X
تبلیغات
رایتل

بررسی ایمنی در ساختمانها

شنبه 29 آبان 1395

بررسی ایمنی در ساختمانها


ایمنی در ساختمانها

مقدمه: ساختمان و بناهای تاریخی و مسائل در مورد ساخت و ساز ار آن است که هر چقدر بخواهیم دربارة آن صحبت کنیم جامدای سخن زیاد است چون ساختمان یک سر پناه امن برای همة ما می‌باشد که برای استراحت بعد از کار و دربارة کار خودمان در آنجا امنیت داشته باشیم. و امنیت از همه چیز برای ما که در یک مکان می خواهیم راحت باشیم حرف اول را می زند.

ساختمان و مسائل مربوط به ساخت و ساز زمانی دراز و قدمتی طولانی دارد. که همة این مسائل بعد از قرنها و اطلاعات و کشفهای جدید و مهندسی و کاربر کامپیوتر است به دست هم داده‌اند تا الان ساختمانها به قول معروف مهندسی ساز بشوند.

1) امنیت قبل از ساخت

2) امنیت مربوط به مهندسان

3) مصالح ساختمانی

- جوشکاری

- اسکلت سازی

- آجر و مصالح دیگر

- قبول ریزی

4- امنیت کارگران

منبع و مآخذ

ایمنی به طور کل در هر زمینه‌ای باعث آرامش خاطر و بوجود نیامدن حوادث ناگوار و جلوگیری از خسارتهای احتمالی بسیار مهم است.

ایمنی به طور کل در هر زمینه‌ای باعث آرامش خاطر و بوجود نیامدن حوادث ناگوار و جلوگیری از خسارتهای احتمالی بسیار مهم است و یکی از موارد ایمنی امنیت. در ساختمان است. مطلب را از ابتدای پایه‌گذاری یک ساختمان مطلوب و امن شروع می کنیم.

یک مهندس معمار برای طرح و نقشه یک ساختمان به مسائل بسیار زیادی باید توجه کند.

برای اولین مرتبه وقتی زمین یا ملک مورد نظر را می پسندد که مهیا است برای ساختن باید به خاک و شرایط آب و هوائی و جغرافیایی منطقه به خوبی آگاه بود.

یعنی باید خاک آن منطقه را مورد آزمایش و تحلیل قرار داد. که خاک از نظر مقاومت و استحکام و تنشهائی که بر روی آن که اغلب تنش عمودی است اعمال می‌شود در چه رتبه‌ای قرار دارد. و یکی از مسائلی که به آن توجه نمی شود همین مطلب است. مهندسی خاک که به طور کامل جا نیفتاده است و می‌توان گفت این عمل بر دوش مهندس معمار می‌باشد. و از نظر آب و هوائی که رطوبت در منطقه مورد نظر در چه حدی می‌باشد و با توجه به نوع شرایط جوی اسکلت ساختمان که قرار است در آن منطقه احداث شود. آیا آبرفتهای زیر زمینی و چاههای آب که خیلی سالهای دور به صورت قناعت کاربرد داشته از آن منطقه چگونه عبور می کردند که باعث سستی خاک و نرمی خاک شده است یا نه.

از لحاظ گسلهای زیرزمینی روی چه درجه گسلی و در چه محدود گسلی (خطرناک- غیرخطرناک) قرار گرفته است. و یکسری از این مسائل مربوط می‌شود به شهرداریهای آن منطقه که در این رابطه باید اطلاعات جامع و کاملی داشته باشد.

مهندس هم با مراجعه به این شهرداریها می‌تواند اطلاعات کاملی به دست آورد. و همین مسائل ریز و بسیار گمشده در صنعت ساخت و ساز بسیار پراهمیت می‌باشد. و همة این عوامل باعث می‌شود که مهندس ساختمان را بر پایه های اطمینان فلز یا پایه های بتون طراحی کند.

و بحث زنگ‌زدگی اسکلت است که معمولاً در مناطق تهران و حوالی آن احتمال زنگ‌زدگی و پوسیده شدن آن بسیار کم است چون رطوبت در این مناطق پائین می‌باشد ولی در شمال کشور به هیچ عنوان از اسکلت فلزی استفاده نمی‌کنند و در بعضی از جاها که مجبورند استفاده کنند از فولادها و آلیاژها فولاد اسفتاده می‌کنند و حتماً از ضدرنگ‌های مناسب استفاده می‌شود.

بحث بعدی در مورد مصالح بکار رفته در ساختمان می‌باشد. مصالح با توجه به کیفیت خود و عواملی که بر روی آن بسیار مؤثر است نقش مهمی را بازی می‌کنند. از جمله کیفیت کار را بالا می‌برد- زیبایی و تنوع می بخشد و از همه مهمتر وزن ساختمان را پایین می‌اورد. بیشترین وزنهای بر روی ساختمان را پله‌ها تحمل می‌کنند چون سقفهای موجود همه وزن خود را بر روی پلها می اندازند و آنها وزن را به ستون انتقال می‌دهند برای اینکه ما بتوانیم وزن این سقفها را پائین بیاوریم جدیداً از پلاستوفومها استفاده می‌شود که این پلاستوفومها هم عایق حرارت و عایق صدا تا حد مطلب می‌باشند و هم وزن را به اندازه چشمگیری کاهش می‌دهند.خرید فایللینک منبع :بررسی ایمنی در ساختمانها

مقاله بررسی ایمنی در ساختمانها golbargonasim.meeblog.ir/post/1602‏ - ذخیره شده 19 ساعت قبل ... محقق گرامی،شما با جستجوی مقاله بررسی ایمنی در ساختمانها وارد این صفحه شده اید محصول دانلودی(مقاله بررسی ایمنی در ساختمانها)شما را در رسیدن به ... ایمنی ساختمان های پرخطر در پایتخت سالانه بررسی می شود - خبرگزاری ... www.mehrnews.com/.../ایمنی-ساختمان-های-پرخطر-در-پایتخت-سالانه-بررسی-می-شود‏ - ذخیره شده 13 سپتامبر 2016 ... اعضای شورای اسلامی شهر تهران لایحه ای را تصویب کردند که به موجب آن ساختمان های پر خطر سالانه مورد بررسی ایمنی قرار می گیرند. [DOC] ایمنی در ساختمان ssu.ac.ir/cms/fileadmin/user.../safety/safety_building.doc‏ - ذخیره شده - مشابه الف ) وسایل , تجهیزات و مصالح ساختمانی باید در جایی قرار داده شوند که حوادثی .... ث بررسی ارتقاء ایمنی جانی و مالی در برابر آتش سوزی های احتمالی در ساختمان به ... نسیم آنلاین | استانداردسازی بررسی ایمنی ساختمان‌های پرخطر ... www.nasimonline.ir/.../استانداردسازی-بررسی-ایمنی-ساختمان-های-پرخطر-ساختمان-های-پرخطر-سالانه-بررسی-ایمنی-می-شوند‏ - ذخیره شده 13 سپتامبر 2016 ... اعضای شورای اسلامی شهر تهران لایحه‌ای را تصویب کردند که به موجب آن ساختمان‌های پرخطر سالانه مورد بررسی ایمنی قرار ‌می‌گیرند. مقاله بررسی ایمنی در ساختمانها - دانلود مقاله و پروژه gproject.ofmas.ir/product-115455-Download-article-safety-in-buildings.aspx‏ - ذخیره شده ایمنی به طور کل در هر زمینه‌ای باعث آرامش خاطر و بوجود نیامدن حوادث ناگوار و جلوگیری از خسارتهای احتمالی بسیار مهم است و یکی از موارد ایمنی امنیت. در ساختمان است. ایمنی ساختمان و بررسی یک کارخانه الیاف hseexpert.com/Pages/Common/.../HSEseaNodeComplete.aspx?...‏ - ذخیره شده - مشابه منظور از ایمنی ساختمان فراهم آوردن یک‌ سری امکانات و تسهیلات ( با رعایت ضوابط قانونی ) در ساختمان می‌باشد که علاوه بر تأمین امنیت و داشتن شرایط بهداشتی ، ایجاد میل ... ایرنا - ساختمان های پرخطر شهر تهران از نظر ایمنی بررسی می شوند www8.irna.ir/fa/News/82228926/‏ - ذخیره شده 13 سپتامبر 2016 ... به گزارش ایرنا اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز سه شنبه در دویست و نود و یکمین جلسه علنی شورا بررسی لایحه «توسعه و بهبود خدمات ایمنی و آتش ... [PDF] ﺑﺮرﺳﯽ اﻳﻤﻨﯽ و ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﮐﺎردرﮐﺎرﮔﺎهﻬﺎی - مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی ... crtosh.mcls.gov.ir/files/attach/tarha/tarha_maghalat/4.pdf‏ - ذخیره شده - مشابه 1. ﺑﺮرﺳﯽ اﻳﻤﻨﯽ و ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﮐﺎردرﮐﺎرﮔﺎهﻬﺎی. ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻧﯽ و راهﮑﺎرهﺎﻳﯽ در ﺟﻬﺖ ﺑﻬﺒﻮد ﺁن. ﺑﺎﺳﻤﻪ ﺗﻌﺎﻟﯽ. ﺟﻤﻬﻮری اﺳﻼﻣﯽ اﻳﺮان. وزارت ﮐﺎر و اﻣﻮر اﺟﺘﻤﺎﻋﯽ. ﻣﻌﺎوﻧﺖ رواﺑﻂ ﮐﺎر. اﻟﻤﻴﺮا ﺗﺎروردﻳﺰادﻩ. -. ﮐﺎرﺷﻨﺎس ﺣﻔﺎﻇﺖ ﮐﺎر. خبرگزاری تسنیم - آتش‌نشان‌ها ایمنی ساختمان‌های اردبیل را بررسی می‌کنند www.tasnimnews.com/.../آتش-نشان-ها-ایمنی-ساختمان-های-اردبیل-را-بررسی-می-کنند?...‏ - ذخیره شده 31 آگوست 2016 ... مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اردبیل گفت: از این پس آتش‌نشان‌ها بررسی ایمنی و امنیت ساختمان‌ها در اردبیل را انجام می‌دهند. برترین فایل مقاله بررسی ایمنی در ساختمانها – فایل و مقالات www.newfilestant.ir/paper437.html‏ - ذخیره شده 21 سپتامبر 2016 ... فهرست ، چکیده و لینک دانلود((مقاله بررسی ایمنی در ساختمانها)) را در ادامه مطلب ببینید مقاله بررسی ایمنی در ساختمانها در 12 صفحه ورد قابل ویرایش.
برچسب‌ها: بررسی، ایمنی، ساختمانها