X
تبلیغات
رایتل

ایمنی در راهسازی

یکشنبه 30 آبان 1395

ایمنی در راهسازی

تعاریف و مفاهیم فنی راهسازی

ه نوعی آسفالت حفاظتی با ضخامت کم اطلاق می گردد که به منظور بهبود راهآسفالته(اعم از آسفالت گرم یا آسفالت سطحی یا انواع دیگر آسفالت) و نیز غیر قابل نفوذ نمودن آن در مقابل نزولات جوی نظیر برف و باران و غیره بکار برده می شود. سیککت شامل پخش یک لایه قیر مخلوط با امولسیون قیر توأم با مصالح و با بدون پخش مصالحباشد.

پریمکت :

اندود نفوذی به منظور آماده نمودن سطح راه شنی جهت بخش قشر آسفالت آنجام می گرددقیر پریمکت که در سطح راه شنی پخش می گردد در داخل خلل و فرج آن نفوذ نموده و علاوهبر تحکیم سطح راه شنی سبب تسهیل چسبندگی قشر آسفالت به بدنه راه می گردد.

تک کت:

پخش یک لایه بسیار نازک امولسیون قیر روی سطح آسفالتی یا بتنیبهمنظور آغشته نمودن سطوح مزبور و ایجاد و چسبندگی با قشرآسفالتی که متعاقباً روی آن پخش می شود اندود سطحی و یا تک کت نامیده می شوند.

لکه گیری :

هر گاه در راهها بر اثر فشار ترافیکی و خرابی جسم راه آسفالت سطح راه خراب شده وبا به شکل موزائیکی درآمده باشد بوسله دستگاه کاتر آسفالتهای خراب شده را بصورتشکلهای منظم خارج نموده و چنانچه زیرسازی نیز دچار آسیب دیدگی شده بود نسبت بهاصلاح آن نیز اقدام می کنیم سپس سک لایه تک کت ریخته و با آسفالت مرغوب رویه رامرمت می نمائیم.

حریم راه:

با توجه ببه نوع راهی که طراحی و احداث گردد حریم در نظر گرفته می شود. منظور ازحریم مقدار زمینی است که از دو طرف راه برای مقاصد خاصی اختصاص می یابد این مقاصدرا می توان بطور خلاصه بشرح ذیل ذکر نمود:

1-ایجاد میدان دید وسیعتر برای رانندگان

2-ایجاد تسهیلات جهت تعریض راه در آینده با توجه به افزایش ترافیک

3-جلوگیری یا کاهش خطرات ناشی از انحراف خودروها از جاده ((با جلوگیری از احداثساختمان با هر گونه بنا در حریم))

گاردریل :

نوعی جدا کننده که از جنس ورق گالوانیزه برای حفاظ در راهها استفاده می شود کهدر اتوبانها، نقاط پرتگاه، گردنه ها و قوسها نصب می شود تا از تصادفات و اتفاقاتناگوار در هنگام رانندگی جلوگیری شده یا عوارض آنها کمتر شود.

نیوجرسی:

نوعی جدا کننده بتنی می باشد که در ارتفاع مختفل از قبیل یک یا دو متری ساخته میشود که در بزرگراه ها جهت جلوگیری از دور زدنها و خلاف رانندگان متخلف و ایجادامنیت و جلوگیری از اتفاقات ناگوار و تصادفات و در بعضی موارد ورود و خروج و هدایتترافیک و جلوگیری از نور چراغهای روبرو ایجاد می شود.

چشم گربه ای:

همانگونه که خط کشی در هنگام روز و شب راننده را در مسیر حرکت رتهنمایی نموده وبه او در انتخاب خط مسیر ایمن کمک می کند، چشم گربه ای نیز که در انواع مختلفیساخته می شود وظیفه هدایت راننده را در خطوط مختلف ترافیکی ((لاینهای ترافیکی)) رادر شب بعهده دارد. چشم گربه ایها خصوصاً در قوسها، محل پیاده روها و جاده های دارایچند خط ترافیکی کاربرد گسترده ای دارند.چشم گربه ایها با بازتابش نور چراغهای خودرو در شب رؤیت شده و راننده را در مسیرایمن هدایت میکنند.

زهکشی و درواسیون:

نفوذ آب به لایه های زیر سازی موجب تخریب راه می گردد بنابراین همواره تلاش میشود تا از نفوذ آبهای سطحی به زیرسازی جلوگیری شود برای تحقق این امر روشهای مختلفیوجود دارد که به کمک آنها آب را از لایه دفع یا از نزدیک شدن آبهای جاری به راهجلوگیری می کنند زهکشی و درواسیون از جمله این روشهاست.

آسفالت رودمیکس :

از اختلاط مصالح سنگی با قیر مایع در سطح آماده شده را بدون گرم کردن مصالح سنگیساخته می شود از مزایای این نوع مخلوط استفاده از مصالح سنگی در کنار راه ریسه یادر نزدیکی های انبار شده می باشد مصالح سنگی آسفالت مخلوط باید از سنگ یا شن شکستهیا شن و ماسه رودخانه ای و یا مخلوطی از آن دو تهیه شده باشد این مصالح بایستی سخت،مقاوم و تمیزباشند که بوسیله مخلوط کننده ای نظیر گریدر و یا لودر و یا هر وسیلهمناسب دیگر در کنار راه تهیه می شود.

فهرست مطالب :

عنوان : صفحه:

تعاریف و مفاهیم فنی راهسازی 1

سیستم کامپیوتری رهیابی ماشین آلات راهسازی 5

مزایای کاربرد CAES 10

اقدامات صورت گرفته جهت ایمنی راه در آمریکا 11

حفاظهای ایمنی کنار جاده 22

اقدامات کم هزینه مهندسی و تشدید قوانین در ارتقاء سطح ایمنی جاده ها 29

استفاده از الیاف در آسفالت 35

ترکها در آسفالت 36

مواد افزودنی و تأثیر آن در آسفالت 38

آسفالت الیافی 39

الیاف فولادی 41

مقاومت های آسفالت 45

روکش آسفالت خیابانها 49

منابع 54

نوع فایل:word

سایز:3.53 KB

تعداد صفحه: 72خرید فایللینک منبع :ایمنی در راهسازی

[PDF] ﻣﺎﺷﯿﻦ آﻻت راﻫﺴﺎزی و ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻧﯽ و اﯾﻤﻨﯽ در آﻧﻬﺎ www.mcls.gov.ir/icm_content/media/article/96.pdf‎Cachedدر اﯾﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺳﻌﯽ ﺷﺪه ﺗﺎ ﺿﻤﻦ ﭘﺮداﺧﺘﻦ ﺑﻪ ﺗﻮﺿﯿﺢ اﻧﻮاع ﻣﺎﺷﯿﻦ آﻻت راﻫﺴﺎزی و ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻧﯽ ﻣﺴﺎﯾﻞ اﯾﻤﻨﯽ و ﭼﮕﻮﻧﮕﯽ ... آﻻت راﻫﺴﺎزی و ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻧﯽ ﻣﺸﺨﺺ و در ﻧﺘﯿﺠﻪ آن داﺷﺘﻦ آﮔﺎﻫﯽ از ﻣﺴﺎﯾﻞ اﯾﻤﻨﯽ ﮐﺎر ﺑﺎ اﯾﻨﮕﻮﻧﻪ ﺗﺠﻬﯿﺰات ... ایمنی ماشین الات راهسازی و ساختمانی - آکا www.akairan.com/elmi/maghalat-sanaye/12008.html‎Cached Similarماشین آلات باید با نوع عملیات,باید آموزشهای لازم را فرا گرفته باشد و دارای,زمان کار ماشین آلات ورود افراد به داخل شعاع,عقب چرخهای ماشین آلات در حال,خطوط در نظر گرفته ... ایمنی در راهسازی - بلاگ خوان kartvisit-dl.rzb.atesbr.ir/view548154.html‎Cachedایمنی در راهسازی. تعاریف و مفاهیم فنی راهسازی. ه نوعی آسفالت حفاظتی با ضخامت کم اطلاق می گردد که به منظور بهبود راهآسفالته(اعم از آسفالت گرم یا آسفالت سطحی یا ... ایمنی ماشین آلات عمرانی و راهسازی - مرکز آموزش و مشاوره کامیاران www.kamyaranco.com/ایمنی-ماشین-آلات-عمرانی-و-راهسازی‎Cached5S در سازمان حمل و نقل و پایانه ها. برگزاری 15 دوره برای شرکت DDDC چین. لینک اصلی آموزش · ایمنی و سلامت. دوره آموزشی ایمنی ماشین آلات عمرانی و راهسازی ... ایمنی در راهسازی - فردوس برین jang-3000.rzb.febarin.xyz/view529448.html‎Cachedایمنی در راهسازی. تعاریف و مفاهیم فنی راهسازی. ه نوعی آسفالت حفاظتی با ضخامت کم اطلاق می گردد که به منظور بهبود راهآسفالته(اعم از آسفالت گرم یا آسفالت سطحی یا ... جزوه آموزشی ایمنی در فعالیتهای راهسازی و راهداری - آپادانا https://apadana.in/product/24547/جزوه...ایمنی-در...راهسازی-و.../479‎Cachedدانلود جزوه آموزشی ایمنی در فعالیتهای راهسازی و راهداری، در قالب فایل pdf و در حجم 145 صفحه. بخشی از متن: در مورد اهمیت این بسته آموزشی می توان به این نکته اشاره ... ایمنی در راهسازی maghalenab.rozblog.com/post/10724/-ایمنی-در-راهسازی-.html‎Cached5 ا کتبر 2016 ... ایمنی در راهسازی دسته: عمران و ساختمان بازدید: 10 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 3 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 72 نوعی آسفالت حفاظتی با ... پایان نامه ناب ایمنی در راهسازی با تعاریف و مفاهیم ... - فایلدونی تکرام takrom.ir/?p=42987‎Cached24 مه 2016 ... دوستان عزیز اینم یه پروژه بینظیر دیگه. این مجموعه درباره ایمنی در راهسازی میباشد که درمجموع 80 صفحه ر قالب آفیس وورد ارئه میشود. در این پروژه به ... پایان نامه ناب ایمنی در راهسازی با تعاریف و مفاهیم وإکر ایمنی راه سازی ... golbargonasim.ruzfa.ir/post/1948‎Cachedبه صفحه ی دانلود _پایان نامه ناب ایمنی در راهسازی با تعاریف و مفاهیم وإکر ایمنی راه سازی آمریکا به عنوان نمونه_خوش امدید.امیدوارم بهره کافی را از پایان نامه ناب ایمنی در ... ایمنی در ماشین آلات صنعتی،راه سازی و ساختمانی - (HSE)بهداشت،ایمنی ... hseb.blogfa.com/cat-21.aspx‎Cached Similar(HSE)بهداشت،ایمنی و محیط زیست بهرگان - ایمنی در ماشین آلات صنعتی،راه سازی و ساختمانی - ایمنی و آتش نشانی منطقه نفتی بهرگان،آموزش،مقالات،.
برچسب‌ها: ایمنی، راهسازی