X
تبلیغات
رایتل

تعریف جوشکاری

جمعه 28 آبان 1395

تعریف جوشکاری

جوشکاری فرایندی است که در آن اتصالی از نوع دایم به واسطه پیوندهای پایدار بین اتمی میان دو یا چند سطح مختلف انجام می شود و زمینه آن گرم شدن موضعی یا کلی و در نتیجه آن تغییر شکل دایم یا جزیی می باشد.

جوشکاری اصطکاکی :

اساس فرایند جوش فوق بر اصل تبدیل انرژی مکانیکی ( جنبشی ) به انرژی گرمایی استوار می باشد . در این نوع جوش، دو قسمت قطعات مورد اتصال ، به هم نزدیک شده ( با فشاراولیه ) و با ایجاد گرما توسط حرکت دورانی سریع یکی بر دیگری و مالش و اصطکاک دو قطعه ، موجب ایجاد حالت پلاستیسیته ( خمیری ) در لبه های اتصال شده و با فشار اعمال شده ی نهائی دو قطعه به هم فرو رفته و عمل اتصال انجام می گیرد .

متدهای جوشکاری اصطکاکی

1- جوشکاری اصطکاکی خطی

2- جوشکاری اصطکاکی دورانی

3- جوشکاری اصطکاکی داخلی

محدودیتهای جوشکاری اصطکاکی:

1- حتما بایستی یکی از دو قطعه کار‌‌‌ گرد باشد یا قابل بسته شدن به گیره بوده و بتوا ن آن را به گردش در آورد .

2- حتما بایستی قطعه از جنسی باشد که در برابر فشار وگشتاور مقاوم باشد . مزایای جوشکاری اصطکاکی :

1-عدم نیاز به فلاکس یا روانکار2 - عدم نیاز به مفتول پرکننده و گاز محافظ 3- نیازبه انرژی (الکتریکی) کمتری از سایر روشها4 - جوشکاری بدون دود وگاز بوده وفقط کمی جرقه تولید میکند

جوشکاری با لیزر:

جوشکاری وبرشکاری با استفاده ا ز اشعه لیزراز روشهای نوین جوشکاری بوده که در دههای اخیر مورد توجه صنعت قرار گرفته وامروزه به خاطر کفیت ،سرعت وقابلیت کنترل آن به طوروسیعی درصنعت ازآن استفاده می شود به وسیله اشعه لیزر روی فلز یک حوضچه مذاب تشکیل شده وعملیات جوشکاری انجام میشود.

نوع فایل:word

سایز : 3.00 MB

تعداد صفحه :14خرید فایللینک منبع :تعریف جوشکاری

جوشکاری - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki/جوشکاری‏ - ذخیره شده - مشابه جوشکاری (به انگلیسی: Welding ) یکی از روش‌های تولید می‌باشد. هدف آن اتصال دائمی مواد مهندسی (فلز، سرامیک، پلیمر، کامپوزیت) به‌یکدیگر است؛ به‌گونه‌ای که خواص ... ‏۱ پیشینه - ‏۲ فرایندهای جوشکاری - ‏۳ کنترل کیفیت و بازرسی - ‏۴ جوشکاری با برقتعریف جوشکاری - هر آنچه که یک مهندس مواد و جوش باید بدانند www.namic.blogsky.com/1392/07/04/post.../تعریف-جوشکاری‏ - ذخیره شده - مشابه تعریف جوشکاری. جوشکاری یکی از روشهای تولید می باشد. هدف آن اتصال دایمی مواد مهندسی (فلز،سرامیک ،پلیمر، کامپوزیت)به یکدیگر است به گونه‌ای که خواص اتصال ... جوشکاری - تعریف جوشکاری welding2.blogfa.com/page/welding‏ - ذخیره شده - مشابه تعریف جوشکاری. 0تعریف جوشکاری ذوب: جوشکاری ذوب روش است برای اتصال دو قطعه که در آن لبه های متصل شونده پس از ذوب با استفاده از فلز پر کننده یا بدون آن ممزوج ... جوشکاری چه فرآیندی است ؟ - scipost - خودرو ، تکنولوژی ، خبر علمی www.scipost.ir/wiki/جوشکاری%20چه%20فرآیندی%20است%20؟‏ - ذخیره شده 18 سپتامبر 2012 ... تعریف جوشکاری. جوشکاری (Welding) فرآیندی صنعتی است که در آن دو ماده (فلزی یا غیر فلزی) را به یکدیگر به روش ذوبی، غیر ذوبی، با فشار یا ... [DOC] تعریف جوشکاری:یکی از متداول ترین شیوه های اتصال قطعات فولادی به ... erf4n.persiangig.com/document/Welding.doc‏ - ذخیره شده - مشابه تعریف جوشکاری:یکی از متداول ترین شیوه های اتصال قطعات فولادی به یکدیگر ، جوشکاری می باشد. جوشکاری عبارت است از ریختن فلز مذاب به داخل محل اتصال گرم ... تعریف جوشکاری - سون سیویل www.7civil.com/tags/تعریف+جوشکاری/‏ - ذخیره شده - مشابه تعریف جوشکاری. انواع روش های جوشکاری. انواع سیستم های بازرسی جوش. آزمون های مخرب (DT). آزمون های غیر مخرب (NDT). تفاوت آزمون های مخرب و آزمون های غیر مخرب. [PDF] اصول جوشکاری www.chap.sch.ir/system/files_force/.../001-043-C486-9.pdf?...1‏ - ذخیره شده - مشابه تعریف جوشکاری با قوس الکتریکی و الکترود روپوش دار SMAN ... در جوشکاری با الکترود تنگستن و گاز ایجاد قوس با ولتاژ و فرکانس باال:. چون تماس الکترود ... تعریف جوشکاری - جوشکاری weldingiranian.persianblog.ir/post/2/‏ - ذخیره شده 11 مارس 2010 ... تعریف جوشکاری. اتصال دو قطعه هم جنس را در صورتی که به یکی از روش های زیر انجام شود جوشکاریگویند. الف)در حالت مذاب یا جامد ب)با استفاده از ... [DOC] تاریخچه جوشکاری www.micaelectrode.com/images/article/24793-1362388056.docx‏ - ذخیره شده - مشابه با این وجود استفاده از قوس الکتریکی در جوشکاری فلزات با یکدیگر 79 سال بعد ... تعریف جوشکاری: اتصال دو یا چند قطعه فلزی همجنس (هم خانواده) در حالت مایع یا نیمه ... دانلود مقاله تعریف جوشکاری mag-iran.com/دانلود-مقاله-تعریف-جوشکاری.htm‏ - ذخیره شده تعریف جوشکاری. جوشکاری فرایندی است که در آن اتصالی از نوع دایم به واسطه پیوندهای پایدار بین اتمی میان دو یا چند سطح مختلف انجام می شود و زمینه آن گرم شدن ...
برچسب‌ها: تعریف، جوشکاری