X
تبلیغات
رایتل

ماشینهای جوشکاری جریان مستقیم

شنبه 29 آبان 1395

ماشینهای جوشکاری جریان مستقیم

ماشینهای جوشکاری جریان مستقیم (cached)

ماشینهای جوشکاری با جریان مستقیم که در آنها قوس الکتریکی با جریان مستقیم ایجاد می شود شامل انواع زیر می باشد.

الف

یک الکتروموتور جریان سه فاز توان لازم را از جریان سه فاز گرفته و دینامو یا محور مولد جریان مستقیم را به حرکت درآورده و در نتیجه جریان و ولتاژ یک طرف و با آمپر ضروری تولید می گردد که بسته به آمپراژ یک انبری یا چند انبری است.

این دستگاهها قدرتی بین 9 تا 7 کیلو وات ایجاد می کنند و ولتاژ آن از 30 ولت به بالا و شدت جریانی تا 280 آمپر را ایجاد می سازند. و چنانچه چند انبره باشد ولتاژی برابر با 60 ولت دارد و شدت جریان بالا را تولید می نماید.

ب

ماشینهای جوشکاری جریان مستقیم که بوسیله موتور احتراقی بحرکت در می آیند یا دستگاه جوش سیار در این نوع دستگاهها موتور احتراق داخلی که سوخت آن بنزین یا سوخت دیزل می باشد بمحور موتور ژنراتور یا مولد جریان مستقیم کوپل گردیده است و قدرت آنها حدود 8 کیلووات و ولتاژ 30 ولت و آمپراژ تا 250 آمپر را تولید می نماید و در محلهائی که فاقد انرژی الکتریکی بوده و یا دسترسی به آن دشوار باشد بکار برده می شود و استعمال این نوع دستگاهها درساختمانها و جوشکاری تیر آهن های ساختمانی متداول است.

جوش قوس الکتریکی

(cached)

یکی از متداول ترین روشهای اتصال قطعات کار می باشد، ایجاد قوس الکتریکی عبارت از جریان مداوم الکترون بین دو الکترود و یا الکترود و یا الکترود و کار بوده که در نتیجه آن حرارت تولید می شود. باید توجه داشت که برای برقراری قوس الکتریک بین دو الکترود و یا کار و الکترود وجود هوا و یا یک گاز هادی ضروری است. بطوریکه در شرایط معمولی نمی توان در خلاء جوشکاری نمود.

در قوس الکتریکی گرما و انرژی نورانی در مکانهای مختلف یکسان نبوده بطوریکه تقریباً 43% از حرارت درآند و تقریباً 36% در کاتد و 21% بقیه بصورت قوس ظاهر می شود. دمای حاصله از قوس الکتریکی بنوع الکترودهای آن نیز وابسته است بطوریکه در قوس الکتریکی با الکترودهای ذغالی تا 3200 درجه سانتیگراد در کاتد و تا 3900 در آند حرارت وجود دارد. دمای حاصله در آندو کاتد برای الکترودهای فلزی حدوداً 2400 درجه سانتیگراد تا 2600 درجه تخمین زده شده است.

جریان مستقیم که بوسیله موتور احتراقی بحرکت در می آیند یا دستگاه جوش سیار در این نوع دستگاهها موتور احتراق داخلی که سوخت آن بنزین یا سوخت دیزل می باشد بمحور موتور ژنراتور یا مولد جریان مستقیم کوپل گردیده است و قدرت آنها حدود 8 کیلووات و ولتاژ 30 ولت و آمپراژ تا 250 آمپر را تولید می نماید و در محلهائی که فاقد انرژی الکتریکی بوده و یا دسترسی به آن دشوار باشد بکار برده می شود و استعمال این نوع دستگاهها درساختمانها و جوشکاری تیر آهن های ساختمانی متداول است.

در این شرایط درجه حرارت در مرکز شعله بین 6000 تا 7000 درجه سانتیگراد می باشد از انرژی گرمائی حاصله در حالت فوق فقط 70% تا 60% در قوس الکتریک مشاهده گردیده که صرف ذوب کردن و عمل جوشکاری شده و بقیه آن یعنی 30% تا 40% بصورت تلفات گرمائی به محیط اطراف منتشر می گردد.

طول قوس شعله Arc length بین 8/0 تا 6/0 قطر الکترود می باشد و تقریباً 90% از قطرات مذاب جدا شده از الکترود به حوضچه مذاب وارد می گردد و 10% باطراف پراکنده می گردد. برای ایجاد قوس الکتریکی با ولتاژ کم بین 40 تا 50 ولت در جریان مستقیم و 60 تا 50 ولت در جریان متناوب احتیاج می باشد ولی در هر دو حالت شدت جریان باید بالا باشد نه ولتاژ.

جوشکاری فلزات رنگین با گاز استیلن یا کاربیت ( یا فلزات غیر آهنی)

فلزات غیر آهنی یا فلزات رنگی به فلزاتی گفته می شود که فاقد آهن و یا آلیاژهای آن باشند مانند مس – برنج – برنز- آلومینیوم- منگنز- روی و سرب

تمام فلزات رنگین را با کمی دقت و مهارت و آشنائی با اصول جوشکاری می توان جوش داد و برای جوشکاری این نوع فلزات بایستی خواص فلز را در نظر گرفت.

جوشکاری مس با گاز

بهترین طریقه برای جوشکاری مس جوشکاری با اکسیژن است( جوش اکسیژن = اتوگن= استیلن= کاربید اصطلاحات مختلف متداول می باشند) ضمناً می توان جوشکاری مس را با قوس الکتریک یا جوش برق نیز انجام داد.

نوع فایل:word

سایز :16.9 KB

تعداد صفحه : 8خرید فایللینک منبع :ماشینهای جوشکاری جریان مستقیم

: ماشینهای جوشکاری جریان مستقیم - دانشنامه رشد daneshnameh.roshd.ir/.../mavara-index.php?...ماشینهای+جوشکاری+جریان+مستقیم‏ - ذخیره شده - مشابه ماشینهای جوشکاری با جریان مستقیم که در آنها قوس الکتریکی با جریان مستقیم ایجاد می شود شامل انواع زیر می باشد. الف. یک الکتروموتور جریان سه فاز توان لازم را از ... : ماشین های جوشکاری با جریان مستقیم و متناوب - دانشنامه رشد daneshnameh.roshd.ir/.../mavara-index.php?...ماشین...جوشکاری...جریان+مستقیم...‏ - ذخیره شده - مشابه ماشینهای جوشکاری به دو نوع ماشینهای جوشکاری با جریان مشتقیم و متناوب تقسیم می شوند که به شرح زیر می باشد: ماشینهای جوشکاری جریان مستقیم · ماشینهای ... ماشینهای جوشکاری جریان مستقیم - صفحه اصلی foroshgahzangeraidownlod.8n8.ir/post/60‏ - ذخیره شده ماشینهای جوشکاری جریان مستقیم که بوسیله موتور احتراقی بحرکت در می آیند یا دستگاه جوش سیار در این نوع دستگاهها موتور احتراق داخلی که سوخت آن بنزین یا ... ماشین های جوشکاری جریان مستقیم - بالابر هیدرولیکی afaghkimia.com/338.html‏ - ذخیره شده ماشین های جوشکاری جریان مستقیم سه نمونه هستند ، نمونه اول یک الکتروموتور جریان سه فاز توان لازم را از جریان سه فاز گرفته و دینامو را به حرکت در می آورد ، نوع دوم ... ماشینهای جوشکاری جریان مستقیم - فروشگاه اینترنتی شهر townstore.avablog.ir/post/.../ماشینهای+جوشکاری+جریان+مستقیم‏ - ذخیره شده 17 سپتامبر 2016 ... ماشینهای جوشکاری جریان مستقیم که بوسیله موتور احتراقی بحرکت در می آیند یا دستگاه جوش سیار در این نوع دستگاهها موتور احتراق داخلی که سوخت ... دانلود مقاله ماشینهای جوشکاری جریان مستقیم mag-iran.com/دانلود-مقاله-ماشینهای-جوشکاری-جریان-م.htm‏ - ذخیره شده ماشینهای جوشکاری جریان مستقیمماشینهای جوشکاری جریان مستقیم (cached) ماشینهای جوشکاری با جریان مستقیم که در آنها قوس الکتریکی با جریان مستقیم ایجاد می ... ماشینهای جوشکاری با جریان متناوب | جستجو در وبلاگها | وبلاگ 24 ... weblog24.xyz/list/ماشینهای-جوشکاری-با-جریان-متناوب.html‏ - ذخیره شده نتایج جستجوی عبارت ' ماشینهای جوشکاری با جریان متناوب ' از بین کلیه اطلاعات و وبلاگهای ثبت شده در سایت در زیر نمایش داده شده است و شما میتوانید با کلیک بر ... ماشینهای جوشکاری جریان مستقیم 20proje20.rozblog.com/.../ماشینهای-جوشکاری-جریان-مستقیم.html‏ - ذخیره شده 23 آگوست 2016 ... ماشینهای جوشکاری جریان مستقیم دسته: مکانیک بازدید: 1 بارفرمت فایل: doc حجم فایل: 16 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 8 ماشینهای جوشکاری ... انواع جوشگاری برحسب نوع انرژی مصرفی - مهندسی جوشکاری smaw92.blogfa.com/.../انواع-جوشگاری-برحسب-نوع-انرژی-مصرفی‏ - ذخیره شده - مشابه در جوشکاری با قوس الکتریکی از هر دو نوع جریان AC و DC استفاده می شود. .... با توجه به کاربرد مختلف فرآیندهای مذکور در تولید ماشین آلات صنعتی و سازه های فولادی ... surenwelding - منابع نیرو در جوشکاری surenwelding.blogfa.com/post/4‏ - ذخیره شده - مشابه دستگاه‌های جوشکاری، جریان الکتریکی مورد نیاز برای تشکیل قوس الکتریکی را تأمین .... در دستگاه‌های جوشکاری تیگ که نیاز به هر دو جریان متناوب و مستقیم می‌باشد و ...