X
تبلیغات
رایتل

بررسی سازمان ملل و نقش آن در مسائل مختلف

سه‌شنبه 2 آذر 1395

بررسی سازمان ملل و نقش آن در مسائل مختلف

سازمان ملل و نقش آن در مسایل مختلف جهان"

دبیر کل

فصل پانزدهم منشور ملل متحد در خصوص دبیرخانه و تمام دبیر کل در سازمان ملل متحد آمده است. ماده 97 منشور عالی‌ترین مقام سازمان را دبیر کل اعلام نموده است.

و مطابق ماده 98 دبیر کل در تمام جلسات مربوط به سازمان انجام وظیفه می‌کند و گزارش سالانه مربوط به روال کار سازمان را به جمع تقدیم می‌کند. ماده 99 اشعار می‌دارد:

«دبیر کل می‌تواند نظر شورای امنیت را به هر موضوعی که بعقیده او ممکن است حفظ صلح و امنیت بین المللی را تهدید می‌کند جلب نماید».

بنابراین طبق این ماده می‌توان به وسعت عمل دبیر کل پی برد. بعبارت دیگر دبیر کل در این زمینه به ابتکار خود و در فرصت مناسب می‌تواند، شورای امنیت را مجبور به بررسی موضوعی نماید که مخل نظم و امنیت بین المللی می‌باشد.

ماده 100 منشور در خصوص استقلال عمل اعضا از کشورشان می‌باشد. این ماده بیان می دارد که: «دبیر کل و کارمندان ملل متحد در انجام وظایف خود از هیچ دولت یا مقام خارج از سازمان کسب دستور نخواهند کرد و دستوراتی را نخواهند پذیرفت. آنان فقط مسئول سازمان هستند و از هر عملی که مناقی موقعیتشان بعنوان مامورین رسمی بین المللی باشد خودداری خواهند کرد...»

بدین ترتیب دبیر کل سازمان شخصی مستقل است که در اجرای وظایفش منابع ملی خود را در نظر نخواهد گرفت. بالاترین مقام سازمان به معنای با نفوذترین کارمندان می‌باشد. به عالیترین رتبه و مدیریت را دارا می‌باشد. بنابراین از روی انتظاراتی به مراتب بالاتر می‌رود. هرگاه که بحرانی در جهان اتفاق می‌افتد، چشمها به دبیر کل سازمان ملل دوخته و امیدها به وی بسته می‌شود.

کورت والدهالم دبیر کل اسبق سازمان ملل در این رابطه گفته است:

(تحرک و توانایی سازمان ملل برای رفع درگیری‌ها تا حد زیادی به کاردانی دبیر کل و همکارانش بستگی دارد. دبیر کل می تواند جریانات سیاسی را به سویی هدایت کند که از بروز درگیری‌ها جلوگیری کند و برای پاره ای از مسائل راه حلهای صلح آمیزی ارائه نماید. زیرا برای مشکل‌‌ترین مسائل هم می‌توان در نهایت به تضمینی همگانی دست یافت. این امور می‌تواند مهمترین وظایف بن باشد)

در واقع می‌توان گفت حساس‌ترین تست در سازمان ملل متحد، مقام دبیر کل سازمان می‌باشد سیاستهای دبیر کل در تمام سازمان اجرا می‌گردد و تمام ارکان سازمان علوم به رعایت آن می‌باشند، قسمت دوم ماده 100 منشور نیز به همین موضوع اختصاص یافته و مربوط به کروم تبعیت ارکان و اعضاء از دستورات دبیر کل می‌باشد.

معطوف می‌کنم...

نقش و توانایی سازمان ملل در چنین جهانی واقعاً چیست؟ منشور ملل متحد پس از 6 سال جنگ و انهدام بوجود آمده است. من پاره‌ای در مواقع احساس می‌کنم که فاصلی کمتر از تدوین کنندگان آن که در پایان یک تراژدی بزرگ زندگی می‌کردند، آن را جدی می‌گیریم. در نتیجه من معتقدم اولین گام مهم این است که ما آگاهی‌ها و تعهدات دولتها را نسبت به منشور سازمان ملل افزایش دهیم...

ما سازمان ملل را زمانیکه در همه جا آماده می‌شویم جدی می‌گیریم. من مایلم که تاکید کنم که ما باید به طور جدی راههای عملی و امکانات سازمان ملل را به عنوان یک نهاد داخلی در جهانی چنین طوفانی و تا آرام گسترش دهیم.)

مبحث دوم: اشغال لبنان و کورتوالدهام (چهارمین دبیر کل سازمان ملل)

کورت والدهایم دبیر کل چهارم سازمان ملل متحد و رئیس جمهور اتریش در کتاب خود تحت عنوان کاخ شیشه‌ای سیاست درباره فعالیت ها و خاطراتش در دوران دبیر کل توضیح داده است. در این کتاب وادلهایم در فصل چهارم درباره قضیه اشغال لبنان و فعالیتهای خود گفته است.

او چنین می‌‌گوید:

(اوضاع انفجاری و نامطمئن خاور نزدیک، قبل از شروع خدمت من، سازمان ملل متحد خود را به خود مشغول داشته بود و عملاً در تمامی دوران خدمت من نیز با آن درگیری بودیم...

سازمان ملل در این مورد بار دیگر ثابت کرد، هر جا که لازم باشد، اگر اختیارات لازم را گرفته باشد تا به سرعت اقدام می‌کند، نخست تصمیم داشتیم نیروی چهار هزار نفره تشکیل دهیم ...)

وادلهایم در ادامه توضیح می‌دهد که نیروهای سازمان ملل در آن زمان متعلق به دو کشور ایران و اتریش بودن و تاکید می کند که دولت شاه ایران کمکهای فراوانی را در عملیات سازمان ملل انجام می‌داده است.

او می‌گوید بعد از تقاضای از شاه ایران درباره اعزام نیروها به محل ماموریت، وی با این تقاضا مراقبت می‌کند و ظرف 24 ساعت نیروها منتقل می‌شوند.خرید فایللینک منبع :بررسی سازمان ملل و نقش آن در مسائل مختلف

تحقیق ساختار سازمان ملل و نقش آن در مسائل مختلف جهان - وبلاگ khyargoje.rozblog.com/.../تحقیق-ساختار-سازمان-ملل-و-نقش-آن-در-مسائل-مختلف-جهان.html‎Cached3 ا کتبر 2016 ... تحقیق ساختار سازمان ملل نقش آن در مسائل مختلف جهان | شیک ترین ها پایان نامه حاضر در 71 صفحه و در قالب word به بررسی رابطه ساختار سازمانی ... بررسی سازمان ملل و نقش آن در مسائل مختلف nabproje.rozblog.com/.../-بررسی-سازمان-ملل-و-نقش-آن-در-مسائل-مختلف-.html‎Cached27 ا کتبر 2016 ... بررسی سازمان ملل و نقش آن در مسائل مختلف دسته: علوم انسانی بازدید: 2 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 11 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 7 تحقیق ... بررسی سازمان ملل و نقش آن در مسائل مختلف - فروشگاه اینترنتی شهر townstore.avablog.ir/.../بررسی+سازمان+ملل+و+نقش+آن+در+مسائل+مختلف‎Cached15 سپتامبر 2016 ... است، چرا که بررسی مسائل مختلف در حوزه بین الملل در چارچوب نظریه های ..... به نقش نهادهای بین المللی از جمله سازمان ملل متحد در این دوره توسط ایران ... بررسی سازمان ملل و نقش آن در مسائل مختلف - فایل ناب filenab.com/product-63678-بررسی-سازمان-ملل-و-نقش-آن-در-مسائل-مختلف.aspx‎Cachedبررسی سازمان ملل و نقش آن در مسائل مختلف. سازمان ملل و نقش آن در مسایل مختلف جهان" . دبیر کل. فصل پانزدهم منشور ملل متحد در خصوص دبیرخانه و تمام دبیر کل در سازمان ... تحقیق ساختار سازمان ملل و نقش آن در مسائل مختلف جهان - دانلود 2015 downloading2015.blogsky.com/1395/02/29/post-8972/ 18 مه 2016 ... دانلود تحقیق در مورد ساختار سازمان ملل و نقش آن در مسائل مختلف جهان، در ... را مجبور به بررسی موضوعی نماید که مخل نظم و امنیت بین المللی میباشد. تحقیق ساختار سازمان ملل و نقش آن در مسائل مختلف جهان - صفحه اصلی mglir.pishroblog.ir/Post/8386‎Cached21 سپتامبر 2016 ... دانلود (پاورپوینت بررسی مهره و ستون مهره ای (درس آناتومی)) ... دانلود تحقیق در مورد ساختار سازمان ملل و نقش آن در مسائل مختلف جهان، در قالب word و در ... سازمان ملل متحد - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki/سازمان_ملل_متحد‎Cached Similarمقر سازمان ملل متحد در نیویورک است و کشورهای عضو و موسسات وابسته در طول هر ... بیشتر بحث‌های این کنفرانس در مورد نقش اعضای سازمان و شرایط دعوت از آن‌ها بود. ... پیش از سال ۱۹۴۹ امور اروپایی سازمان در شهرهای مختلف مثل نیویورک و لندن انجام می‌گرفت. ... قطعنامه‌های مجمع عمومی اغلب خواستار بررسی مسائل خلع سلاح بودند و کنفرانس ... فروش فایل ساختار سازمان ملل و نقش آن در مسایل مختلف جهان | تحقیق ... www.risearticle.ir/download/1657‎Cached24 ا کتبر 2016 ... فروش فایل ساختار سازمان ملل و نقش آن در مسایل مختلف جهان ... ساختار نیروگاه های اتمی جهان و بررسی کامل هدایت میشوید مقاله ساختار نیروگاه های […]. خرید فایل( ساختار سازمان ملل و نقش آن در مسایل مختلف جهان) 3k4iqt.prodownload.site/‎Cachedبا کلیک روی دکمه ادامه مطلب به صفحه توضیحات کامل ساختار سازمان ملل و نقش آن در مسایل مختلف جهان و بررسی کامل هدایت میشوید ساختار سازمان ملل و نقش آن در مسایل ... تحقیق ساختار سازمان ملل و نقش آن در مسائل مختلف جهان - صفحه اصلی nikandown.nedablog.ir/post/2109‎Cached12 ا کتبر 2016 ... تحقیق ساختار سازمان ملل و نقش آن در مسائل مختلف جهان - ... تحقیق بررسی توصیفی موسیقی و موسیقی درمانی بر روی انسان ها13. تحقیق شبکه های ...
برچسب‌ها: بررسی، سازمان، مسائل، مختلف