X
تبلیغات
رایتل

ماشین های شمع کوب

شنبه 29 آبان 1395

ماشین های شمع کوب

شمع کوب

شمع کوب ها جزء ماشین های سقوط وزنه می باشند مثل شمعکوب و تخماق کوب. تخماق وزنه سنگینی است که توسط یک جرثقیل بالا برده می شود و سپس یا به صورت نوسانی و یا به صورت سقوط آزاد به منطقه مورد نظر برخورد می کند. از تخماق برای شکستن سطح جاده ها و انهدام ابنیه و امثال اینها استفاده می شود.

شمعکوب های ساده هم از چنین اصلی برای کوبیدن شمعها استفاده می کنند. چکش شمعکوب بالا برده می شود و سپس بر روی کلاهک شمع انداخته می شود و این عمل باعث فرو رفتن شمع در خاک می گردد.

شمعکوب علاوه بر تیر اصلی جرثقیل، تشکیل شده از صفحات مخصوص فوقانی که برای اتصال لوله هادی وزنه به انتهای تیر اصلی جرثقیل به کار می رود.در شمع کوب ، لوله هادی برای تعیین امتداد بالا بردن و سقوط وزنه و همچنین کمک در حفظ راستای صحیح شمع در هنگام کوبیدن به کار می رود. این لوله به بدنه ماشین به توسط تیرهای افقی متصل است.

شمع کوبهای موتور دار

برای ازدیاد سرعت شمع کوبی، انواع متعددی موجودند که در آنها وزنه به وسیله موتور حرکت می کند. این نوع شمعکوبها عبارتند از شمعکوب هیدرولیکی، شمع کوب هوای فشرده، شمع کوب بخاری، دیزل و لرزه ای. در این نوع شمعکوبها، جرثقیل برای نگهداشتن صفحات هادی وزنه و نگهداشتن شمع و وزنه، در محل به کار می رود.

شمعکوب های بخاری و هوای فشرده تک عملی از نیروی مایع برای بالا بردن وزنه استفاده می کنند. سپس وزنه به طور آزاد بر روی شمع سقوط می کند. شمعکوبهای بخاری و هوای فشرده دیفرانسیلی از فشار مایع برای بالا بردن وزنه و پایین آوردن آن با فشار استفاده می کنند.

شمعکوب دیزلی به صورت یک موتور دیزل با پیستون آزاد کار می کند. وقتی پیستون در استوانه فرود می آید، هوای زیر آن فشرده شده و در ضمن گازوئیل وارد محوطه می شود. عمل احتراق هنگامی صورت می گیرد که فشار و دمای انتهای استوانه برای شروع احتراق مناسب باشد. وقتی انفجار صورت می گیرد، وزنه به سمت کلاهک شمع پرتاب می شود و در همان زمان پیستون برای شروع سیکل جدید بالا می رود.

شمع کوبهای لرزه ای و صوتی از نوسان کننده های مخصوص جهت ایجاد ویبراسیون و اعمال فشار قائم بر روی شمع استفاده می کنند. شمع در اثر وزن وزنه و شمع، در زمینی که بر اثر ویبراسیون شل شده است فرو می رود. وزنه های صوتی معمولاً از یک ویبراسیون زیاد نزدیک به فرکانس رزونانس سیستم خاک استفاده می کنند، ولی ویبراسیون شمع کوبهای لرزه ای معمولاً کمتر از شمع کوب صوتی است.

استفاده از شمع کوب

انتخاب صحیح و مؤثر شمعکوب تخصصی است که بحث آن در این کتاب نمی گنجد. اطلاعات مختصر زیر خواننده را با مسائل مربوطه به طور سطحی آشنا می نماید.

نوع فایل:word

سایز :54.9 KB

تعداد صفحه : 25خرید فایللینک منبع :ماشین های شمع کوب

تصاویر برای ماشین های شمع کوب دانلود مقاله ماشین های شمع کوب mag-iran.com/دانلود-مقاله-ماشین-های-شمع-کوب.htm‏ - ذخیره شده - مشابه شمع کوب ها جزء ماشین های سقوط وزنه می باشند مثل شمعکوب و تخماق کوب. تخماق وزنه سنگینی است که توسط یک جرثقیل بالا برده می شود و سپس یا به صورت نوسانی و ... ماشین های شمع کوب - مقاله و پروژه های دانشجویی ، نرم افزار و بازی ... www.wikipersia.blogsky.com/1389/10/07/post-123/‏ - ذخیره شده - مشابه شمع کوب ها جزء ماشین های سقوط وزنه می باشند مثل شمعکوب و تخماق کوب. تخماق وزنه سنگینی است که توسط یک جرثقیل بالا برده می شود و سپس یا به صورت نوسانی و ... ماشین های شمع کوب - انجمن سازه برتر forum.saze20.ir/showthread.php?tid=405‏ - ذخیره شده - مشابه 13 ا کتبر 2014 ... ماشین های شمع کوب شمع کوب ها جزء ماشین های سقوط وزنه می باشند مثل شمعکوب و تخماق کوب. تخماق وزنه سنگینی است که توسط یک جرثقیل بالا برده ... ماشین های شمع کوب - صفحه اصلی irandaneshjoo.filenab.com/product-61564-takgikg.aspx‏ - ذخیره شده ماشین های شمع کوب ماشین شمع کوب تخماق کوب کوبیدن شمعها چکش شمعکوب جرثقیل شمعکوبهای بخاری شمعکوب دیزلی ویبراسیون شمعکوب تخصصی تحقیق جزوه ... ماشین های شمع کوب - دانلود پایان نامه مکانیک mechanic7.ir/.../120-تحقیق+مهندسی+مکانیک+ماشین+های+شمع+کوب.aspx‏ - ذخیره شده - مشابه ماشین های شمع کوب; شمع کوب; شمع کوبهای موتور دار; استفاده از شمع کوب; روشهای محاسبه هزینه استهلاک ماشین آلات به شرح زیر می باشد; شمع کوب را کاملاً توضیح دهید ... ماشین های شمع کوب | پروژه ها www.prozheha.ir/tag/ماشین-های-شمع-کوب‏ - ذخیره شده دانلود رایگان مقاله بررسی ماشین های شمع کوب – مهندسی مکانیک. توضیحات : شمع کوب ها جزء ماشین های سقوط وزنه می باشند مثل شمع کوب و تخماق کوب. تخماق وزنه ... ماشین های شمع کوب | دانلود با لینک مستقیم serial.iranoo.ir/ماشین-های-شمع-کوب/‏ - ذخیره شده 30 آگوست 2016 ... شمع کوب ها جزء ماشین های سقوط وزنه می باشند مثل شمعکوب و تخماق کوب تخماق وزنه سنگینی است که توسط یک جرثقیل بالا برده می شود و سپس یا ... دانلود مقاله ماشین های شمع کوب article.university/دانلود-مقاله-ماشین-های-شمع-کوب/‏ - ذخیره شده ماشین های شمع کوب فهرست مطالب شمع کوب شمع کوبهای موتور دار استفاده از شمع کوب تشریح روند نصب شمع نصب بالشتک ضربه گیر و کفشک تحتانی انتقال شمع ... مقاله در مورد بررسی ماشین های شمع کوب | cell full cellfull.ir/?p=147016‏ - ذخیره شده 20 ا کتبر 2016 ... مقدمه : شمع کوب ها جزء ماشین های سقوط وزنه می باشند مثل شمع کوب و تخماق کوب. تخماق وزنه سنگینی است که توسط یک جرثقیل بالا برده می شود و ...
برچسب‌ها: ماشین، کوب