X
تبلیغات
رایتل

تحقیق موتور ماشین

جمعه 28 آبان 1395

تحقیق موتور ماشین

مقدمه

ماشین هر وسیله مکانیکی یا وسیله الکتریکی است، که با انتقال یا اصلاح انرژی ، انسان را در انجام کارهایش ، یا در بهتر انجام شدن کارهایش یاری دهد، یا خود آنها را انجام می‌دهد. ساز و کارها و ماشینهای مکانیکی ، حتی قبل از آن که اطلاعات مکتوبی در دسترس باشد، برای تقویت توانائیهای نوع بشر ، دائما در حال استفاده بوده. تفاوت عمده ابزار ساده با ماشینها یا مکانیزمهای ساده ، وجود یک منبع قدرت و بعضی اوقات ، در کارکرد مستقل می‌باشد. ابزار قدرتمند امروزی ، ماشین ابزارهای خودکار ، و ماشین آلات قدرتمندی که توسط انسان هدایت می‌شوند، این تعریف را پیچیده کرده‌اند. هر دستگاهی که بتواند انجام کاری را آسان کند، ماشین نامیده می‌شود.

دنده ماشین چگونه کار می کند؟

تا به حال پشت فرمان ماشین نشسته اید؟ پیش دست راننده چطور؟ همیشه اولین سوالی که برای بچه ها در این موقعیت پیش می آید این است که چرا راننده مجبور است مدام دنده عوض کند؟ چرا نمی شود فقط با بیشتر گاز دادن، تندتر رفت؟

اگر کمی درباره دنده بدانید، سوال هایتان هم کمی پیشرفته تر می شود. ممکن است از خودتان بپرسید وقتی در دنده عوض کردن اشتباه می کنید، آیا دنده ها خرد می شوند یا اینکه وقتی کلاچ را زود رها می کنید یا دیر کلاچ می گیرید، سر و صدایی که می شنوید از کجا می آید. آیا ممکن است در اثر رانندگی اشتباه، دنده ها خراب شوند؟

دنده چه کار می کند؟

ماشین ها دنده می خواهند چون دور موتور آنها نباید از حد معینی بالاتر رود. اگر دقت کرده باشید در کنار سرعت سنج ماشین ها عقربه دیگری وجود دارد که دور موتور را نشان می دهد. در قسمت انتهایی این عقربه ناحیه ای وجود دارد که با رنگ قرمز مشخص شده است. اگر موتور ماشین مدتی در این محدوده کار کند، از کار می افتد. اگر سرعت کار موتور از حد معینی تجاوز کند حتی ممکن است باعث انفجار آن شود.علاوه بر این، بیشترین توان و گشتاور موتور در یک محدوده خاص از دور موتور به دست می آید و هرچه از این محدوده دور شویم، توان موتور افت می کند. کاری که دنده می کند اینست که بدون تغییر دور موتور، امکان رسیدن به سرعت های مختلف را فراهم می نماید. با دنده عوض کردن موتور را در بهترین وضعیت خود حفظ می کنید، اما در عین حال می توانید در سرعت های مختلف برانید.

دنده از یک طرف توسط کلاچ به موتور وصل می شود و از طرف دیگر با یک محور به دیفرانسیل متصل است. حرکت از موتور می آید، سرعت و قدرت آن در دنده تنظیم میشود و توسط محور و دیفرانسیل به چرخ ها منتقل می شود. در یک ماشین پنج دنده معمولی، پنج جفت چرخ دنده با نسبت های مختلف وجود دارد که پنج سرعت مختلف را در خروجی ایجاد می کنند. در جدول زیر تعدادی از این نسبت ها به عنوان مثال آورده شده است.

یک دنده ساده

برای اینکه با نحوه کار دنده ماشین آشنا شوید، در شکل شماره سه، جعبه دنده یک ماشین فرضی نشان داده شده است که بسیار ساده است و فقط دو دنده دارد. فرض کرده ایم دنده ماشین خلاص است، یعنی هیچ نیرویی از موتور به چرخ ها منتقل نمی شود. بیایید با هم نگاهی به قسمت های مختلف شکل بیندازیم تا وظیفه هر یک را برای شما شرح دهیم:

نوع فایل:word

سایز :1.55 MB

تعداد صفحه :32خرید فایللینک منبع :تحقیق موتور ماشین

دانلود تحقیق موتور ماشین - نیاز خودرو niazcar.ir/post/دانلود-تحقیق-موتور-ماشین/‏ - ذخیره شده 7 فوریه 2016 ... دانلود تحقیق موتور ماشین موضوع تحقیق : موتور ماشین فرمت : ورد و قابل ویرایش تعداد صفحات : 30 حجم : 1.59 mb مقدمه ماشین هر وسیله مکانیکی یا ... همه چیز درباره موتور خودرو و اجزا موتور خودرو خودرو.net/مقاله...خودرو/همه-چیز-درباره-موتور-خودرو-و-اجزا-موتور-خودرو - ذخیره شده - مشابه 26 مارس 2014 ... همه چیز درباره موتور خودرو و اجزا موتور خودرو | موتور خودرو | موتور | همه چیز در باره موتور خودرو|مقاله کامل درباره موتور خودرو | اگر تا به حال به موتور خودرو ... تحقیق درباره سوپاپ موتور ماشین - دانلود مقاله www.downloadarticle.ir/tag/تحقیق-درباره-سوپاپ-موتور-ماشین/‏ - ذخیره شده - مشابه دانلود مقاله در مورد سوپاپ خودرو از سری مقالات مکانیک با 39 صفحه و فرمت اجرایی Word سوپاپ «Valve» یکی از قطعات خودرو می باشد که بر روی سرسیلندر از موتور ... تحقیق موتور ماشین - مرکز خرید و فروش فایل های قابل دانلود aryafile.ir/product/5344/تحقیق-موتور-ماشین/408‏ - ذخیره شده تحقیق موتور ماشین؛ ماشین هر وسیله مکانیکی یا وسیله الکتریکی است، که با انتقال یا اصلاح انرژی ، انسان را در انجام کارهایش ، یا در بهتر انجام شدن کارهایش یاری ... ایپکو | شرکت تحقیق طراحی و تولید موتور ایران خودرو | IPCO www.ip-co.com/‏ - ذخیره شده - مشابه ایپکو، راه حل های فناورانه ای در حوزۀ قوای محرکه ارائه می کند. ما محققین و مهندسین ماهر را به منظور طراحی، شبیه سازی، اندازه گیری و آزمودن اجزاء و سامانه های موتور به کار ... مقاله ای درباره ی طرز کار موتور اتومبیل www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=934&articleID=421730‏ - ذخیره شده - مشابه میل لنگ در زیر سیلندر ها و در راستای موتور قرار گرفته است در موتورهای V در پائین ... از چندین مدخل ورودی و خروجی برای افزایش قدرت و راندمان خودرو استفاده می کنند. تحقیق-موتور-ماشین - مقاله و تحقیق دانشجویی - بانک پایان نامه و پروژه maghale.sellu.ir/tag-تحقیق-موتور-ماشین.aspx‏ - ذخیره شده فروشگاه ساز رایگان فایل ، همکاری در فروش فایل | سل یو. محصولاتی که دارای عبارت 'تحقیق-موتور-ماشین' هستند. موتور شبه توربین. موتور شبه توربین. تحقیق ... تحقیق موتور ماشین - فایل ناب best.filenab.com/product-61046-takgikg.aspx‏ - ذخیره شده تحقیق موتور ماشین موتور ماشین مکانیکی دور موتور دنده عوض کنترل موتور انتقال توان موتور های بنزینی تحقیق جزوه مقاله پایان نامه پروژه دانلود تحقیق دانلود جزوه ... تحقیق موتور ماشین javuni.ir/news/181074‏ - ذخیره شده 25 آگوست 2016 ... تحقیق موتور ماشین دسته: مکانیک بازدید: 8 بار فرمت فایل: doc حجم فایل: 1588 کیل. تحقیق درمورد موتور ماشین برای کاراموزی+عکس - مجله اینترنتی گنجیت www.ganjit.ir/27745-تحقیق-درمورد-موتور-ماشین-برای-کاراموز.html‏ - ذخیره شده بخشی از این مقاله: روغن کاری یاتاقان ها در موتور خودرو. از مدار اصلی روغن مسیری به کپه های ثابت روی بلوک راه دارد که روغن از ان مسیر وارد سوراخ مجرای روغن میل لنگ ...
برچسب‌ها: تحقیق، موتور، ماشین