X
تبلیغات
رایتل

موتور ماشین چگونه کار میکند

شنبه 29 آبان 1395

موتور ماشین چگونه کار میکند

آیا تا به حال پیش آمده که کاپوت خودروی خود را بالا بزنید و متعجب بمانید که آن داخل چه خبر است ؟

موتور خودرو می تواند نمایشگر یک سری قسمتهای فلزی , لوله های مختلف و سیمهای گیج کننده باشد . شما ممکن است که از روی کنجکاوی بخواهید دریابید که آنجا چه میگذرد . به هر حال شما از این وسیله به طور روزانه استفاده مینمایید و دانستن طریقه کار کردن آن باید جالب باشد . یا شاید شما خسته شده باشید از اینکه خودروی خود را به مکانیکی برده و در مورد قسمتهایی ( که کاملا برای شما بی معنیست ) بشنوید و مجبور باشید به خاطر این قسمتهای ناشناخته فاکتور گران قیمتی را امضاء و پرداخت نمایید.

یا حتی ممکن است که شما قصد خرید یک خودروی جدید را داشته باشید و با لغات خنده داری مانند 3 لیتر وی 6 یا dohc یا mpfi برخورد

نمایید . معنی اینها چیست ؟

اگر تا به حال در مورد اینجور مسائل متعجب شده اید , پس به خواندنتان ادامه دهید ! در این مقاله مادر مورد ایده های اولیه در مورد موتور , سپس شرح کامل کارکرد این قطعات با هم , و چه ایراداتی می تواند به وجود بیاید و چگونگی بالا بردن راندمان صحبت خواهیم کرد .

_ احتراق درونی : جهت پی بردن به نحوه کارکرد موتورهای احتراق درونی , به کار بردن تصویر ذهنی شما موثر خواهد بود . یک مثال خوب در این راستا توپهای جنگی قدیمی هستند که شما احتمالا آنها را در فیلمهایا موزه ها دیده اید . در آنجا سربازها درون لوله توپ را با باروت پرکرده سپس یک گوی فلزی ( که همان توپ است ) را درون آن قرار می دهند و با روشن کردن فیتیله ای که به باروت متصل می شود عمل شلیک صورت میگیرد . به این عمل احتراق درونی میگویند , ولی تجسم اینکه این چه ارتباطی با موتور خودرودارد کمی مشکل است .

مثال نزدیکتر به موضوعمان می تواند این باشد : فرض کنید که شما یک تکه لوله پلیکا با قطر حدودا هفت و نیم سانتی و به طول حدودا یک متر را در اختیار دارید . اگر شما یک سر آن را کاملا ببندید و یک قطره بنزین درون لوله بریزید , سپس یک سیب زمینی را با فشار به درون لوله بفرستید ( البته من پیشنهاد میکنم که همچین کاری را انجام ندهید و فقط فرض آن کافی می باشد ) چیزی که به دست خواهیم آورد یک وسیله است که در عام به آن توپ سیب زمینی می گویند . وقتی که سوخت آن وسیله را با یک جرقه آشنا نمایید , اتفاق جالبی که می افتد این است که سیب زمینی می تواند تا حدود 150 متر به هوا پرتاب شود.

توپ سیب زمینی از همان ایده ای که پشت موتور های درون سوز است استفاده می نماید . اگر شما مقدار خیلی ناچیزی از یک سوخت با انرژی بالا ( مانند بنزین ) را در یک محوطه بسته کوچک قرار دهید و آن را مشتعل سازید , مقدارقابل توجهی انرژی آزاد خواهد شد آنهم به صورت گاز منبسط . شما می توانید از این انرژی جهت پرتاب یک سیب زمینی به 150 متری استفاده نمایید.

دراین حالت انرژی تبدیل به حرکت سیب زمینی می شود . شما همچنین می توانید از این انرژی جهت مصارف جالبتری استفاده نمایید . برای مثال اگر شما بتوانید یک چرخه به وجود آورید که بتواند این انفجارها را صد بار در دقیقه انجام دهد و اگر شما بتوانید انرژی تولیدی را جهت کارهای مفید مهار نمایید چیزی که به دست می آید ساختار موتور یک ماشین است .

نوع فایل:word

سایز : 61.4 KB

تعداد صفحه : 14خرید فایللینک منبع :موتور ماشین چگونه کار میکند

موتور خودرو چگونه کار می کند؟ | به کلوب تاپ کار خوش آمدید www.topcarclub.com/blog/موتور-خودرو-چگونه-کار-می-کند؟‏ - ذخیره شده - مشابه آیا تا به حال درب موتور را باز کرده اید و از خود بپرسید که اینجا چه خبره؟ موتور یک خودرو چگونه کار می کند؟ - آپارات www.aparat.com/v/PdIJG/موتور_یک_خودرو_چگونه_کار_می_کند؟‏ - ذخیره شده - مشابه 13 نوامبر 2011 ... تاراپا چگونگی کار کردن موتور یک خودرو به صورت انیمیشن موتور یک خودرو چگونه کار می کند؟ موتور ماشین , کارکرد , , تاراپا. موتور خودرو چگونه کار می کند؟ - آموزش آنلاین رانندگی و آیین نامه guilandr.ir/آشنایی...خودرو/141-موتور-خودرو-چگونه-کار-می-کند؟‏ - ذخیره شده - مشابه آیا تا به حال درب موتور را باز کرده اید و از خود بپرسید که اینجا چه خبره؟ برای کسی که درباره موتور خود شناخت چندانی ندارد، موتور شبیه به یک توده فلزی پلاستیکی ... موتور ماشین چگونه کار میکند : مباحث فنی و تخصصی خودرو www.centralclubs.com/topic-t2676.html‏ - ذخیره شده - مشابه احتراق درونی : جهت پی بردن به نحوه کارکرد موتورهای احتراق درونی , به کار بردن تصویر ذهنی شما موثر خواهد بود . یک مثال خوب در این راستا توپهای جنگی قدیمی هستند که ... تصاویر برای موتور ماشین چگونه کار میکند موتور خودرو چگونه کار می کند؟ (بخش اول) | ساختنی saakhtani.ir/archive/1393/08/5383‏ - ذخیره شده - مشابه 13 نوامبر 2014 ... آیا تابحال شده با نگه کردن به کاپوت خودرو از خودتان بپرسید “این موتور چطور کار می‌کند” ؟ شاید فقط یک کنجکاوی ساده باعث ایجاد این سوال در ذهن ... طرز کار موتور خودرو | ویکی راهنما | WikiRahnama.Com wikirahnama.com/طرز-کار-موتور‏ - ذخیره شده - مشابه موتور ماشین برای روشن شدن به سه عامل اصلی زیر نیاز دارد: 1-سوخت ... در لحظه استارت، موتور استارتر (که با برق باتری کار می کند)، پیستون ها را به حرکت در می آورد. موتور خودرو شما چگونه کار می کند؟ قسمت اول oilbank.ir/transport/170-how-does-a-car-engine-work.html‏ - ذخیره شده - مشابه آیا به موتور خودرو خود نکاه می کنید؟ از آنچه که می بینید شگفت زده می شوید؟ موتور ماشین می تواند مانند یک توده فلزی بزرگ شامل حلقه های بزرگ سیم و لوله و پیچ و مهره ... موتور ماشین چگونه کار میکند www.padida.ir/موتور-ماشین-چگونه-کار-میکند/‏ - ذخیره شده موتور ماشین چگونه کار میکند. موتور خودرو می تواند نمایشگر یک سری قسمتهای فلزی , لوله های مختلف و سیمهای گیج کننده باشد . شما ممکن است که از روی کنجکاوی ... موتور یک خودرو چگونه کار می کند؟ www.dalfak.com/w/kmc2s/موتور-یک-خودرو-چگونه-کار-می-کند؟‏ - ذخیره شده چگونگی کار کردن موتور یک خودرو به صورت انیمیشن.
برچسب‌ها: موتور، ماشین، چگونه، میکند