X
تبلیغات
رایتل

دانلود تحقیق کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی

شنبه 29 آبان 1395

دانلود تحقیق کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی


رشــد روزافزون صــنایع ارتباطی ، مخابراتی و انفورماتیکی ، هر روز دنیا را با انقلابی جـدید مـواجه می کند . انقلاب فن آوری اطلاعات و ارتباطات در کلیه بخش های اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی و امنیتی کشورها تاثیراتی قابل توجه بر جای گذاشته است . با توسعه این فن آوری در بخش پزشکی ، به دنبال تحول عظیمی در نظام ارائه خدمات بهداشتی و درمانی می باشیم و یکی از مهمترین حوزه های کـاربرد فن آوری اطلاعـات ، حوزة بهداشـت و درمانی می باشد .فن آوری اطلاعات از روش های متعددی می تواند به این حوزه کمک نماید . شــبکه های اطـلاع رسانی بهداشـت ، شبکه های پزشکی از راه دور ، شــبکه های همکـاری علمی پزشکی ، تجهیزات هوشمند پزشــکیار و پرونده الکترونیکی بیمار نمونه هـــــایی از کاربرد فن آوری اطلاعات در بهداشـت و درمان هســتند . در حوزه بهداشـت و درمان شـــرایط به گونه ای اســت که پزشـکان بیشــتر تمایل دارند در شـــهرهای بزرگ زندگی نمایند در حالی که مناطق محروم نیاز بیشـــتری به آنها دارند ، همچنین پراکندگی اطلاعات بیماران و عدم دســترسی به ســـوابق آنها و ضـعف در همکاری بین پزشکان متخصـص و عمومی نمونه هایی از مشــکلات سیســتم بهداشت و درمان کشــور هســــتند که از طریق توســـعه فن آوری اطلاعات در این بخش قابل حل هستند .

کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی

دنیای جدید متحول کننده مفاهیم گذشته و زاینده مفاهیم جدیدی می باشد که در آینده ای نزدیک شکل واقعی به خود خواهد گرفت . آشنایی و به کارگیری این مباحث ، جایگاه کشورها را در صحنه رقابت های سیاستی و اقتصادی بهبود خواهد بخشید و از آنجا که تامین سلامت اجتماع و برنامه ریزی برای بهداشت بر عهده حکومت ها است ، کشورها با به کارگیری ابزارهای جدید و آشنایی با مفاهیم جدید این حوزه زمینه ای جهت کاهش هزینه ها و افزایش کیفی و کمی ارائه خدمات ، فراهم می آورند . در عصر حاضر سیستم های اطلاعاتی و ارتباطی عرصه ای برای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی فراهم آورده اند که دیگر ارائه این خدمات نیازمند محدود شدن در مکان های خاص و ثابتی نیست ، همانگونه که در آینده ای نزدیک توسعه ابزارهای ارتباطی امکان ارائه خدمات درمانی اولیه راحتی در محل زندگی افراد هم فراهم خواهد آورد که این موضوع زمینه ساز مفهوم جدیدی چون مراقبت خانگی خواهد شد .

صنعت انفورماتیک و لزوم توسعه آن

انفورماتیک پزشکی را حوزه کاربردی فن آوری اطلاعات و ارتباطات در پزشکی می توان تعریف کرد ، و به تولید و خدمات فن آوری اطلاعات در حوزه خدمات بهداشتی و درمانی صنعت انفورماتیک پزشکی اطلاق می شود . جهت توسعه این صنعت در داخل کشور نیازمند برنامه ریزی بر اساس فرصت ها و تهدید های سر راه و نقاط قوت وضعف خود هستیم . گروهی از موانع عمده و مشهودی که در سر راه توسعه به حساب می آیند ، اثر پذیر از عواملی هستند که مربوط به فضای بیرون از کشور بوده و مدیریت آنها کارآسانی نیست. تعدادی از این موانع و چالش ها را در زیر بیان می کنیم :

1- سرمایه گذاری وسیع کشورهای پیشرفته و رقابت شدید بین آنها باعث کاهش عمر فن آوری در این عرصه شده و رقابت را سنگین تر کرده است .

2- به دلیل درخواســت بـازار داخـلی با استفاده از پیشرفته ترین محصولات دنیا در ارائه خدمات درمانی ، ارائه محصولات در این عرصه نیازمند تولید محصولاتی در سطح استانداردهای جهانی است .

علاوه بر موارد فوق صــنعت انفورماتیک بصورت عام دارای ویژگی هایی است که کشــورهای دنیا را ترغیب به سرمایه گذاری در این بخش کرده است . صنعت انفورماتیک پزشـکی شـامل سه بخش نرم افزار و ســـخت افزار و خدمات درحوزه پزشـکی است . دراین میان قسمت نرم افزار جایگاه ویژه ای جهت سرمایه گذاری دارد . همچنین حوزه هایی از انفورماتیک پزشکی چون کاربرد هوش مصنوعی در پزشکی ، خدمات پزشکی از راه دور به دلیل در مرحله تحقیق بودن، زمینه خوبی برای برنامه ریزی و

سرمایه گذاری در ارائه محصول در آن بخش خواهند بود .

زیر ساخت ها

با توجــه به نقش دولت ها در راســتای توســعه دو بخش کاربردی و تولید در حوزه انفورماتیک موظف به ایجاد موارد زیر بنایی هسـتند. بنابراین شناخت جامع از زیر ساخت های این بخش در بدو برنامه ریزی به شکل حیاتی لازم و ضروری می باشد .

1- زیرساخت امنیتی :

پوشـــیدگی‌و‌حفاظــت‌از اطلاعات دیجیتالی کــه مانع سوء استفاده و تجاوز به حریم شــخصی افراد می شود ، زیربنای توسعه کاربری انفورماتیک پزشــکی می باشد . مجموعه مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد عبارتند از : تجهیزات امنیت شبکه ها ، سیستم عامل امن ، امضای الکترونیک ، مرکز تعیین هویت و ..


فهرست:


کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی

صنعت انفورماتیک و لزوم توسعه آن

زیر ساخت ها

1- زیرساخت امنیتی :

2- زیرساخت تجاری :

3- زیرساخت حقوقی :

4- زیرساخت اجتماعی و فرهنگی :

5- زیرساخت فنی :

5-1- سیستم های اطلاعات مدیریتی بیمارستانی :

5-2- سیستم های اطلاعات بالینی و مراقبت پزشکی :

5-3- سیستم های اطلاعاتی بهداشتی :

5-4- واقعیت مجازی :

··تولی گری :

· تصدی گری :

··قابلگی :

··پرورشگری :

نتیجه گیری

فهرست منابع :خرید فایللینک منبع :دانلود تحقیق کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی

دانلود تحقیق کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی - پارس مارکت ... parsmarket.filenab.com/product-62189-fannavari-ettelat-dar-pezashki.aspx‏ - ذخیره شده بازدید: 2 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 36 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 13. تحقیق کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی در 13 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc ... دانلود تحقیق کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی angp.stu1.ir/‏ - ذخیره شده دانلود تحقیق کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی - ,,کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی ,کاربرد فن آروی اطلاعات,فن آروی اطلاعات در پزشکی,مقاله کاربرد فن آروی اطلاعات در ... دانلود مقاله کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی - مهیا فایل cookmagazine.ir/1395/.../دانلود-مقاله-کاربرد-فن-آروی-اطلاعات-در/‏ - ذخیره شده 16 سپتامبر 2016 ... GMT+2 06:54. صفحه نخست علوم پزشکی دانلود مقاله کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی. دانلود مقاله کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی ... دانلود تحقیق در مورد کاربرد فناوری اطلاعات در پزشکی datasfan-t.lel.ir/‏ - ذخیره شده 7 آگوست 2016 ... مقاله کاربرد فناوری اطلاعات در پزشکی: داروخانه های دیجیتالی, در دومین کنفرانس ملی محاسبات نرم و فن آوری اطلاعات … راهنمای دانلود فایل کامل این ... دانلود مقاله کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی بایگانی - فراتک سل faratakco.ir/tag/دانلود-مقاله-کاربرد-فن-آروی-اطلاعات-در/‏ - ذخیره شده دانلود مقاله کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی رشــد روزافزون صــنایع ارتباطی ، مخابراتی و انفورماتیکی ، هر روز دنیا را با انقلابی جـدید مـواجه می کند . انقلاب فن آوری ... دانلود مقاله کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی - خانه (current) filekade3.sellfile.ir/prod-610786-دانلود+مقاله+کاربرد+فن+آروی+اطلاعات+در+پزشکی.html?...‏ - ذخیره شده رشــد روزافزون صــنایع ارتباطی ، مخابراتی و انفورماتیکی ، هر روز دنیا را با انقلابی جـدید مـواجه می کند . انقلاب فن آوری اطلاعات و ارتباطات در کلیه بخش های اقتصادی ... کاربرد فناوری اطلاعات در پزشکی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki/کاربرد_فناوری_اطلاعات_در_پزشکی‏ - ذخیره شده - مشابه انفورماتیک پزشکی را حوزه کاربردی فن آوری اطلاعات و ارتباطات در پزشکی ... چون کاربرد هوش مصنوعی در پزشکی، خدمات پزشکی از راه دور به دلیل در مرحله تحقیق ... دانلود کتاب - کاربرد فناوری اطلاعات در پزشکی www.robook.ir/.../information.../589-کاربرد-فناوری-اطلاعات-در-پزشکی‏ - ذخیره شده 26 فوریه 2014 ... دانلود رایگان با لینک مستقیم وبدون عضویت کامل ترین مقاله کاربرد فناوری ... انفورماتیک پزشکی را حوزه کاربردی فن آوری اطلاعات و ارتباطات در ... دانلود مقاله کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی – یاهو شاپ yahoo-shop.ir/tag/دانلود-مقاله-کاربرد-فن-آروی-اطلاعات-در/‏ - ذخیره شده دانلود رایگان دانلود مقاله کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی ، مقاله ، تحقیق ،پایان نامه ،فایل فلش این محصول" دانلود مقاله کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی "را از یاهو ... کاربرد فن آروی اطلاعات در پزشکی : سایت پزشکان بدون مرز www.pezeshk.us/?p=20394‏ - ذخیره شده - مشابه 26 ژانویه 2010 ... انفورماتیک پزشکی را حوزه کاربردی فن آوری اطلاعات و ارتباطات در .... همچنین اســتانداردســازی در تســـهیل و تأمین بودجه تحقیقات و نوآوری نقش ...