X
تبلیغات
رایتل

ناحیه ها

یکشنبه 30 آبان 1395

ناحیه ها

تعریف ناحیه:یک گروه منطقی از کاربران و کامپیوترها را گویند.

ناحیه در حقیقت یک مرز امنیتی برای کاربران و گروههاست. هدف اصلی ناحیه ها جدا کردن وظایف سرپرستی شبکه ها بصورت حقیقی و مجازی است. روابط بین ناحیه ها را تراست (‏TRUST) به معنای اعتماد، می گویند.

در شبکه ایده آل کاربران در یک ناحیه و منابع در ناحیه دیگر قرار می گیرند. معمولأ ناحیه ها را بر حسب اشخاص یا منابع تقسیم بندی می کنند. برای مثال یک شرکت را در نظر بگیرید که دارای دو بخش تولید قطعه و فروش آن باشد و کاربری بنام علی که در بخش فروش کار می کند، به منابع تولیدی در بخش تولید دسترسی دارد. در این حالت ناحیه فروش توسط کاربر خود یعنی علی از بخش فروش تراست، در مورد اطلاعات و آمار فروش دریافت میکند.

حال فرض کنیم ناحیه W یک ناحیه حاوی اطلاعاتی در مورد منابع و مواد خام مصرفی در بخش تولید باشد که به طور معمول این اطلاعات در اختیار تمامی ناحیه‌ها و افراد نبایستی قرار گیرد و تنها بایستی در اختیار افراد عضو ناحیه تولید قرار گیرد. در این حالت این اطلاعات را در یک ناحیه جدا قرار می دهند که این ناحیه اطلاعات خود را تنها در اختیار ناحیه فروش قرار می گیرند.

البته این نوع جداسازی تنها در Windows NT قابل پیاده سازی است چون در این سیستم عامل، روابط انتقالی (تعدٌی ) نیستند.امٌا در Windows 2000 انتقالی بودن روابط مطرح است.


انواع مدلهای مهم ناحیه بندی:

1)Single Domain:

دراین نوع ناحیه بندی منابع و افراد در یک ناحیه قرار می گیرند.

این نوع، ساده ترین و کوچکترین نوع شبکه می باشد و به تراست احتیاجی نیست، چون تفکیکی بین منابع یا افراد قایل نمی شویم.

2)Single Master Model:

در مدل ناحیه اصلی، یک ناحیه برای شناسه ها (کاربران) و یک یا چند ناحیه برای منابع در نظر گرفته می شود. کاربران وارد ناحیه شناسه شده و از آنجا از طریق تراست هایی که وجود دارد، از منابع شبکه استفاده می کنند.

3)Multiple Master Model:

دراین مدل، چند ناحیه اصلی و چندین ناحیه برای شناسه ها وجود دارد و بین آنها روابط (تراست) دو طرفه وجود دارد. در این مدل هم کاربران بعد از ورود به شبکه از منابعی که در ناحیه های دیگر وجود دارد استفاده خواهند کرد.


4)Complete Trust Model:

در این نوع تمامی نواحی به یکدیگرتراست می دهند.مدل تراست کامل، شکل اصلاح شده مدل تک ناحیه است که هر ناحیه خود مسؤول منابعش است و بین تمام ناحیه ها روابط تراست دو طرفه برقرار شده است.

در Windows 2000 Server برای ناحیه ها تنها یک نوع کنترلر وجود دارد، بنام DC (Domain Controller ) که تغییراتی که در دایرکتوری فعال صورت می گیرد در فواصل منظم و طی فرآیندی بنام رونوشت برداری (Replication) در تمام DC های ناحیه نوشته می شود، که حسن این کار مقاومت بیشتر شبکه در مقابل خرابیهاست و اگر چند DC در دایرکتوری فعال شرکت داشته باشند، نقص در یکی از DCها بر کل ناحیه دایرکتوری فعال اثر نخواهد گذاشت. حسن دیگر این کاردر این است که کاربران می توانند از نزدیکترین DC سرویس گیرند و سرعت، بالاتر می رود. مشکل این روش، نگرانی از بالارفتن حجم اطلاعاتیست که بین DCها جابجا می شود. ولی راه حل این کار انتقال تغییرات بین DCها است.خرید فایللینک منبع :ناحیه ها

Images for ناحیه ها ناحیه‌های فرانسه - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki/ناحیه‌های_فرانسه‎Cached Similarناحیه (به فرانسوی: région ) یکی از تقسیمات سیاسی کشور فرانسه است. کاربرد این واژه معادل کاربرد واژهٔ استان در تقسیمات دیگر کشورهاست. طبق تقسیم‌بندی جدید که از اول ژانویه ۲۰۱۶ میلادی اجرا می‌شود؛ فرانسه ۱۸ ناحیه دارد. ... ناحیه‌ها[ویرایش]. رده:ناحیه‌ها بر پایه کشور - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki/رده:ناحیه‌ها_بر_پایه_کشور‎Cachedشهرستان‌های آلمان (۱۳ ر، ۲ ص). ◅ ناحیه‌ها در آلبانی (۷ ر، ۳۸ ص). ء. ◅ ناحیه‌ها در اسرائیل (۷ ر، ۹ ص). پ. ◅ ناحیه‌ها در پرتغال (۶ ر، ۴ ص). ◅ ناحیه‌ها در پاراگوئه (۶ ر، ۳ ص) ... پرتال ناحیه یک - شهرداری منطقه 3 - شهرداری تهران region3.tehran.ir/Default.aspx?tabid=278‎Cached Similarطرح ها و برنامه ها ... نقشه ناحیه; محدوده جغرافیایی; اطلاعات تماس ناحیه; بافت ناحیه ... واحد 137 شهرداری ناحیه 1 اقدام به نصب و مرمت دریچه ها در در خیابان مجید پور ناحیه 1 ... پرتال ناحیه دو - شهرداری منطقه 3 - شهرداری تهران region3.tehran.ir/Default.aspx?tabid=279‎Cached Similarطرح ها و برنامه ها. برنامه پنج ساله منطقه · طرح ... نواحی و محلات / نواحی / پرتال ناحیه دو. معرفی ناحیه دو ... نقشه ناحیه; محدوده جغرافیایی; اطلاعات تماس ناحیه; بافت ناحیه. ناحیه شانزدهم - شاروالی کابل km.gov.af/fa/page/3332‎Cached Similarناحیه شانزدهم ازجمله نواحی مرکزی است، که درقسمت شرق ک ابل موقعیت ... سازی کوچه ها و از طریق دفتر هبیتات ( پروژه همبستگی کابل ) از سال گذشته در ناحیه شانزده ... شهرداری منطقه 20 - ناحیه 2 - شهرداری ها : سازمان ها، ادارات، مناطق و نواحی vista.ir/companies/120775‎Cached Similarشهرداری منطقه 20 - ناحیه 2. زمینه فعالیت : شهرداری ها : سازمان ها، ادارات، مناطق و نواحی نشانی : تهران - تهران - شهر ری - م. مادر - خ. کمیل شمالی - روبروی حسینیه مهربانی ها آموزش و پرورش ناحیه سه شیراز shz3.farsedu.org/‎Cached Similarاداره آموزش و پرورش ناحیه سه شیراز. ... 16. اطلاعیه ها; مناسبت ها; بخشنامه ها; اخبار معاونت ها; سایت های مدارس. بخشنامه شرح وظایف معاونین فناوری. فروش اقساطی انواع ... علت درد در ناحیه قفسه سینه - فناوران اطلاعات سبو sabooit.com/blog/40/علت-درد-در-ناحیه-قفسه-سینه‎Cached Similarدر زیر برخی از شایع ترین دلایل درد در ناحیه قفسه سینه آورده شده است. ... مشکلات مربوط به ریه ها یا شش ها که ممکن است منجر به درد قفسه سینه شود، شامل موارد زیر است : مضرات دستمال کاغذی برای ناحیه تناسلی زنان! - بیتوته www.beytoote.com/.../kleenex3-disadvantages2-women.html‎Cached Similarناحیه تناسلی، جزو حساس ترین مناطق پوستی است که می تواند به سرعت و شدت با هر نوع محرک خارجی مانند دستمال کاغذی، تحریک شود. متاسفانه، بسیاری از خانم ها به ...
برچسب‌ها: ناحیه، ها