X
تبلیغات
رایتل

آشنایی با مفاهیم پایگاه داده‌ها

شنبه 29 آبان 1395

آشنایی با مفاهیم پایگاه داده‌ها

مفاهیم مبنایی

مفهوم پایگاه داده ها :

پایگاه داده ها در ساده ترین وجه به مثابه مخزنی میماند که اطلاعات و داده ها به صورت منسجم و احتمالا ساخت یافته در آن نگهداری میشود . این مخزن میتواند یک فایل متنی یا باینری ساده باشد .
همزمان با پیدایش تکنولوژی ذخیره سازی اطلاعات و فایلها ، پایگاه داده ها نیز متولد شد و همزمان با رشد تکنولوژی ذخیره و بازیابی اطلاعات و سیستم فایلینگ ، پایگاه داده ها نیز به صورت موازی و با آن رشد کرد . پایگاه داده ها از زمان تولد تا کنون پنج نسل را سپری کرده است .
همزمان با گسترش نیاز کاربران برای ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات برنامه نویسان متعددی اقدام به ایجاد برنامه هایی با اهداف و کاربردهای متفاوت کردند . صرف نظر از برنامه هایی که از نظر کاربرد کاملا متفاوت بودند برنامه هایی نیز وجود داشتند که ماهیت و کاربرد یکسانی داشتند ولی توسط برنامه نویسان متعدد ایجاد شده بودند .

بهترین مثال برای این مطلب دفـتـــرچـــه تلـفــن میباشد . چندین و چند نسخه متفاوت دفترچه تلفن موجود بود که همه آنها امکانات کاملا مشابهی داشتند ولی الگوریتمها و روشهای برنامه نویسی آنها کاملا متفاوت بود . مهمترین وعمده ترین تفاوتهای که بین این برنامه ها وجود داشت در زیر ذکر شده اند :......................خرید فایللینک منبع :آشنایی با مفاهیم پایگاه داده‌ها

آشنایی با مفاهیم پایگــاه داده هـــا www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=934&articleID=640806‏ - ذخیره شده - مشابه مفاهیم مبنایی : مفهوم پایگاه داده ها : پایگاه داده ها در ساده ترین وجه به مثابه مخزنی میماند که اطلاعات و داده ها به صورت منسجم و احتمالا ساخت یافته در آن نگهداری میشود . دانلود آشنایی با پایگاه داده ها دانلود رایگان کتاب الکترونیکی ... www.softgozar.com/.../SoftwareDescription.aspx?...دانلود%20آشنایی%20با%20پایگاه%20داده%20ها‏ - ذخیره شده - مشابه 25 ا کتبر 2013 ... آشنایی با سیستم پایگاه دادها. ... در ادامه بعضی از مفاهیم کلیدی در پایگاه داده ها شرح داده خواهند شد. سپس مفهوم پایگاه داده بصورتی دقیق تر مورد بحث و ... [DOC] آشنایی با مفاهیم پایگــاه داده هـــا - کتاب www.takbook.com/doc/علوم.../آشنایی_با_مفاهیم_پایگاه_داده.doc‏ - ذخیره شده - مشابه همزمان با پیدایش تکنولوژی ذخیره سازی اطلاعات و فایلها ، پایگاه داده ها نیز متولد شد و همزمان با رشد تکنولوژی ذخیره و بازیابی اطلاعات و سیستم فایلینگ ، پایگاه داده ... آشنایی با مفاهیم پایگــاه داده هـــا - مهمترین اخبار ایران و جهان vista.ir/article/328754/آشنایی-با-مفاهیم-پایگــاه-داده-هـــا‏ - ذخیره شده - مشابه مفاهیم مبنایی ▫ مفهوم پایگاه داده ها : پایگاه داده ها در ساده ترین وجه به مثابه مخزنی میماند که اطلاعات و داده ها به صورت منسجم و احتمالا ساخت یافته در آن نگهداری میشود... آشنایی با مفاهیم Access chay.areo.ir/.../ArticlesViewPrintable.aspx?TabID...‏ - ذخیره شده - مشابه به احتمال بسیار قوی شما با مفهوم پایگاه داده آشنا هستید ولی ما برای ادامه کار اشاره ... اکسس پایگاه داده ارتباطی نامیده می شود زیرا می تواند جداول داده ها را براساس مقادیر ... دانلود پروژه آشنایی با مفاهیم پایگاه داده و بررسی انواع پایگاه های داده ... wikipower.ir/دانلود-پروژه-پایگاه-داده-data-base/‏ - ذخیره شده - مشابه در این پروژه این سه پایگاه داده به طور مختصر آموزش داده می شود.در فصل آخر این پروژه نیز به طراحی سایت پرداخته شده است. آشنایی با مفاهیم پایگاه داده ( Data Base ). آشنایی با مفاهیم پایگاه داده - مقالات دانشگاهی article.university/آشنایی-با-مفاهیم-پایگاه-داده/‏ - ذخیره شده فهرست مطالب فصل اول: آشنایی با مفاهیم پایگاه داده مفاهیم مبنایی مفهوم داده پایگاه داده ها (بانک اطلاعاتی) چیست؟ تاریخچه پایگاه داده انواع دادگان ها مدل های پایگاه اده آشنایی با مفهوم پایگاه داده - سورس کد www.sourcecodes.ir/tag.php?id=2462...آشنایی-با...پایگاه-داده‏ - ذخیره شده مفاهیم اولیه پایگاه داده. آشنایی با مفهوم پایگاه داده | پایگاه داده : یک سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی یا (DBMS (Database Management System شامل مجموعه ای از داده های ... دوره مجازی PHP : آشنایی با اصول و مفاهیم پایگاه داده (database) - سون لرن www.7learn.com/tutorials/php-class-part15-database-concepts‏ - ذخیره شده - مشابه 27 آگوست 2014 ... در جلسه ی امروز که بسیار مهم و کاربردی هست شما رو با مفاهیم ابتدایی و اصول طراحی پایگاه داده آشنا می کنیم . [PDF] مفاهیم بنیادی پایگاه داده ها www.hotup.ir/upload/lswt_db1.pdf‏ - ذخیره شده - مشابه مقدمه و آشنایی با مفاهیم پایگاه داده ها. هدفهای رفتاری. : دانشجو در پایان این جلسه می تواند. : •. داده، اطالع، شناخت، سیستم ذخیره و بازیابی و پایگاه داده ها را. تعریف کند.