X
تبلیغات
رایتل

دانلود تحقیق مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران

جمعه 28 آبان 1395

دانلود تحقیق مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران


مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران

بیمه به شکل سنتی آن به مفهوم وجود نوعی تعاون و همیاری اجتماعی به منظور سد شکن کردن زیان فرد یا افراد معدود بین همه افراد گروه یا جامعه، در ایران سابقه این طولانی داشته و همواره مردم این مرز وبوم برای کمک به جبران خسارتهای ناخواسته ایک که برای دیگر هموطنان و حتی مردم دیگر کشورها پیش می آید مغال وپیشگام بوده اند. با این وجود بیمه به شکل حرفه ای و اخوزی آن برای اولین بار در سال 1269 هجری شمسی در کشور ما مطرح شد. در این سال امتیاز فعالیت انحصاری در زمینة بیمه و حمل ونقل برای مدت 75 سال به یک فرد تبعة روس بنام « لازارپولیاکوف» واگذار شد. اما نامبرده جهت آغاز فعالیت قادر به تأسیس شرکت بیمة مورد نظر نگردید و متعاقباً به تأسیس نمایندگی بیمه جهت بازدید و پرداخت خسارت در ایران کردند.

آغاز فعالیت جدی در زمینة بیمه را می توان سال 1310 هجری شمسی دانست چرا که در این سال قانون ثبت شرکتها تصویب شد و صورت قانونی و نظام نامه ای بخود گرفت.

در سال 1314 نخستین شرکت بیمة ایرانی به نام «‌شرکت سهامی بیمة ایران» با سرمایة بیست میلیون ریال توسط دولت تأسیس شد.

شرکت بیمه ایران در آغاز فعالیت، به ویژه با توجه به این که دولت نقش اساسی در شکل گیری و تداوم آن داشت، جهشی در صحنة بیمه ای کشور ایجاد کرد ولی تا سال 1326 تحول عمده ای بچشم نخورد. اولین اجبار در زمنینة بیمه مربوط به بیمه های باربری بود که به تصویب مجلس رسید و مقرر گشت که برای واردات حتماً باید در بانک گشایش اعتبار شود، با تأکید بر این نکته که فقط مؤسسات بیمه ای که در ایران ثبت شده اند می توانند چنین بیمه نامه هایی صادر کنند. این خود تحولی به حساب می آمدو فعالیتهای اقتصادی را به سمت بیمه سوق داد.

در سالهای آغازین دهه 1340، ارقام مربوط به درآمد نفت، کم کم درشت ودرشت تر شد و فروش نفت، نقش عمده ای در اقتصاد کشور پیدا کرد. از آن سالها به بعد فعالیت بیمه ای رشد تدریجی داشت که در سال 1348 به دلیل افزایش وسائل نقلیه در کشور، قانون بیمة اجباری شخصی ثالث به تصویب مجلس رسید و در سال 1350 بیمة مرکزی ایران تأسیس شد.

قبل از تأسیس بیمه مرکزی ایران، فعالیتهای بیمه ای است و خیزهایی داشته و شرکتهای خارجی نیز فعال بوده اند. حدود هفت شرکت بیمة خصوصی نیز وجه داشت ولی این شرکتها فعالیت جدی نداشتند چرا که 75 درصد بازار در اختیار دولت بود و دولت هم بیمه‌ خود را در اختیار شرکت سهامی بیمة ایران قرار میداد، یعنی شرکتهای خصوصی بیش از 25 درصد بازار بیمه را در دست نداشتند. در سال 53 قیمت نفت چهار برابر شد و افزایش شدیدی در در آمدهای نفتی کشور به وجود آمد. واردات بالا گرفت و سرمایه گذاریهای وسیع و شروع جدید استراتژی جایگزین واردات در کشور، باعث شد که بیمه در کشور توسعه یابد.

در سال 1357 به دلیل وقوع انقلاب اسلامی ایران، تقریباً فعالیت شرکتهای بیمه به حالت تعلیق درآمد. طی سالهای 1367-1357 خلاء بزرگی در صنعت بیمه به وجود آمد و در حالیکه در این دهه تمام دنیا در حال پیشرفت و توسعه بود، در ایران بیمه چندانی نداشت و در بلا تکلیفی به سر می برد. در سال 1367 قانون اداره شرکتهای بیمه در مجلس تصویب شد و از آن سال بود که تقریباً نظام بیمه ای کشور شکل گرفت، هر چند که ساختار مناسبی نداشت.

تا سال 1373 صنعت بیمه رشد خوبی داشت ولی این رشد تقریباً بی برنامه بود، تا اینکه اولین برنامة‌ پنج ساله صنعت بیمه در سال 1373 تدوین شد.

اولین برنامه 5 ساله صنعت بیمه با چشم اندازی مثبت در زمینه های تعمیم بیمه، توسعة فرهنگ بیمه، افزایش حق بیمة سرانه و افزایش نفوذ بیمه در کشور، در بیمة مرکزی ایران طراحی شد.

با این امید که طی 5 سالة منتهی به سال 77 به برخی از اهداف تعیین شده دسترسی پیدا کند. تحولاتی که در این صورت گرفت خوب اما نسبی بود. و سپس برنامة پنج سالة دوم به اجرا درآمد.

در شهریور ماه سال 1381 طرح تأسیس مؤسسات بیمه دولتی در مجلس شورای اسلامی از مرحلة تصویب گذشت و پس از اصلاحات مورد نظر شورای نگهبان، قانون آن برای اجرا ابلاغ شد. در سال 1381 شرکتهای بیمه خصوصی درمناطق آزاد تأسیس شدند و اکنون دو شرکت بیمة سیستم و یک شرکت بیمة‌اتکایی در این مناطق فعالیت می کنند.

فهرست مطالب:

مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران

1- ایجاد نظام جامع آماری صنعت بیمه

2- روز آمد شدن تعرفه ها

3- بازدید اولیه، مدیریت ریسک، ارزیابی خسارت

4- واسطه های فروش و بازار یابان

5-فراگیر شدن بیمه

6-سرمایه گذاری ذخایر و منابع مالی شرکتهای بیمه

7-قانون و مقرارت جدید

8-آئین نامه نظارت مالی

9-آئین نامه احراز صالحیت فنی ومالی مدیران شرکتهای بیمه

10-نقش بیمه مرکزی ایران

بررسی شاخصهای ارزیابی فعالیت صنعت بیمه طی سالهای 1381-1350خرید فایللینک منبع :دانلود تحقیق مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران

خرید آنلاین دانلود تحقیق مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران | نوین ... www.novinmgali.ir/?p=6629‏ - ذخیره شده 10 نوامبر 2016 ... شعار همیشگی ما مشتری مداری و کسب رضایت شما عزیزان می باشد محقق گرامی،شما با جستجوی دانلود تحقیق مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران وارد ... دانلود تحقیق مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران - فروشگاه ما irandaneshjoo.sidonline.ir/product-15964-tahavvolat-sanat.aspx‏ - ذخیره شده تحقیق مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران در 20 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc. مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران. بیمه به شکل سنتی آن به مفهوم وجود ... دانلود مقاله مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران - بانک مقالات فارسی papersky.ir/.../20880/دانلود-مقاله-مروری-بر-تحولات-صنعت-بیمه/‏ - ذخیره شده دانلود مقاله مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران تحقیق مقالات صنعت بیمه مقاله درباره صنعت بیمه مقاله در مورد صنعت بیمه مقاله خصوصی سازی صنعت بیمه تحقیق ... دانلود تحقیق مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران - دانلود مقاله paperdoc.ir/.../دانلود-تحقیق-مروری-بر-تحولات-صنعت-بیمه-در-ایران‏ - ذخیره شده دانلود تحقیق مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران بیمه به شکل سنتی آن به مفهوم وجود نوعی تعاون و همیاری اجتماعی به منظور سد شکن کردن زیان فرد یا افراد معدود بین ... دانلود تحقیق مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران townstore.avablog.ir/.../دانلود+تحقیق+مروری+بر+تحولات+صنعت+بیمه+در+ایران‏ - ذخیره شده 17 سپتامبر 2016 ... نگارش یافته توسط مدیر محتوای ایران پژوهان مجموعه: علمی و پژوهشی ... یک مقاله مروری تحقیقات اخیر در یک موضوع تحقیقی را بگونه ای خلاصه و ... دانلود تحقیق مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران | فروشگاه ... townstore.avablog.ir/.../دانلود+تحقیق+مروری+بر+تحولات+صنعت+بیمه+در+ایران‏ - ذخیره شده 17 سپتامبر 2016 ... دانلود تحقیق مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران. تحقیق مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران در 20 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc. دانلود تحقیق در مورد ﺗﺤﻮﻻت ﺻﻨﻌﺖ ﺑﯿﻤﻪ در اﯾﺮان iran-bime-t.lel.ir/‏ - ذخیره شده 1 سپتامبر 2016 ... تعداد صفحه:۳۵٫ فهرست. مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران. ۱- ایجاد نظام جامع … دانلود تحقیق بررسی گزیده ای از تحولات صنعت بیمه در ایران … فروش دانلودی دانلود تحقیق مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران ... harirdlc.ir/article/16626‏ - ذخیره شده 20 ا کتبر 2016 ... ما بهترین محصولات را برای رضایت شما گرد آورده ایم عنوان محصول دانلودی:دانلود تحقیق مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران یکی از بهترین فایل ها ... دانلود (دانلود تحقیق مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران) | مبنا آرتیکل www.mabnarticle.ir/.../دانلود-دانلود-تحقیق-مروری-بر-تحولات-صن/‏ - ذخیره شده 28 ا کتبر 2016 ... با آرزوی بهترینها برای شما عزیزان عنوان محصول دانلودی:دانلود تحقیق مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران یکی از بهترین فایل ها در این موضوع ... دریافت فایل دانلود تحقیق مروری بر تحولات صنعت بیمه در ایران ... www.zdownloadfcr.ir/?p=1962‏ - ذخیره شده 30 سپتامبر 2016 ... شعار همیشگی ما مشتری مداری و کسب رضایت شما عزیزان می باشد هموطن گرامی سلام.به صفحه ی دانلود _دانلود تحقیق مروری بر تحولات صنعت بیمه در ...