کنند کیک شگریشان را وخش خشر rattle خشر و مابقی خرت و پرت های کوچکشان را، تا زمانیکه آنها ابتدا با همدیگر تعداد زیادی اجزای جدا از هم را تلفیق نکنند، بنابراین در ذهن آنها ایده های انتزاعی کلی شکل می گیرد، و آنها را با هم پیوند می دهند با هر اسم معمولی که آنها از آن استفاده می کنند. (جورج برکلی) اصل دانش بشری. 146

دلیل و هدف هنر شامل نگه داشتن سوژه ها و اشیاء در نهایت درستی و زیبایی آنهاست، و جمع آوری آنها در تعداد کمی نظرات کلی که تمامی نظرات و ایده ها را به روشنی بیان کند، و سازمان دهی استوار حقایق در اطراف آنها (آلفرد نورت وایت هد). 1914 نشانه های برگزیده برای سازمان ریاضیات شاخه لندن – ثبت شده در لاوسن 1980: 146.

بدون انتزاع هیچ چیزی از هر نوعی وجود ندارد که فکر بتواند روی آن جمع شود و مهارت انجام کاری را داشته باشد. علاقه خاص من استفاده کردن از قطعات آشناست، بیشتر قطعات ارزان و کم ارزش، و قرار دادن آنها در کنار همدیگر به شیوه ای که قبلا هرگز نبوده است. بنابراین به چیزی برسم که عجیب و انقلابی (آوان گارد) و ذهنی و اغلب دیریاب باشد، اما تنها با استفاده از قطعات و وسایل معمولی. من فکر می کنم که بهترین روش است برای درست کردن چیزهای نو و انقلابی. در مقایسه با خلق صرف یک مجموعه کاملا نو از اشکال دیوانه وار.

چارلز مور – در آشپزی و کلوتز، 1973: 235

البته، انتزاع همیشه جزء جدایی ناپذیر شکل های هنری بوده و قطعا خواهد بود، حتی در قوی ترین و بیشترین اثرهای هنری طبیعت گرا، کاملا فاقد انتزاع نیستند و در میان عاملهای ترکیبی و عینیت زیبایی شناسی وجود دارند – انتزاع و هنر عناصری نه تنها مفهومی بلکه عملا غیر قابل تقسیم هستند. آنها متعلق به antinomoise هستند که هنر دیالکتیک مدیون وجود آنهاست. پیدایش آبستره قطعاً، مانند دبرک های مخالف آن، در درجات مختلف و موقعیت های تاریخی متفاوت، اجبار اجتماعی، و جنبش های سبکی اتفاق افتاده است. آنورلد هاوستر 1974: 691

هنگامیکه ساختمان سازی در روند تکنولوژیکی نثر است، معماری شعر است، و ضرورتاً یک برنامه انتزاعی به خودی خود یک تشیبه ناشی از آن است برای تصویری از جهان و بودن (آلبرتو – پریز – گومز 226-1984 اثر – انتزاع (آبستره) واژه ای است که به راحتی مشخص شود با پیدا کردن آن در فرهنگ لغت، اگرچه از لحاظ ریشه شناسی از لاتین ab – به معنی off خاموش و +trahere به معنی طراحی است.

لویی کان

سکوت و نور

سکوت چندان چیز خاموشی نیست. مثل اینست که بگویید بی نوری، ناتاریکی، اینها کلماتی ساختگی هستند. ناتاریکی با چنین ترکیبی وجود ندارد. اما چرا؟ بی نوری و ناتاریکی می خواهند که باشند می خواهند اظهار شوند. آیا مرزی میان این دو کیفیت (نور و سکوت) – قابل اندازه گیری و غیر قابل اندازه گیری وجود دارد. آیا یک مرز می تواند به اندازه ای نازک باشد که مرز میان این دو نیرو و کیفیت در نور باشد؟ هر چیزی که مرز قرار دهید خود ضخامتی دارد حتی اندیشه ها و فکرها هم ضخامتی دارند. اما می شود گفت در تابش نور بر سکوت و سکوت بر نور این مرز محقق می شود و آن لحظه الهام است.

هنر زبان انسان است. زبانی ناشی از یک تمایل فراتر از نیازهای اولیه تمایل به بودن به ابراز شدن.

من اعتقاد دارم ما زندگی می کنیم برای اینکه ابراز شویم. تمام انگیزه وجود، بیان شدن است و آنچه طبیعت به جا می دهد، ابراز این بیان است.

نوع فایل: word

سایز:24.0 KB

تعداد صفحه:33خرید فایللینک منبع :چگونگی مفهوم معماری ها

Images for چگونگی مفهوم معماری ها چگونگی مفهوم معماری ها - کاکوفایل kkfile.blogsky.com/1395/05/09/post.../چگونگی-مفهوم-معماری-ها‎Cached30 جولای 2016 ... چگونگی مفهوم معماری ها. - انتزاع در تفکر معماری. کاملا امکان آن هست که کلیه فرمها را در ذهن ساخت بدون آنکه هیچ ماده ای را وارد جریان کرد، با طراحی کردن ... چگونگی مفهوم معماری ها nabproje.rozblog.com/post/.../-چگونگی-مفهوم-معماری-ها-.html‎Cached1 نوامبر 2016 ... چگونگی مفهوم معماری ها دسته: معماری بازدید: 2 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 24 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 33 دلیل و هدف هنر شامل نگه داشتن ... دانلود مقاله چگونگی مفهوم معماری ها mag-iran.com/دانلود-مقاله-چگونگی-مفهوم-معماری-ها.htm‎Cached Similarچگونگی مفهوم معماری ها. معماریهای مفهوی چگونه اند. ۱- انتزاع در تفکر معماری کاملا امکان آن هست که کلیه فرمها را در ذهن ساخت بدون آنکه هیچ ماده ای را وارد جریان کرد، با ... چگونگی مفهوم معماری ها – فایل پولی رو با قیمت ارزان خرید کنید arzon-file.ir/p30-68-چگونگی-مفهوم-معماری-ها/‎Cached31 ا کتبر 2016 ... چگونگی مفهوم معماری ها – انتزاع در تفکر معماری کاملا امکان آن هست که کلیه فرمها را در ذهن ساخت بدون آنکه هیچ ماده ای را وارد جریان کرد، با طراحی کردن و ... دانلود مقاله و پروژه - چگونگی مفهوم معماری ها hesabdari24.blogfa.com/post/635‎Cached7 سپتامبر 2016 ... دانلود مقاله و پروژه - چگونگی مفهوم معماری ها - دانلود مقاله|دانلود پروژه ، مقالات دانشجویی - دانلود مقاله و پروژه. مرضیه - دانلود مطلب چگونگی مفهوم معماری ها - قوانین و تعهدات filekamyab.filefarsi.com/post/.../دانلود-مطلب-چگونگی-مفهوم-معماری-ها‎Cachedدانلود مطلب چگونگی مفهوم معماری ها میلاد مقدسی 1395/02/04 دسته بندی : معماری ، عمران و ... هنر معماری 1- احساس ترکیب در کل بنا 2- استفاده از مواد و مصالح ساختمانی، ... چگونگی مفهوم معماری ها - فروشگاه اینترنتی شهر townstore.avablog.ir/post/443/چگونگی+مفهوم+معماری+ها‎Cached15 سپتامبر 2016 ... چگونگی مفهوم معماری ها. دلیل و هدف هنر شامل نگه داشتن سوژه ها و اشیاء در نهایت درستی و زیبایی آنهاست، و جمع آوری آنها در تعداد کمی نظرات کلی که ... SID.ir | تعریف معماری، گام اول آموزش (چالش ها و نتاقضات) fa.journals.sid.ir/ViewPaper.aspx?id=33102‎Cached Similarمعماری به لحاظ ماهیتش دارای دو بعد علمی و هنری است. با توجه به جنبه جهان شمولی هنر، معماری نیز از بعد هنری اش واجد معنای هستی شناسی است. از آنجا که بینش یا دیدگاه ... دانلود تحقیق چگونگی مفهوم معماری ها – یاهو مارکت yahoo-market.ir/دانلود-تحقیق-چگونگی-مفهوم-معماری-ها/ 21 آگوست 2016 ... دانلود رایگان دانلود تحقیق چگونگی مفهوم معماری ها ، مقاله ، تحقیق. این محصول” دانلود تحقیق چگونگی مفهوم معماری ها “را از yahoo-market دانلود نمایید.
برچسب‌ها: چگونگی، مفهوم، معماری، ها