X
تبلیغات
رایتل

جوشکاری لیزری

جمعه 28 آبان 1395

جوشکاری لیزری

مقدمه :

جوشکاری

جوش قوس جوشکاری یکی از روشهای تولید می باشد. هدف آن اتصال دایمی مواد مهندسی (فلز، سرامیک، پلیمر، کامپوزیت) به یکدیگر است به گونه‌ای که خواص اتصال برابر خواص ماده پایه باشد.

پیشینه

موسیان در ۱۸۸۱ قوس کربنی را برای ذوب فلزات مورد استفاده قرار داد.

اسلاویانوف الکترودهای قابل مصرف را در جوشکاری به کار گرفت.

ژول در ۱۸۵۶ به فکر جوشکاری مقاومتی افتاد

لوشاتلیه در ۱۸۹۵ لوله اکسی استیلن را کشف و معرفی کرد.

الیهوتامسون آمریکائی از جوشکاری مقاومتی در سال ۷-۱۸۷۶ استفاده کرد.

در جریان جنگهای جهانی اول و دوم جوشکاری پیشرفت زیادی کرد. احتیاجات بشر به اتصالات مدرن – سبک – محکم و مقاوم در سالهای اخیر و مخصوصاً بیست سال اخیر سبب توسعه سریع این فن شده است.

فرایندهای جوشکاری

فرایندهای جوشکاری با قوس الکتریکی

جریان الکتریکی از جاری شدن الکترونها در یک مسیر هادی به وجود می‌آید. هرگاه در مسیر مذکور یک شکاف هوا(گاز)ایجاد شود جریان الکترونی و در نتیجه جریان الکتریکی قطع خواهد شد. چنانچه شکاف هوا باندازه کافی باریک بوده و اختلاف پتانسیل و شدت جریان بالا، گاز میان شکاف یونیزه شده و قوس الکتریکی برقرار می‌شود. از قوس الکتریکی به عنوان منبع حرارتی در جوشکاری استفاده می‌شود.روشهای جوشکاری با قوس الکتریکی عبارت‌اند از:

جوشکاری با الکترود دستی پوشش دار SMAW

جوشکاری زیر پودریSAW

جوشکاری با گاز محافظ یا GMAW یا MIG/MAG

جوشکاری با گاز محافظ و الکترود تنگستنی یا GTAW یا جوشکاری TIG

جوشکاری پلاسما

برای سیم جوشهای گاز(فولاد- مس – آلومینیوم):R (گاز محافظ آرگون با الکترود تنگستن)TIG برای سیم جوشهای:ER

(CO (جوشکاری MIG-MAG

برای سیم لحیم سخت. : B

الکترود های جوشکاری: 1.تعریف:الکترود مفتولی است فلزی که دور تا دور آنت با مواد شیمیایی پو شش داده شده است. 2.قطر الکترود: عبارت است از قطر مغزی آن. 3.جنس روپوش الکترود: معمولا از مقداری آهک- اکسید سدیم –سلولز- روتیل -آسپست - خاک رس و مقداری دیگر از مواد گوناگون تشکیل شده است.

تقسیم بندی الکترودها: الکترود معمولا از دو نظر تقسیم بندی می گردند :

1.تقسیم بندی الکترودها از نقطه نظر روپوش. 2.تقسیم بندی الکترودها از نقطه نظر جنس مغزی.

نوع فایل:word

سایز : 50.6 KB

تعداد صفحه :26خرید فایللینک منبع :جوشکاری لیزری

جوشکاری لیزری - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki/جوشکاری_لیزری‏ - ذخیره شده - مشابه تا سال ۱۹۷۰ از لیزرهای با توان بالا و پیوسته در جوشکاری استفاده نشد و از لیزرهای پالسی استفاده شد. مشخصه اصلی در جوشکاری لیزری و اشعه الکترونی توسط ... تصاویر برای جوشکاری لیزری جوشکاری لیزری processlaser.com/جوشکاری-لیزری_2204.html‏ - ذخیره شده - مشابه جوشکاری لیزری یک روش اتصال ذوبی است که به علت گرمای ورودی اندک، برای اتصال انواع فلزات، بویژه قطعات حساس به انرژی ورودی مانند ورق های نازک فولادی روشی ... فن آوری جوشکاری لیزری - مرکز ملی علوم و فنون لیزر ایران inlc.ir/فن-اوری-جوشکاری-لیزری_2145.html‏ - مشابه مقدمه ای بر فرایند جوشکاری لیزری و مقایسه با روش های معمول جوشکاری عکس های گرفته شده از جوشکاری کلاف درب خودرو پراید در آزمایشگاه فرآوری. فرآیند جوشکاری لیزری - مرکز پژوهش و مهندسی جوش wrec.persianblog.ir/post/29/‏ - ذخیره شده - مشابه جوشکاری و برشکاری با استفاده از اشعه لیزر از روشهای نوین جوشکاری بوده که در دههای اخیر مورد توجه صنعت قرار گرفته و امروزه به خاطر کیفیت ، سرعت و قابلیت ... جوشکاری با لیزر - scipost - خودرو ، تکنولوژی ، خبر علمی www.scipost.ir/wiki/جوشکاری%20با%20لیزر‏ - ذخیره شده 30 مه 2012 ... جوشکاری لیزری (Laser Welding) از جمله روش های نوین جوشکاری های ذوبی می باشد. سرعت و ظرفت بالا و دقت بسیار، از جمله عواملی است که کاربرد این ... مزایا و معایب جوشکاری لیزر - دستگاه لیزر ، برش و حکاکی ، فروش لیزر www.laserswan.net/laser-articles/articles/laser-welding.html‏ - ذخیره شده - مشابه مزایای جوشکاری لیزر : - حوضچه مذاب می تواند داخل یک محیط شفاف ایجاد شود ( باعکس روشهای معمولی که همیشه حوضچه مذاب در سطح خارجی آنها ایجاد می شود ) . - محدوده بسیار ... مهندسی مواد - جوشکاری لیزر www.metalsss.blogfa.com/post-9.aspx‏ - ذخیره شده - مشابه جوشکاری لیزر. بدون شک لیزر یکی از برجسته‌ترین ابزار علمی و فنی قرن بیستم بشمار می‌آید . پیشرفت سریع تکنولوژی لیزر از سال 1960 میلادی ، هنگامی که اولین ... جوش‌کاری لیزری - مکانیزم www.mechanism.ir/index.php/.../welding/87-laser-welding‏ - ذخیره شده - مشابه 25 ژوئن 2014 ... جوش‌کاری لیزری یک فرآیند جوش‌کاری است که در آن حرارت به وسیله یک پرتو لیزری پر انرژی که بر روی قطعه کار تابیده می‌شود تولید می‌گردد. جوشکاری با لیزر چیست؟ | جوشکاری weldingservices.ir/?p=50‏ - ذخیره شده - مشابه 9 آوریل 2015 ... جوشکاری و برشکاری با استفاده از اشعه لیزر از روشهای نوین جوشکاری بوده که در دههای اخیر مورد توجه صنعت قرار گرفته و امروزه به خاطر کیفیت ...
برچسب‌ها: جوشکاری، لیزری